Oranje wil op WK tegen Qatar achtste finales halen én overtuigen
AL KHOR (ANP) - Het Nederlands elftal strijdt dinsdag bij het wereldkampioenschap voetbal voor een plek in de achtste finales. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal is bij een gelijkspel of overwinning op gastland Qatar zeker van de volgende ronde. Ook een nederlaag hoeft niet per se fataal te zijn. Dat hangt af van het resultaat bij Ecuador tegen Senegal.
Van Gaal, die tegen Qatar de beschikking heeft over zijn volledige selectie, houdt na het tegenvallende optreden van vrijdag tegen Ecuador (1-1) vast aan zijn 5-3-2-systeem. Het ligt wel voor de hand dat hij enkele wijzigingen in zijn basisploeg doorvoert.
Oranje en Ecuador hebben na twee speelronden allebei 4 punten. Senegal staat op 3 punten en het nog puntloze Qatar is uitgeschakeld. Bij een gelijk aantal punten, geeft het doelsaldo de doorslag.
Als Nederland er in slaagt de achtste finales te halen, wacht komend weekeinde een ontmoeting met Engeland, de Verenigde Staten, Iran of Wales.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
46 minuten geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
47 minuten geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
4 uur geleden