Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje weet alles van Spanje, maar 'duel win je op het veld'

Oranje weet alles van Spanje, maar 'duel win je op het veld'

WELLINGTON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft dankzij vier voetbalsters in zijn selectie met een uitgebreide geschiedenis in Spanje "een boek aan informatie" over de ploeg uit dat land. Dat is volgens hem echter niet wat het verschil gaat maken in de kwartfinale van vrijdag op het WK. "Een wedstrijd win je niet in de voorbereiding, maar op het veld", zei Jonker donderdag in de Nieuw-Zeelandse stad Wellington tijdens een persconferentie, waarin hij vooruitblikte op de wedstrijd die om 03.00 uur Nederlandse tijd begint.

"Merel van Dongen weet alles van iedereen, Stefanie van der Gragt speelde twee jaar in Barcelona, Lieke Martens vijf jaar en Damaris Egurrola heeft natuurlijk haar geschiedenis", zei de 60-jarige Jonker over de Spaanse connecties in zijn ploeg. "We hebben alle respect voor Spanje, voor wat zij in het verleden hebben bereikt en voor de manier waarop zij spelen, maar we zijn niet bang."

Spits Lineth Beerensteyn wilde niet vooruitlopen op de beoogde aanpak tegen Spanje. "We gaan niet counteren, zoals Japan deed. Wij spelen ons eigen spel en kunnen het Spanje met onze kwaliteiten ontzettend moeilijk maken."

Nieuwe rol

De Spaanse bondscoach Jorge Vilda (42) zei even later op zijn persconferentie ook dat hij Nederland dit WK nauwlettend gevolgd heeft en onderhand "alles" weet van de ploeg van Jonker. Hij is vooral onder de indruk van Martens. "Haar nieuwe rol doet haar goed, ze is een speelster van hoge kwaliteit en we moeten haar in de gaten houden." Vilda sprak van een "historische wedstrijd", doelend op de voetbalgeschiedenis tussen de twee landen. Hij riep kijkers in Europa op om er midden in de nacht voor uit bed te komen.

Op vragen over onenigheid binnen de Spaanse selectie reageerde zowel coach Vilda als speelster Ivana Andrés ontkennend. "We hebben een heel goede relatie met de coach", zei Andrés. Een deel van de Spaanse selectie weigerde vorig jaar onder Vilda nog langer voor de nationale ploeg uit te komen, maar volgens Andrés valt daar op dit WK niets meer van te merken. "We vormen echt een team."

Over de Spaans-Nederlandse middenveldster Egurrola, die voor Oranje uitkomt terwijl ze ook in het team van Vilda had kunnen spelen, wilde de Spaanse bondscoach donderdag niets zeggen. "Ik focus mij nu op mijn eigen speelsters", zei hij. Zelf liet Egurrola deze week aan het ANP weten dat Vilda het haar moeilijk heeft gemaakt en dat ze daarom besloten had voor Nederland uit te komen. "De woede van toen heb ik nog altijd in mij. Dat is zeker een motivatie."

Meer uit Voetbal

Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

4 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

5 uur geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

7 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

9 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

10 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

10 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

13 uur geleden