Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje verslaat VS en gaat met resultaatvoetbal naar kwartfinales

Oranje verslaat VS en gaat met resultaatvoetbal naar kwartfinales

AL RAYYAN (ANP) - Met een zakelijke overwinning op de Verenigde Staten heeft het Nederlands elftal zich geplaatst voor de kwartfinales van het WK in Qatar. Oranje, dat ooit naam maakte met dominant aanvalsspel, speelde op de counter en stelde de winst met effectief spel veilig: 3-1.

Oranje stuit vrijdag in de kwartfinale op de winnaar van het duel tussen Argentinië en Australië. De Argentijnen schakelden Nederland in de halve finales van het WK van 2014 uit via strafschoppen.

Nederland solliciteerde niet naar de schoonheidsprijs. De 71-jarige bondscoach Louis van Gaal heeft het resultaat heilig verklaard aan het einde van een lange trainersloopbaan. Alleen winnen is belangrijk, de manier waarop maakt hem niet zoveel meer uit. Oranje liet de bal vaak aan de tegenstander, die merkte dat het lastig scoren is tegen vijf Nederlandse verdedigers en een verdedigende middenvelder daar vlak voor.

Tactiek

Nederland speelde op de counter tegen de nummer 16 van de wereldranglijst. Van Gaal zag al snel dat zijn tactiek werkte en een aantal van zijn voorspellingen uitkwamen. Zo voorkwam zijn nieuwe eerste doelman Andries Noppert in de 3e minuut met een goede redding de openingstreffer van Christian Pulisic en opende Memphis Depay in de 10e minuut de score. Van Gaal heeft zijn topscorer dit toernooi langzaam gebracht, na een langdurige hamstringblessure.

Depay opende de score na een wonderschone aanval van maar liefst twintig balcontacten. De bal ging van links naar rechts en uiteindelijk bediende Denzel Dumfries de spits op maat. De rechtsback leverde in blessuretijd van de eerste helft ook de assist bij de 2-0 van Daley Blind. De linkspoot scoorde met rechts, net als in de troostfinale van het WK van acht jaar geleden in Brazilië.

Spelers

Oranje startte met de spelers die ook aan de aftrap verschenen bij het laatste groepsduel met Qatar. Davy Klaassen en Marten de Roon bleven na rust achter in de kleedkamer voor Steven Bergwijn en Teun Koopmeiners. Oranje ging spelen zoals Depay dat graag wil, met Bergwijn naast hem en Gakpo daar vlak achter. Gakpo stond eerst nog de 2-1 van Walker Zimmerman in de weg. Daarna waren Bergwijn en Depay dicht bij de 3-0.

Er leek weinig meer aan de hand, totdat Depay de bal inleverde en Haji Wright bijna scoorde. Diezelfde Wright trof in de 76e minuut alsnog doel, met een gelukje. Oranje reageerde razendsnel met de 3-1 van Dumfries in de 81e minuut, op aangeven van Blind. Zo waren de backs erg belangrijk voor Nederland. Dumfries leverde een doelpunt en twee assists. Blind scoorde en bereidde een treffer voor.

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

11 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

11 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

14 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

14 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

15 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

16 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

19 uur geleden