Oranje werkt aan doelsaldo tegen Montenegro
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de thuiswedstrijd tegen Montenegro in de WK-kwalificatie gebruikt om aan het doelsaldo te werken. Oranje zegevierde met 4-0 in het Philips-stadion in Eindhoven. De hoofdrol was weggelegd voor Memphis Depay, die zijn nationale ploeg met de 1-0 en 2-0 aardig op weg hielp.
Het doelsaldo geeft de doorslag als ploegen in punten gelijk eindigen in de poule. Oranje kan dinsdag de macht grijpen in poule G van de WK-kwalificatie. Het moet dan Turkije verslaan, dat met een voorsprong van 1 punt naar de Johan Cruijff ArenA komt.
Het Nederlands elftal moest tegen Montenegro dezelfde problemen oplossen als woensdag in Oslo tegen Noorwegen (1-1). Montenegro verdedigde compact en soms hard, maar miste voorin iemand als Erling Haaland, de Noorse superspits die in zijn eentje drie tot vier goede kansen creëerde. De bezoekers waren technisch misschien wel beter dan de Noren, maar konden doelman Justin Bijlow nauwelijks in verlegenheid brengen.
Malacia
De keeper speelde zijn tweede interland. Tyrell Malacia, zijn ploeggenoot bij Feyenoord, debuteerde in de nationale ploeg als vervanger van de geschorste Daley Blind. Bondscoach Louis van Gaal was als coach van Ajax nooit zo populair in Rotterdam en omstreken. Maar op jeugdcomplex Varkenoord van Feyenoord hebben ze geen klagen over de geboren Amsterdammer. Hij liet in zijn tweede periode als bondscoach ook al de toenmalige Feyenoorders Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi, Daryl Janmaat, Jordy Clasie en Ruben Schaken debuteren.
Virgil van Dijk, pas net hersteld van een zware knieblessure, kreeg rust en werd centraal achterin vervangen door Matthijs de Ligt. Denzel Dumfries kreeg als rechtsback de voorkeur boven Jurriën Timber. Een van de betere spelers van Oranje op het EK zorgde voor veel dreiging op de rechterflank en vormde een goede tandem met Steven Berghuis. Cody Gakpo had het lastiger op de linkerflank.
Volop kansen
Oranje domineerde en kreeg volop kansen. Depay was dicht bij de openingstreffer en Davy Klaassen kopte op de lat. Het was uiteindelijk Depay die het Nederlands elftal uit een strafschop op voorsprong schoot. Hij mocht vanaf 11 meter aanleggen nadat Dusan Lagator hem had gevloerd.
Montenegro miste de geblesseerde sterspeler Stevan Jovetic. Stefan Savic, verdediger van Atlético Madrid, bleef na rust geblesseerd achter in de kleedkamer. Oranje ontsnapte toen Malacia met een mislukte terugspeelbal blunderde, maar Stefan Mugosa naast schoot. Depay schoot in de 62e minuut veel spanning uit de wedstrijd. Wijnaldum tekende voor de 3-0 en Gakpo besloot het duel met de mooiste treffer van de avond.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
21 uur geleden