Oranje verslaat Wales met tweede keus in Cardiff
CARDIFF (ANP) - Het Nederlands elftal heeft ook het tweede duel in de Nations League gewonnen. Oranje was zelfs met veel wisselspelers te sterk voor Wales (1-2) in het Cardiff City Stadium.
Teun Koopmeiners opende de score in 50e minuut. Rhys Norrington-Davies dacht Wales in blessuretijd een gelijkspel te bezorgen (1-1), maar een minuut later kopte Wout Weghorst raak.
Nederland verscheen met elf andere spelers aan de aftrap dan vrijdag voor het gewonnen duel met België in Brussel (1-4). Louis van Gaal wil zijn spelers na een lang seizoen niet onnodig zwaar belasten tijdens vier duels in elf dagen tijd. Hij wil ook veel spelers aan het werk zien op weg naar het WK.
Oranje speelde een stuk minder goed dan vrijdag tegen België. Jordan Teze en Jerdy Schouten debuteerden als basisspelers voor Nederland.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
6 uur geleden