Oranje wil op WK tegen Qatar achtste finales halen én overtuigen
AL KHOR (ANP) - Het Nederlands elftal strijdt dinsdag bij het wereldkampioenschap voetbal voor een plek in de achtste finales. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal is bij een gelijkspel of overwinning op gastland Qatar zeker van de volgende ronde. Ook een nederlaag hoeft niet per se fataal te zijn. Dat hangt af van het resultaat bij Ecuador tegen Senegal.
Van Gaal, die tegen Qatar de beschikking heeft over zijn volledige selectie, houdt na het tegenvallende optreden van vrijdag tegen Ecuador (1-1) vast aan zijn 5-3-2-systeem. Het ligt wel voor de hand dat hij enkele wijzigingen in zijn basisploeg doorvoert.
Oranje en Ecuador hebben na twee speelronden allebei 4 punten. Senegal staat op 3 punten en het nog puntloze Qatar is uitgeschakeld. Bij een gelijk aantal punten, geeft het doelsaldo de doorslag.
Als Nederland er in slaagt de achtste finales te halen, wacht komend weekeinde een ontmoeting met Engeland, de Verenigde Staten, Iran of Wales.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
3 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
5 uur geleden