Oranje-voetbalsters willen met Wolfsburg eindelijk weer CL winnen
EINDHOVEN (ANP) - Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms hopen de voetbalzomer zaterdag te beginnen met een hoofdprijs. De drie Oranje-internationals staan met VfL Wolfsburg in de finale van de Champions League tegen FC Barcelona. Hoewel de Spaanse vrouwen favoriet zijn in het Philips-stadion in Eindhoven (aftrap 16.00 uur), gelooft Wolfsburg na de zege na verlenging op Arsenal in de halve eindstrijd in een nieuwe stunt. Wolfsburg won de Champions League in 2014 voor het laatst.
Barcelona staat voor het derde jaar op rij in de finale van het belangrijkste clubtoernooi. Twee seizoenen geleden werd Chelsea in de finale met 4-0 aan de kant gezet. Vorig seizoen moest Barcelona de beker aan Olympique Lyon (3-1) laten.
Grote meevaller voor de Spaanse grootmacht is de aanwezigheid van Alèxia Putellas. De tweevoudig winnares van de Gouden Bal maakte eind april in de halve eindstrijd tegen Chelsea na een absentie van tien maanden vanwege een knieblessure haar rentree in de selectie.
Barcelona landskampioen
"Ik heb het geluk dicht bij Alèxia te wonen en elke dag van haar te kunnen leren. Alleen al door naar haar te kijken, te zien wat ze op training aan je meegeeft, leer je en word je een betere speelster", zegt teamgenote Claudia Pina in aanloop naar de finale.
Barcelona maakte dit seizoen in eigen land indruk door de landstitel te verdedigen met 28 zeges, één gelijkspel en één nederlaag. Real Madrid eindigde op 10 punten achterstand als tweede.
Bayern München
Wolfsburg moest in Duitsland het kampioenschap aan Bayern München laten en werd tweede. Met Ewa Pajor heeft de Duitse club wel de topscorer van de Champions League van dit seizoen in de selectie. De 26-jarige Poolse scoorde tot dusverre acht keer.
Pajor was er nog niet bij toen Wolfsburg in 2014 de Champions League won. Wel maakte de aanvalster deel uit van de selectie van de drie verloren finales daarna, in 2016, 2018 en 2020. "Die drie nederlagen tegen Lyon zullen mij zeker helpen ter motivatie voor de finale tegen Barcelona. Ik zal mijn verhaal ook delen met mijn teamgenoten. Barcelona is wellicht favoriet, maar het gaat maar om één wedstrijd. Wij willen winnen nu."
Vakantie voor eventueel WK
Roord, Janssen en Wilms krijgen na de finale tegen FC Barcelona drie weken vrij en melden zich dan, als ze deel uitmaken van de definitieve selectie, bij het Nederlands elftal. Oranje begint op 23 juli aan het wereldkampioenschap dat wordt afgewerkt in Nieuw-Zeeland en Australië.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
8 uur geleden