Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-voetbalsters willen met Wolfsburg eindelijk weer CL winnen

Oranje-voetbalsters willen met Wolfsburg eindelijk weer CL winnen

EINDHOVEN (ANP) - Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms hopen de voetbalzomer zaterdag te beginnen met een hoofdprijs. De drie Oranje-internationals staan met VfL Wolfsburg in de finale van de Champions League tegen FC Barcelona. Hoewel de Spaanse vrouwen favoriet zijn in het Philips-stadion in Eindhoven (aftrap 16.00 uur), gelooft Wolfsburg na de zege na verlenging op Arsenal in de halve eindstrijd in een nieuwe stunt. Wolfsburg won de Champions League in 2014 voor het laatst.

Barcelona staat voor het derde jaar op rij in de finale van het belangrijkste clubtoernooi. Twee seizoenen geleden werd Chelsea in de finale met 4-0 aan de kant gezet. Vorig seizoen moest Barcelona de beker aan Olympique Lyon (3-1) laten.

Grote meevaller voor de Spaanse grootmacht is de aanwezigheid van Alèxia Putellas. De tweevoudig winnares van de Gouden Bal maakte eind april in de halve eindstrijd tegen Chelsea na een absentie van tien maanden vanwege een knieblessure haar rentree in de selectie.

Barcelona landskampioen

"Ik heb het geluk dicht bij Alèxia te wonen en elke dag van haar te kunnen leren. Alleen al door naar haar te kijken, te zien wat ze op training aan je meegeeft, leer je en word je een betere speelster", zegt teamgenote Claudia Pina in aanloop naar de finale.

Barcelona maakte dit seizoen in eigen land indruk door de landstitel te verdedigen met 28 zeges, één gelijkspel en één nederlaag. Real Madrid eindigde op 10 punten achterstand als tweede.

Bayern München

Wolfsburg moest in Duitsland het kampioenschap aan Bayern München laten en werd tweede. Met Ewa Pajor heeft de Duitse club wel de topscorer van de Champions League van dit seizoen in de selectie. De 26-jarige Poolse scoorde tot dusverre acht keer.

Pajor was er nog niet bij toen Wolfsburg in 2014 de Champions League won. Wel maakte de aanvalster deel uit van de selectie van de drie verloren finales daarna, in 2016, 2018 en 2020. "Die drie nederlagen tegen Lyon zullen mij zeker helpen ter motivatie voor de finale tegen Barcelona. Ik zal mijn verhaal ook delen met mijn teamgenoten. Barcelona is wellicht favoriet, maar het gaat maar om één wedstrijd. Wij willen winnen nu."

Vakantie voor eventueel WK

Roord, Janssen en Wilms krijgen na de finale tegen FC Barcelona drie weken vrij en melden zich dan, als ze deel uitmaken van de definitieve selectie, bij het Nederlands elftal. Oranje begint op 23 juli aan het wereldkampioenschap dat wordt afgewerkt in Nieuw-Zeeland en Australië.

Meer uit Voetbal

FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

5 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

8 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

9 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

9 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

10 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

10 uur geleden
Fans Heracles gooien vuurwerk op veld, duel met Volendam gestaakt

ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.

11 uur geleden