Oranje werkt aan doelsaldo tegen Montenegro
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de thuiswedstrijd tegen Montenegro in de WK-kwalificatie gebruikt om aan het doelsaldo te werken. Oranje zegevierde met 4-0 in het Philips-stadion in Eindhoven. De hoofdrol was weggelegd voor Memphis Depay, die zijn nationale ploeg met de 1-0 en 2-0 aardig op weg hielp.
Het doelsaldo geeft de doorslag als ploegen in punten gelijk eindigen in de poule. Oranje kan dinsdag de macht grijpen in poule G van de WK-kwalificatie. Het moet dan Turkije verslaan, dat met een voorsprong van 1 punt naar de Johan Cruijff ArenA komt.
Het Nederlands elftal moest tegen Montenegro dezelfde problemen oplossen als woensdag in Oslo tegen Noorwegen (1-1). Montenegro verdedigde compact en soms hard, maar miste voorin iemand als Erling Haaland, de Noorse superspits die in zijn eentje drie tot vier goede kansen creëerde. De bezoekers waren technisch misschien wel beter dan de Noren, maar konden doelman Justin Bijlow nauwelijks in verlegenheid brengen.
Malacia
De keeper speelde zijn tweede interland. Tyrell Malacia, zijn ploeggenoot bij Feyenoord, debuteerde in de nationale ploeg als vervanger van de geschorste Daley Blind. Bondscoach Louis van Gaal was als coach van Ajax nooit zo populair in Rotterdam en omstreken. Maar op jeugdcomplex Varkenoord van Feyenoord hebben ze geen klagen over de geboren Amsterdammer. Hij liet in zijn tweede periode als bondscoach ook al de toenmalige Feyenoorders Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi, Daryl Janmaat, Jordy Clasie en Ruben Schaken debuteren.
Virgil van Dijk, pas net hersteld van een zware knieblessure, kreeg rust en werd centraal achterin vervangen door Matthijs de Ligt. Denzel Dumfries kreeg als rechtsback de voorkeur boven Jurriën Timber. Een van de betere spelers van Oranje op het EK zorgde voor veel dreiging op de rechterflank en vormde een goede tandem met Steven Berghuis. Cody Gakpo had het lastiger op de linkerflank.
Volop kansen
Oranje domineerde en kreeg volop kansen. Depay was dicht bij de openingstreffer en Davy Klaassen kopte op de lat. Het was uiteindelijk Depay die het Nederlands elftal uit een strafschop op voorsprong schoot. Hij mocht vanaf 11 meter aanleggen nadat Dusan Lagator hem had gevloerd.
Montenegro miste de geblesseerde sterspeler Stevan Jovetic. Stefan Savic, verdediger van Atlético Madrid, bleef na rust geblesseerd achter in de kleedkamer. Oranje ontsnapte toen Malacia met een mislukte terugspeelbal blunderde, maar Stefan Mugosa naast schoot. Depay schoot in de 62e minuut veel spanning uit de wedstrijd. Wijnaldum tekende voor de 3-0 en Gakpo besloot het duel met de mooiste treffer van de avond.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
19 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
1 dag geleden