Oranje werkt aan doelsaldo tegen Montenegro
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de thuiswedstrijd tegen Montenegro in de WK-kwalificatie gebruikt om aan het doelsaldo te werken. Oranje zegevierde met 4-0 in het Philips-stadion in Eindhoven. De hoofdrol was weggelegd voor Memphis Depay, die zijn nationale ploeg met de 1-0 en 2-0 aardig op weg hielp.
Het doelsaldo geeft de doorslag als ploegen in punten gelijk eindigen in de poule. Oranje kan dinsdag de macht grijpen in poule G van de WK-kwalificatie. Het moet dan Turkije verslaan, dat met een voorsprong van 1 punt naar de Johan Cruijff ArenA komt.
Het Nederlands elftal moest tegen Montenegro dezelfde problemen oplossen als woensdag in Oslo tegen Noorwegen (1-1). Montenegro verdedigde compact en soms hard, maar miste voorin iemand als Erling Haaland, de Noorse superspits die in zijn eentje drie tot vier goede kansen creëerde. De bezoekers waren technisch misschien wel beter dan de Noren, maar konden doelman Justin Bijlow nauwelijks in verlegenheid brengen.
Malacia
De keeper speelde zijn tweede interland. Tyrell Malacia, zijn ploeggenoot bij Feyenoord, debuteerde in de nationale ploeg als vervanger van de geschorste Daley Blind. Bondscoach Louis van Gaal was als coach van Ajax nooit zo populair in Rotterdam en omstreken. Maar op jeugdcomplex Varkenoord van Feyenoord hebben ze geen klagen over de geboren Amsterdammer. Hij liet in zijn tweede periode als bondscoach ook al de toenmalige Feyenoorders Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi, Daryl Janmaat, Jordy Clasie en Ruben Schaken debuteren.
Virgil van Dijk, pas net hersteld van een zware knieblessure, kreeg rust en werd centraal achterin vervangen door Matthijs de Ligt. Denzel Dumfries kreeg als rechtsback de voorkeur boven Jurriën Timber. Een van de betere spelers van Oranje op het EK zorgde voor veel dreiging op de rechterflank en vormde een goede tandem met Steven Berghuis. Cody Gakpo had het lastiger op de linkerflank.
Volop kansen
Oranje domineerde en kreeg volop kansen. Depay was dicht bij de openingstreffer en Davy Klaassen kopte op de lat. Het was uiteindelijk Depay die het Nederlands elftal uit een strafschop op voorsprong schoot. Hij mocht vanaf 11 meter aanleggen nadat Dusan Lagator hem had gevloerd.
Montenegro miste de geblesseerde sterspeler Stevan Jovetic. Stefan Savic, verdediger van Atlético Madrid, bleef na rust geblesseerd achter in de kleedkamer. Oranje ontsnapte toen Malacia met een mislukte terugspeelbal blunderde, maar Stefan Mugosa naast schoot. Depay schoot in de 62e minuut veel spanning uit de wedstrijd. Wijnaldum tekende voor de 3-0 en Gakpo besloot het duel met de mooiste treffer van de avond.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden