Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil nog veel beter maar scoort viermaal tegen Schotten

Oranje wil nog veel beter maar scoort viermaal tegen Schotten

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels op weg naar het EK ruim gewonnen. Een voltreffer van Tijjani Reijnders, een rake kopbal van de teruggekeerde Georginio Wijnaldum en late treffers van de ingevallen Wout Weghorst en Donyell Malen volstonden voor een zege op Schotland (4-0) in de Johan Cruijff ArenA.

Ronald Koeman had uitgekeken naar de eerste van vier oefenduels van Oranje in aanloop naar het EK. Maar Nederland speelde niet zo goed als de uitslag wellicht doet vermoeden. De bondscoach heeft na de uitwedstrijd van dinsdag tegen Duitsland nog zo'n twee maanden de tijd om te bepalen met welke 23 spelers hij naar het EK wil. Vlak voor de Europese eindronde zijn Canada en IJsland de laatste sparringpartners van Nederland.

Koeman wilde van zijn spelers zien dat ze graag naar het EK willen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong probeerde hij ook wat dingen uit. Oranje trapte af met Memphis Depay en Georginio Wijnaldum, die in het verleden een succesvolle tandem vormden. Jeremie Frimpong kreeg een kans als rechtsback, de positie van Denzel Dumfries.

Frimpong

Frimpong overtuigt bij Bayer Leverkusen, de riante koploper van de Bundesliga, in een systeem met drie centrale verdedigers en opkomende backs. Oranje bestreed de Schotten met vier verdedigers en dat is toch anders voetballen. Depay liet met enkele balaannames zien dat hij nog ritme mist, na bijna een jaar vol met blessureleed. En Wijnaldum, inmiddels spelend voor Al Ettifaq uit Saudi-Arabië, speelde vrij onopvallend.

Doelman Mark Flekken, gezegend met en fraaie trap, behoedde Oranje in de elfde minuut voor een tegentreffer. Hij tikte de bal tegen de lat, na een kopbal van Ryan Christie. Oranje oogde niet als een ingespeeld team, met een zwervende Xavi Simons die veel onrust in zijn spel legde. Toch ging de thuisploeg met een voorsprong de rust in. Reijnders bewees met een afstandsschot (1-0) dat het leven hem toelacht. De basisspeler van AC Milan verwelkomde eerder deze maand zijn eerste kind Xavién.

Schotland mag door een tweede plaats in de poule, vlak achter Spanje en voor Noorwegen, ook naar het EK. De bezoekers ontsnapten in de openingsfase van de tweede helft toen Depay een mooie actie net niet met de 2-0 kon bekronen. Even later schoot de Schotse spits Lawrence Shankland op de lat, na knullig balverlies van Mats Wieffer. Wijnaldum verdubbelde de score, met zijn meest opvallende actie. Hij kopte raak uit een afgemeten voorzet van Cody Gakpo. Daarna was het laatste woord aan de invallers Weghorst en Malen.

Meer uit Voetbal

Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

15 minuten geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

35 minuten geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

2 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

2 uur geleden
AZ verspeelt drie dagen na ontslag Martens punten tegen Excelsior

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.

2 uur geleden
Salah-Eddine keert na finale Afrika Cup direct terug in basis PSV

NEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.

3 uur geleden
Go Ahead en Stoke City akkoord over recordtransfer spits Smit

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.

3 uur geleden