Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje verslaat VS en gaat met resultaatvoetbal naar kwartfinales

Oranje verslaat VS en gaat met resultaatvoetbal naar kwartfinales

AL RAYYAN (ANP) - Met een zakelijke overwinning op de Verenigde Staten heeft het Nederlands elftal zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK in Qatar. Oranje, dat ooit naam maakte met dominant aanvalsspel, speelde op de counter en stelde de winst met effectief spel veilig: 3-1.

Oranje stuit vrijdag in de kwartfinale op de winnaar van het duel tussen Argentinië en Australië. De Argentijnen schakelden Nederland in de halve finales van het WK van 2014 uit via strafschoppen.

Nederland solliciteerde niet naar de schoonheidsprijs. De 71-jarige bondscoach Louis van Gaal heeft het resultaat heilig verklaard aan het einde van een lange trainersloopbaan. Alleen winnen is belangrijk, de manier waarop maakt hem niet zoveel meer uit. Oranje liet de bal vaak aan de tegenstander, die merkte dat het lastig scoren is tegen vijf Nederlandse verdedigers en een verdedigende middenvelder daar vlak voor.

Tactiek

Nederland speelde op de counter tegen de nummer 16 van de wereldranglijst. Van Gaal zag al snel dat zijn tactiek werkte en een aantal van zijn voorspellingen uitkwamen. Zo voorkwam zijn nieuwe eerste doelman Andries Noppert in de 3e minuut met een goede redding de openingstreffer van Christian Pulisic en opende Memphis Depay in de 10e minuut de score. Van Gaal heeft zijn topscorer dit toernooi langzaam gebracht, na een langdurige hamstringblessure.

Depay opende de score na een wonderschone aanval van maar liefst twintig balcontacten. De bal ging van links naar rechts en uiteindelijk bediende Denzel Dumfries de spits op maat. De rechtsback leverde in blessuretijd van de eerste helft ook de assist bij de 2-0 van Daley Blind. De linkspoot scoorde met rechts, net als in de troostfinale van het WK van acht jaar geleden in Brazilië.

Spelers

Oranje startte met de spelers die ook aan de aftrap verschenen bij het laatste groepsduel met Qatar. Davy Klaassen en Marten de Roon bleven na rust achter in de kleedkamer voor Steven Bergwijn en Teun Koopmeiners. Oranje ging spelen zoals Depay dat graag wil, met Bergwijn naast hem en Gakpo daar vlak achter. Gakpo stond eerst nog de 2-1 van Walker Zimmerman in de weg. Daarna waren Bergwijn en Depay dicht bij de 3-0.

Er leek weinig meer aan de hand, totdat Depay de bal inleverde en Haji Wright bijna scoorde. Diezelfde Wright trof in de 76e minuut alsnog doel, met een gelukje. Oranje reageerde razendsnel met de 3-1 van Dumfries in de 81e minuut, op aangeven van Blind. Zo waren de backs erg belangrijk voor Nederland. Dumfries leverde een doelpunt en twee assists. Blind scoorde en bereidde een treffer voor.

Meer uit Voetbal

WK-debutant Wieffer had Oranje al even uit zijn hoofd gezet

ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.

41 minuten geleden
Teleurgestelde Koeman: we gingen steeds slordiger spelen

ROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."

3 uur geleden
De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

8 uur geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

8 uur geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

8 uur geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

9 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

9 uur geleden