Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil na 1974 en 1988 weer grote finale spelen in Duitsland

Oranje wil na 1974 en 1988 weer grote finale spelen in Duitsland

DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal wil zich woensdagavond voor de derde keer in Duitsland voor de finale van een groot toernooi plaatsen. Na de verloren eindstrijd van het WK van 1974 en de Europese titel van 1988 volstaat een zege op Engeland voor een kraker komende zondag tegen Spanje of Frankrijk, met als inzet de winst van het EK van 2024.

In Dortmund is het voor Oranje alles of niets, na een onverwacht eenvoudige aanloop naar de halve finale. Oranje speelde redelijk tegen Polen (2-1) en degelijk tegen Frankrijk (0-0). Na een wanprestatie tegen Oostenrijk (2-3) excelleerde de nationale ploeg tegen een pover Roemenië (3-0). Vervolgens won Nederland op het tandvlees van Turkije, de laagst gerangschikte ploeg in de kwartfinales van het EK sinds de FIFA in december 1992 de wereldranglijst invoerde.

Nederland is wisselvallig op het EK, zonder de geblesseerde middenvelders Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber. Oranje grossiert soms in balverlies, maar scoorde ook al negen keer na mooie aanvallen over de flanken of snelle counters.

Argentinië

Engeland scoorde pas vijfmaal met bejubelde aanvallers als Harry Kane, Jude Bellingham, Bukayo Saka en Phil Foden in de gelederen. De finalist van het laatste EK speelde de afgelopen weken zo saai en voorspelbaar dat bondscoach Gareth Southgate na de laatste groepswedstrijd tegen Slovenië (0-0) door teleurgestelde Britse fans werd bekogeld met bekers vol bier. Toch kan Engeland, gelet op de individuele kwaliteiten in de selectie, ook ieder moment loskomen. Gebeurt dat tegen Nederland?

Supporters van het Nederlands elftal hopen van niet. Volgens Duitse media hebben zij de Europese titel voor fans allang gewonnen. Het Oranjelegioen heeft indruk gemaakt met massale marsen naar de stadions in Hamburg, Leipzig, Berlijn, München en opnieuw Berlijn. Tienduizenden supporters liepen in een lange oranje stoet dansend en zingend achter een dubbeldekker. Volgens de KNVB komen er minimaal 75.000 Nederlanders naar Dortmund en wie weet nog wel veel meer.

Bondscoach Ronald Koeman staat tot en met het WK van 2026 onder contract bij de KNVB. Zijn positie was na een nederlaag tegen Roemenië of Turkije ongetwijfeld zwaar onder druk komen te staan. Nu moet hij Oranje voorbereiden op de voorlopig belangrijkste wedstrijd sinds de verloren kwartfinale na strafschoppen tegen Argentinië op het laatste WK in Qatar. Winnen van Engeland en Oranje keert zondag terug naar Berlijn voor de EK-finale, 36 jaar na de zege op de Sovjet-Unie (2-0) in de eindstrijd van het EK van 1988 in München.

Meer uit Voetbal

Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

1 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

6 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

10 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

12 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

22 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

1 dag geleden