
Oranje wil tegen Gibraltar aan doelsaldo werken
GIBRALTAR (ANP) - Het Nederlands elftal wil de uitwedstrijd tegen Gibraltar in de WK-kwalificatie benutten om aan het doelsaldo te werken. Bondscoach Frank de Boer eist minimaal vijf doelpunten van zijn ploeg. "Maar het liefst natuurlijk meer", zei hij.
Het doelsaldo geeft de doorslag als twee ploegen na tien kwalificatieduels gelijk eindigen. Nederland heeft na twee duels niet alleen 3 punten minder dan Turkije en Montenegro. Oranje heeft ook een slechter doelsaldo dan de twee voorlopige koplopers van poule G.
Gibraltar is sinds 2013 lid van de UEFA en sloot drie jaar later aan bij de FIFA. De landenploeg van het Britse overzeese gebiedsdeel heeft alle 30 eerdere duels in de WK- en EK-kwalificatie verloren, met de veelzeggende doelcijfers van 9-141.
Gibraltar sloot twee van de laatste 20 interlands winnend af. De duels in de Nations League tegen San Marino (1-0) en Liechtenstein (1-0) leverden een zege op. Gibraltar leed vier jaar geleden tegen België de grootste nederlaag ooit (9-0). De Belgen speelden tijdens dat duel ruim een helft met tien man.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - Spanje staat zondag in de finale van de Nations League. Bij de laatste vier werd Frankrijk in een doelpuntrijke wedstrijd met 5-4 verslagen. In de eindstrijd in München wacht een duel met Portugal, dat woensdag met 2-1 te sterk was voor gastland Duitsland.
11 uur geledenRIFFA (ANP) - Door de 0-2-nederlaag van Bahrein in het thuisduel met Saudi-Arabië is Indonesië zeker van plaatsing voor de vierde ronde van de Aziatische WK-kwalificatiereeks. De ploeg van bondscoach Patrick Kluivert won eerder op de dag met 1-0 van China en eindigt in groep C als nummer 3 of 4.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Cristian Chivu wordt de nieuwe trainer van Internazionale. Volgens veel Italiaanse media zet de oud-verdediger van onder meer Ajax snel zijn handtekening onder een tweejarig contract.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dies Janse heeft zijn contract bij Ajax verlengd. De negentienjarige verdediger heeft zich tot medio 2029 aan de club uit Amsterdam verbonden.
14 uur geledenJAKARTA (ANP) - De voetballers van Indonesië houden uitzicht op deelname aan het WK van volgend jaar. De ploeg van bondscoach Patrick Kluivert versloeg China met 1-0 en verzekerde zich daarmee vrijwel zeker als nummer 3 of 4 in groep C van plaatsing voor de vierde ronde van de Aziatische kwalificatiereeks. Als Bahrein later op de dag niet wint van Saudi-Arabië, is de klassering een feit.
16 uur geledenBURTON UPON TRENT (ANP/RTR) - Bondscoach Sarina Wiegman kan beschikken over Chelsea-spits Lauren James tijdens het EK in Zwitserland volgende maand. De 23-jarige aanvalster keert terug in de definitieve selectie na een afwezigheid van twee maanden door een hamstringblessure. Verder heeft Wiegman gekozen voor dezelfde namen als in de afgelopen interlandperiode.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Voetballers Nemanja Matic (Olympique Lyonnais) en Ahmed Hassan (Le Havre) zijn voor twee wedstrijden geschorst. De tuchtcommissie van de Franse voetbalbond neemt het duo kwalijk dat ze op 17 mei een kleine regenboogvlag op hun shirt hadden afgeplakt. De hoogste Franse competitie Ligue 1 hield op die dag een actie tegen homofobie.
19 uur geleden