Oranje verstevigt met zege op Ierland (1-2) tweede plaats
DUBLIN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft in de strijd om deelname aan het Europees kampioenschap van volgend jaar een belangrijke zege behaald. In Dublin was Oranje met 2-1 te sterk voor Ierland.
Oranje begon dramatisch en stond al na 4 minuten achter. Adam Idah benutte een strafschop die was gegeven na een handsbal van aanvoerder Virgil van Dijk. Nederland kwam via Cody Gakpo, die eveneens een penalty benutte, in de 19e minuut langszij.
Bondscoach Ronald Koeman wisselde na een tegenvallende helft Daley Blind en Mats Wieffer en bracht Wout Weghorst en Tijjani Reijnders in de ploeg. Op aangeven van Denzel Dumfries zette Weghorst Oranje in de 56e minuut op voorsprong: 1-2.
EK
Nederland verstevigde dankzij de overwinning de tweede plaats in poule B, met nu 9 punten uit vier wedstrijden. Koploper Frankrijk heeft na vijf duels 15 punten. Griekenland is met 9 punten uit vijf wedstrijden de enige overgebleven concurrent van Oranje in de strijd om de tweede plaats.
De eerste twee landen plaatsen zich voor het EK, volgend jaar in Duitsland.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
1 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
2 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
17 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
17 uur geleden