Oranje weet alles van Spanje, maar 'duel win je op het veld'
WELLINGTON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft dankzij vier voetbalsters in zijn selectie met een uitgebreide geschiedenis in Spanje "een boek aan informatie" over de ploeg uit dat land. Dat is volgens hem echter niet wat het verschil gaat maken in de kwartfinale van vrijdag op het WK. "Een wedstrijd win je niet in de voorbereiding, maar op het veld", zei Jonker donderdag in de Nieuw-Zeelandse stad Wellington tijdens een persconferentie, waarin hij vooruitblikte op de wedstrijd die om 03.00 uur Nederlandse tijd begint.
"Merel van Dongen weet alles van iedereen, Stefanie van der Gragt speelde twee jaar in Barcelona, Lieke Martens vijf jaar en Damaris Egurrola heeft natuurlijk haar geschiedenis", zei de 60-jarige Jonker over de Spaanse connecties in zijn ploeg. "We hebben alle respect voor Spanje, voor wat zij in het verleden hebben bereikt en voor de manier waarop zij spelen, maar we zijn niet bang."
Spits Lineth Beerensteyn wilde niet vooruitlopen op de beoogde aanpak tegen Spanje. "We gaan niet counteren, zoals Japan deed. Wij spelen ons eigen spel en kunnen het Spanje met onze kwaliteiten ontzettend moeilijk maken."
Nieuwe rol
De Spaanse bondscoach Jorge Vilda (42) zei even later op zijn persconferentie ook dat hij Nederland dit WK nauwlettend gevolgd heeft en onderhand "alles" weet van de ploeg van Jonker. Hij is vooral onder de indruk van Martens. "Haar nieuwe rol doet haar goed, ze is een speelster van hoge kwaliteit en we moeten haar in de gaten houden." Vilda sprak van een "historische wedstrijd", doelend op de voetbalgeschiedenis tussen de twee landen. Hij riep kijkers in Europa op om er midden in de nacht voor uit bed te komen.
Op vragen over onenigheid binnen de Spaanse selectie reageerde zowel coach Vilda als speelster Ivana Andrés ontkennend. "We hebben een heel goede relatie met de coach", zei Andrés. Een deel van de Spaanse selectie weigerde vorig jaar onder Vilda nog langer voor de nationale ploeg uit te komen, maar volgens Andrés valt daar op dit WK niets meer van te merken. "We vormen echt een team."
Over de Spaans-Nederlandse middenveldster Egurrola, die voor Oranje uitkomt terwijl ze ook in het team van Vilda had kunnen spelen, wilde de Spaanse bondscoach donderdag niets zeggen. "Ik focus mij nu op mijn eigen speelsters", zei hij. Zelf liet Egurrola deze week aan het ANP weten dat Vilda het haar moeilijk heeft gemaakt en dat ze daarom besloten had voor Nederland uit te komen. "De woede van toen heb ik nog altijd in mij. Dat is zeker een motivatie."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
39 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
17 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
21 uur geleden