Oranje verstevigt met zege op Ierland (1-2) tweede plaats
DUBLIN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft in de strijd om deelname aan het Europees kampioenschap van volgend jaar een belangrijke zege behaald. In Dublin was Oranje met 2-1 te sterk voor Ierland.
Oranje begon dramatisch en stond al na 4 minuten achter. Adam Idah benutte een strafschop die was gegeven na een handsbal van aanvoerder Virgil van Dijk. Nederland kwam via Cody Gakpo, die eveneens een penalty benutte, in de 19e minuut langszij.
Bondscoach Ronald Koeman wisselde na een tegenvallende helft Daley Blind en Mats Wieffer en bracht Wout Weghorst en Tijjani Reijnders in de ploeg. Op aangeven van Denzel Dumfries zette Weghorst Oranje in de 56e minuut op voorsprong: 1-2.
EK
Nederland verstevigde dankzij de overwinning de tweede plaats in poule B, met nu 9 punten uit vier wedstrijden. Koploper Frankrijk heeft na vijf duels 15 punten. Griekenland is met 9 punten uit vijf wedstrijden de enige overgebleven concurrent van Oranje in de strijd om de tweede plaats.
De eerste twee landen plaatsen zich voor het EK, volgend jaar in Duitsland.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
18 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
43 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
4 uur geleden