Oranje werkt laatste training voor duel met VS af met hele groep
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdagmiddag begonnen aan de laatste training in aanloop naar de achtste finale tegen de Verenigde Staten op het WK. Om 14.30 uur Nederlandse tijd verschenen alle 26 selectiespelers op veld 6 van de Qatar University.
Verdedigers Jeremie Frimpong en Stefan de Vrij waren eerder in de week nog wat onzeker voor het duel met Amerika. Frimpong liep woensdag een blessure aan zijn rechterenkel op maar kon een dag later alweer met de groep meetrainen. Datzelfde gold voor De Vrij, die woensdag op een bijveld wat loopoefeningen voor zichzelf deed.
Sommige spelers bij Oranje, zoals middenvelder Marten de Roon en eerder in de week Frenkie de Jong, hebben last van verkoudheid. Het is in Doha overdag 30 graden of warmer. In de stadions, hotels, taxi's en bussen loeien airco's zo hard dat veel mensen het koud hebben.
Iedereen fit
Welke spelers nog meer verkouden zijn, is niet duidelijk. Niemand is niet fit genoeg om aan de laatste training mee te doen. Bondscoach Louis van Gaal heeft daarom zaterdag naar alle waarschijnlijkheid tegen de Verenigde Staten de beschikking over al zijn 26 spelers.
Van Gaal besloot donderdag aangepast te trainen. Hij zag af van het traditionele partijspel tussen de beoogde basisploeg en wisselspelers, zoals hij dat altijd doet twee dagen voor een wedstrijd.
Eerste kwartier
De training van vrijdag was alleen het eerste kwartier openbaar. De aanwezige journalisten moesten daarna vertrekken, waarna Van Gaal achter gesloten deuren verderging.
Oranje plaatst zich zaterdag bij winst voor de kwartfinale van volgende week vrijdag. Daarin is dan Argentinië of Australië de tegenstander. Die twee landen nemen het zaterdag ook tegen elkaar op in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
2 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
18 uur geleden