Oranje werkt met overgebleven 23 spelers toe naar duel met Italië
MILAAN (ANP) - Het Nederlands elftal is maandag de voorbereiding gestart op de uitwedstrijd tegen Italië, komende woensdag in de Nations League. De spelers die zondag in de basis stonden in het duel met Bosnië en Herzegovina (0-0) trainden in de gym, de spelers die invielen of helemaal niet in actie kwamen verschenen in Milaan op het trainingsveld. Oranje vloog zondag na de wedstrijd al van Sarajevo naar Milaan.
Marten de Roon kreeg tegen Bosnië een gele kaart en is geschorst voor de wedstrijd tegen Italië. De middenvelder van Atalanta heeft het trainingskamp inmiddels verlaten. Teun Koopmeiners van AZ is een belangrijke kandidaat om zijn positie controlerend op het middenveld tegen Italië in te vullen. Memphis Depay keert tegen de Italianen juist terug van een schorsing.
Italië is na drie duels met vijf punten koploper in groep 1 van de A-divisie van de Nations League. Nederland en Polen hebben vier punten en Bosnië en Herzegovina staat op twee punten.
De wedstrijd tussen Italië en Nederland is woensdagavond in Bergamo en begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
3 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
20 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
20 uur geleden