Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil na 1974 en 1988 weer grote finale spelen in Duitsland

Oranje wil na 1974 en 1988 weer grote finale spelen in Duitsland

DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal wil zich woensdagavond voor de derde keer in Duitsland voor de finale van een groot toernooi plaatsen. Na de verloren eindstrijd van het WK van 1974 en de Europese titel van 1988 volstaat een zege op Engeland voor een kraker komende zondag tegen Spanje of Frankrijk, met als inzet de winst van het EK van 2024.

In Dortmund is het voor Oranje alles of niets, na een onverwacht eenvoudige aanloop naar de halve finale. Oranje speelde redelijk tegen Polen (2-1) en degelijk tegen Frankrijk (0-0). Na een wanprestatie tegen Oostenrijk (2-3) excelleerde de nationale ploeg tegen een pover Roemenië (3-0). Vervolgens won Nederland op het tandvlees van Turkije, de laagst gerangschikte ploeg in de kwartfinales van het EK sinds de FIFA in december 1992 de wereldranglijst invoerde.

Nederland is wisselvallig op het EK, zonder de geblesseerde middenvelders Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber. Oranje grossiert soms in balverlies, maar scoorde ook al negen keer na mooie aanvallen over de flanken of snelle counters.

Argentinië

Engeland scoorde pas vijfmaal met bejubelde aanvallers als Harry Kane, Jude Bellingham, Bukayo Saka en Phil Foden in de gelederen. De finalist van het laatste EK speelde de afgelopen weken zo saai en voorspelbaar dat bondscoach Gareth Southgate na de laatste groepswedstrijd tegen Slovenië (0-0) door teleurgestelde Britse fans werd bekogeld met bekers vol bier. Toch kan Engeland, gelet op de individuele kwaliteiten in de selectie, ook ieder moment loskomen. Gebeurt dat tegen Nederland?

Supporters van het Nederlands elftal hopen van niet. Volgens Duitse media hebben zij de Europese titel voor fans allang gewonnen. Het Oranjelegioen heeft indruk gemaakt met massale marsen naar de stadions in Hamburg, Leipzig, Berlijn, München en opnieuw Berlijn. Tienduizenden supporters liepen in een lange oranje stoet dansend en zingend achter een dubbeldekker. Volgens de KNVB komen er minimaal 75.000 Nederlanders naar Dortmund en wie weet nog wel veel meer.

Bondscoach Ronald Koeman staat tot en met het WK van 2026 onder contract bij de KNVB. Zijn positie was na een nederlaag tegen Roemenië of Turkije ongetwijfeld zwaar onder druk komen te staan. Nu moet hij Oranje voorbereiden op de voorlopig belangrijkste wedstrijd sinds de verloren kwartfinale na strafschoppen tegen Argentinië op het laatste WK in Qatar. Winnen van Engeland en Oranje keert zondag terug naar Berlijn voor de EK-finale, 36 jaar na de zege op de Sovjet-Unie (2-0) in de eindstrijd van het EK van 1988 in München.

Meer uit Voetbal

Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

5 minuten geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

1 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

1 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

2 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

4 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

9 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

21 uur geleden