Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil nog veel beter maar scoort viermaal tegen Schotten

Oranje wil nog veel beter maar scoort viermaal tegen Schotten

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels op weg naar het EK ruim gewonnen. Een voltreffer van Tijjani Reijnders, een rake kopbal van de teruggekeerde Georginio Wijnaldum en late treffers van de ingevallen Wout Weghorst en Donyell Malen volstonden voor een zege op Schotland (4-0) in de Johan Cruijff ArenA.

Ronald Koeman had uitgekeken naar de eerste van vier oefenduels van Oranje in aanloop naar het EK. Maar Nederland speelde niet zo goed als de uitslag wellicht doet vermoeden. De bondscoach heeft na de uitwedstrijd van dinsdag tegen Duitsland nog zo'n twee maanden de tijd om te bepalen met welke 23 spelers hij naar het EK wil. Vlak voor de Europese eindronde zijn Canada en IJsland de laatste sparringpartners van Nederland.

Koeman wilde van zijn spelers zien dat ze graag naar het EK willen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong probeerde hij ook wat dingen uit. Oranje trapte af met Memphis Depay en Georginio Wijnaldum, die in het verleden een succesvolle tandem vormden. Jeremie Frimpong kreeg een kans als rechtsback, de positie van Denzel Dumfries.

Frimpong

Frimpong overtuigt bij Bayer Leverkusen, de riante koploper van de Bundesliga, in een systeem met drie centrale verdedigers en opkomende backs. Oranje bestreed de Schotten met vier verdedigers en dat is toch anders voetballen. Depay liet met enkele balaannames zien dat hij nog ritme mist, na bijna een jaar vol met blessureleed. En Wijnaldum, inmiddels spelend voor Al Ettifaq uit Saudi-Arabië, speelde vrij onopvallend.

Doelman Mark Flekken, gezegend met en fraaie trap, behoedde Oranje in de elfde minuut voor een tegentreffer. Hij tikte de bal tegen de lat, na een kopbal van Ryan Christie. Oranje oogde niet als een ingespeeld team, met een zwervende Xavi Simons die veel onrust in zijn spel legde. Toch ging de thuisploeg met een voorsprong de rust in. Reijnders bewees met een afstandsschot (1-0) dat het leven hem toelacht. De basisspeler van AC Milan verwelkomde eerder deze maand zijn eerste kind Xavién.

Schotland mag door een tweede plaats in de poule, vlak achter Spanje en voor Noorwegen, ook naar het EK. De bezoekers ontsnapten in de openingsfase van de tweede helft toen Depay een mooie actie net niet met de 2-0 kon bekronen. Even later schoot de Schotse spits Lawrence Shankland op de lat, na knullig balverlies van Mats Wieffer. Wijnaldum verdubbelde de score, met zijn meest opvallende actie. Hij kopte raak uit een afgemeten voorzet van Cody Gakpo. Daarna was het laatste woord aan de invallers Weghorst en Malen.

Meer uit Voetbal

Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

6 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

7 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

8 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

9 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

10 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

16 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

20 uur geleden