Oranje verslaat Noorwegen in zenuwslopend duel en mag naar WK
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich in een zenuwslopend duel voor het WK in Qatar geplaatst. Oranje brak pas in de slotfase het verzet van Noorwegen (2-0), met treffers van Steven Bergwijn (84e minuut) en Memphis Depay (90e minuut). Tot die doelpunten was het billen knijpen omdat het er lang naar uit zag dat slechts één Noorse treffer Nederland voor de tweede keer op rij buiten een mondiale eindronde kon houden.
Oranje won de poule. Turkije mag als nummer 2 aan de play-offs deelnemen. Noorwegen ontbreekt eind volgend jaar in Qatar. Het was een vreemde wedstrijd in een lege kuip, waar het af en toe motregende. Louis van Gaal volgde de wedstrijd vanuit een rolstoel in een skybox. Hij was niet in staat om snel de dug-outs te bereiken, die in de Kuip niet aan de kant van de kleedkamers staan. Hij deed vooraf wel de wedstrijdbespreking en zocht zijn spelers ook in de rust op. Van Gaal telefoneerde met enige regelmaat met zijn tweede assistent Henk Fraser.
Oranje had de steun van 44.000 supporters goed kunnen gebruiken. Maar de Kuip was nagenoeg leeg, vanwege aangescherpte coronaregels. Er zaten alleen mensen van de Nederlandse en Noorse voetbalbond en journalisten uit beide landen op de tribune. Die hoorden vaak de stem van Virgil van Dijk over het speelveld galmen.
Hoogspanning
Oranje kon niet camoufleren dat het onder hoogspanning stond. De thuisploeg speelde voorzichtig, waarschijnlijk uit angst voor balbezit en een snelle Noorse counter. Arnaut Danjuma Groeneveld kreeg voor rust de beste kans, maar hij schoot naast. Memphis Depay kopte tweemaal in de handen van keeper Orjan Nyland. Jasper Cillessen kreeg in de eerste helft slechts enkele terugspeelballen te verwerken. Hij kreeg vanwege zijn ervaring de voorkeur boven Mark Flekken als vervanger van de geblesseerde Justin Bijlow.
0-0 was een gevaarlijke stand voor Oranje. Een Noorse treffer zou de thuisploeg in grote problemen brengen. Noorwegen speelde na rust ook iets aanvallender met de ingevallen Kristian Thorstvedt en Jens Petter Hauge. De ploeg van bondscoach Stale Solbakken had ook niets aan een gelijkspel omdat de Turken inmiddels op voorsprong waren gekomen in Montenegro. Maar de Noren kwamen tot geen enkele uitgespeelde kans.
Nederland kreeg wel steeds meer ruimte, maar Depay kon daar tot tweemaal toe niet van profiteren. Uiteindelijk was het Bergwijn die wel toesloeg. Van Gaal leek onbewogen toe te kijken vanuit zijn rolstoel en zag Depay in de slotminuut alsnog scoren.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
56 minuten geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
5 uur geleden