Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje werkt aan doelsaldo tegen Montenegro

Oranje werkt aan doelsaldo tegen Montenegro

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de thuiswedstrijd tegen Montenegro in de WK-kwalificatie gebruikt om aan het doelsaldo te werken. Oranje zegevierde met 4-0 in het Philips-stadion in Eindhoven. De hoofdrol was weggelegd voor Memphis Depay, die zijn nationale ploeg met de 1-0 en 2-0 aardig op weg hielp.

Het doelsaldo geeft de doorslag als ploegen in punten gelijk eindigen in de poule. Oranje kan dinsdag de macht grijpen in poule G van de WK-kwalificatie. Het moet dan Turkije verslaan, dat met een voorsprong van 1 punt naar de Johan Cruijff ArenA komt.

Het Nederlands elftal moest tegen Montenegro dezelfde problemen oplossen als woensdag in Oslo tegen Noorwegen (1-1). Montenegro verdedigde compact en soms hard, maar miste voorin iemand als Erling Haaland, de Noorse superspits die in zijn eentje drie tot vier goede kansen creëerde. De bezoekers waren technisch misschien wel beter dan de Noren, maar konden doelman Justin Bijlow nauwelijks in verlegenheid brengen.

Malacia

De keeper speelde zijn tweede interland. Tyrell Malacia, zijn ploeggenoot bij Feyenoord, debuteerde in de nationale ploeg als vervanger van de geschorste Daley Blind. Bondscoach Louis van Gaal was als coach van Ajax nooit zo populair in Rotterdam en omstreken. Maar op jeugdcomplex Varkenoord van Feyenoord hebben ze geen klagen over de geboren Amsterdammer. Hij liet in zijn tweede periode als bondscoach ook al de toenmalige Feyenoorders Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi, Daryl Janmaat, Jordy Clasie en Ruben Schaken debuteren.

Virgil van Dijk, pas net hersteld van een zware knieblessure, kreeg rust en werd centraal achterin vervangen door Matthijs de Ligt. Denzel Dumfries kreeg als rechtsback de voorkeur boven Jurriën Timber. Een van de betere spelers van Oranje op het EK zorgde voor veel dreiging op de rechterflank en vormde een goede tandem met Steven Berghuis. Cody Gakpo had het lastiger op de linkerflank.

Volop kansen

Oranje domineerde en kreeg volop kansen. Depay was dicht bij de openingstreffer en Davy Klaassen kopte op de lat. Het was uiteindelijk Depay die het Nederlands elftal uit een strafschop op voorsprong schoot. Hij mocht vanaf 11 meter aanleggen nadat Dusan Lagator hem had gevloerd.

Montenegro miste de geblesseerde sterspeler Stevan Jovetic. Stefan Savic, verdediger van Atlético Madrid, bleef na rust geblesseerd achter in de kleedkamer. Oranje ontsnapte toen Malacia met een mislukte terugspeelbal blunderde, maar Stefan Mugosa naast schoot. Depay schoot in de 62e minuut veel spanning uit de wedstrijd. Wijnaldum tekende voor de 3-0 en Gakpo besloot het duel met de mooiste treffer van de avond.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

5 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

5 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

6 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

8 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

9 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

15 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

17 uur geleden