Oranje verstevigt met zege op Ierland (1-2) tweede plaats
DUBLIN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft in de strijd om deelname aan het Europees kampioenschap van volgend jaar een belangrijke zege behaald. In Dublin was Oranje met 2-1 te sterk voor Ierland.
Oranje begon dramatisch en stond al na 4 minuten achter. Adam Idah benutte een strafschop die was gegeven na een handsbal van aanvoerder Virgil van Dijk. Nederland kwam via Cody Gakpo, die eveneens een penalty benutte, in de 19e minuut langszij.
Bondscoach Ronald Koeman wisselde na een tegenvallende helft Daley Blind en Mats Wieffer en bracht Wout Weghorst en Tijjani Reijnders in de ploeg. Op aangeven van Denzel Dumfries zette Weghorst Oranje in de 56e minuut op voorsprong: 1-2.
EK
Nederland verstevigde dankzij de overwinning de tweede plaats in poule B, met nu 9 punten uit vier wedstrijden. Koploper Frankrijk heeft na vijf duels 15 punten. Griekenland is met 9 punten uit vijf wedstrijden de enige overgebleven concurrent van Oranje in de strijd om de tweede plaats.
De eerste twee landen plaatsen zich voor het EK, volgend jaar in Duitsland.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
5 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
7 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
8 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
10 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
12 uur geleden