Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje verslaat Noorwegen in zenuwslopend duel en mag naar WK

Oranje verslaat Noorwegen in zenuwslopend duel en mag naar WK

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich in een zenuwslopend duel voor het WK in Qatar geplaatst. Oranje brak pas in de slotfase het verzet van Noorwegen (2-0), met treffers van Steven Bergwijn (84e minuut) en Memphis Depay (90e minuut). Tot die doelpunten was het billen knijpen omdat het er lang naar uit zag dat slechts één Noorse treffer Nederland voor de tweede keer op rij buiten een mondiale eindronde kon houden.

Oranje won de poule. Turkije mag als nummer 2 aan de play-offs deelnemen. Noorwegen ontbreekt eind volgend jaar in Qatar. Het was een vreemde wedstrijd in een lege kuip, waar het af en toe motregende. Louis van Gaal volgde de wedstrijd vanuit een rolstoel in een skybox. Hij was niet in staat om snel de dug-outs te bereiken, die in de Kuip niet aan de kant van de kleedkamers staan. Hij deed vooraf wel de wedstrijdbespreking en zocht zijn spelers ook in de rust op. Van Gaal telefoneerde met enige regelmaat met zijn tweede assistent Henk Fraser.

Oranje had de steun van 44.000 supporters goed kunnen gebruiken. Maar de Kuip was nagenoeg leeg, vanwege aangescherpte coronaregels. Er zaten alleen mensen van de Nederlandse en Noorse voetbalbond en journalisten uit beide landen op de tribune. Die hoorden vaak de stem van Virgil van Dijk over het speelveld galmen.

Hoogspanning

Oranje kon niet camoufleren dat het onder hoogspanning stond. De thuisploeg speelde voorzichtig, waarschijnlijk uit angst voor balbezit en een snelle Noorse counter. Arnaut Danjuma Groeneveld kreeg voor rust de beste kans, maar hij schoot naast. Memphis Depay kopte tweemaal in de handen van keeper Orjan Nyland. Jasper Cillessen kreeg in de eerste helft slechts enkele terugspeelballen te verwerken. Hij kreeg vanwege zijn ervaring de voorkeur boven Mark Flekken als vervanger van de geblesseerde Justin Bijlow.

0-0 was een gevaarlijke stand voor Oranje. Een Noorse treffer zou de thuisploeg in grote problemen brengen. Noorwegen speelde na rust ook iets aanvallender met de ingevallen Kristian Thorstvedt en Jens Petter Hauge. De ploeg van bondscoach Stale Solbakken had ook niets aan een gelijkspel omdat de Turken inmiddels op voorsprong waren gekomen in Montenegro. Maar de Noren kwamen tot geen enkele uitgespeelde kans.

Nederland kreeg wel steeds meer ruimte, maar Depay kon daar tot tweemaal toe niet van profiteren. Uiteindelijk was het Bergwijn die wel toesloeg. Van Gaal leek onbewogen toe te kijken vanuit zijn rolstoel en zag Depay in de slotminuut alsnog scoren.

Meer uit Voetbal

AZ na 0-0 tegen Jagiellonia naar tussenronde in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.

3 uur geleden
Grote vechtpartij op veld Spakenburg na wedstrijd tegen FC Twente

SPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.

3 uur geleden
Napoli verslaat AC Milan en bereikt finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.

4 uur geleden
LTO na boerenprotest in gesprek met Eurocommissarissen

BRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.

4 uur geleden
FC Twente naar achtste finale KNVB-beker na zege op Spakenburg

SPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.

5 uur geleden
'Herdenkingsmoment' bij Fortuna voor eerste wedstrijd nieuwe jaar

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.

5 uur geleden
PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

9 uur geleden