Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil op WK tegen Qatar achtste finales halen én overtuigen

Oranje wil op WK tegen Qatar achtste finales halen én overtuigen

AL KHOR (ANP) - Het Nederlands elftal strijdt dinsdag bij het wereldkampioenschap voetbal voor een plek in de achtste finales. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal is bij een gelijkspel of overwinning op gastland Qatar zeker van de volgende ronde. Ook een nederlaag hoeft niet per se fataal te zijn. Dat hangt af van het resultaat bij Ecuador tegen Senegal.

Van Gaal, die tegen Qatar de beschikking heeft over zijn volledige selectie, houdt na het tegenvallende optreden van vrijdag tegen Ecuador (1-1) vast aan zijn 5-3-2-systeem. Het ligt wel voor de hand dat hij enkele wijzigingen in zijn basisploeg doorvoert.

Oranje en Ecuador hebben na twee speelronden allebei 4 punten. Senegal staat op 3 punten en het nog puntloze Qatar is uitgeschakeld. Bij een gelijk aantal punten, geeft het doelsaldo de doorslag.

Als Nederland er in slaagt de achtste finales te halen, wacht komend weekeinde een ontmoeting met Engeland, de Verenigde Staten, Iran of Wales.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

46 minuten geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

47 minuten geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

47 minuten geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

3 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

4 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

4 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

4 uur geleden