Oranje verstevigt met zege op Ierland (1-2) tweede plaats
DUBLIN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft in de strijd om deelname aan het Europees kampioenschap van volgend jaar een belangrijke zege behaald. In Dublin was Oranje met 2-1 te sterk voor Ierland.
Oranje begon dramatisch en stond al na 4 minuten achter. Adam Idah benutte een strafschop die was gegeven na een handsbal van aanvoerder Virgil van Dijk. Nederland kwam via Cody Gakpo, die eveneens een penalty benutte, in de 19e minuut langszij.
Bondscoach Ronald Koeman wisselde na een tegenvallende helft Daley Blind en Mats Wieffer en bracht Wout Weghorst en Tijjani Reijnders in de ploeg. Op aangeven van Denzel Dumfries zette Weghorst Oranje in de 56e minuut op voorsprong: 1-2.
EK
Nederland verstevigde dankzij de overwinning de tweede plaats in poule B, met nu 9 punten uit vier wedstrijden. Koploper Frankrijk heeft na vijf duels 15 punten. Griekenland is met 9 punten uit vijf wedstrijden de enige overgebleven concurrent van Oranje in de strijd om de tweede plaats.
De eerste twee landen plaatsen zich voor het EK, volgend jaar in Duitsland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
9 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
10 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
12 uur geleden