Oranje wil tegen Gibraltar aan doelsaldo werken
GIBRALTAR (ANP) - Het Nederlands elftal wil de uitwedstrijd tegen Gibraltar in de WK-kwalificatie benutten om aan het doelsaldo te werken. Bondscoach Frank de Boer eist minimaal vijf doelpunten van zijn ploeg. "Maar het liefst natuurlijk meer", zei hij.
Het doelsaldo geeft de doorslag als twee ploegen na tien kwalificatieduels gelijk eindigen. Nederland heeft na twee duels niet alleen 3 punten minder dan Turkije en Montenegro. Oranje heeft ook een slechter doelsaldo dan de twee voorlopige koplopers van poule G.
Gibraltar is sinds 2013 lid van de UEFA en sloot drie jaar later aan bij de FIFA. De landenploeg van het Britse overzeese gebiedsdeel heeft alle 30 eerdere duels in de WK- en EK-kwalificatie verloren, met de veelzeggende doelcijfers van 9-141.
Gibraltar sloot twee van de laatste 20 interlands winnend af. De duels in de Nations League tegen San Marino (1-0) en Liechtenstein (1-0) leverden een zege op. Gibraltar leed vier jaar geleden tegen België de grootste nederlaag ooit (9-0). De Belgen speelden tijdens dat duel ruim een helft met tien man.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
17 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
23 uur geleden