Oranje verliest van Oostenrijk en eindigt als derde in poule
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een pover en chaotisch optreden tegen Oostenrijk met een nederlaag afgesloten (2-3). Oranje is daardoor als derde in de poule geëindigd en stuit in de achtste finale van het EK op Spanje of de winnaar van groep C en E, met Engeland en België.
De uitslag van het duel tussen Frankrijk en Polen (1-1) maakte de nederlaag nog pijnlijker voor Oranje, dat met een gelijkspel tegen Oostenrijk groepswinnaar was geweest. Nu heeft Oostenrijk de poule verrassend gewonnen, voor Frankrijk en Nederland.
Bondscoach Ronald Koeman had zijn spelers nog zo gewaarschuwd. Hij benadrukte de afgelopen dagen dat Oostenrijk in een hoog tempo blijft aanvallen. Hij haalde ook aan dat de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick in vijf van de laatste zes duels voor de ontmoeting met Oranje in de openingsfase wist te scoren. Toch liet Nederland zich compleet overrompelen, met een eigen doelpunt van Donyell Malen in de zesde minuut als gevolg. De aanvaller werkte een voorzet van Alexander Prass achter de kansloze doelman Bart Verbruggen.
Hands
Koeman had zijn basisformatie van het laatste duel met Frankrijk op drie plaatsen gewijzigd. Die aanpassingen maakten het spel van zijn ploeg niet beter. Malen scoorde in eigen doel en Joey Veerman leed zoveel balverlies dat hij al na 34 minuten moest plaatsmaken voor Xavi Simons. Ook Lutsharel Geertruida, die de voorkeur kreeg boven Denzel Dumfries, slaagde er vooral voor rust niet in zijn uitverkiezing waar te maken.
Oranje stelde teleur, maar kreeg voor rust toch twee grote kansen op de gelijkmaker. Maar Tijjani Reijnders schoot naast en Malen miste oog in oog met Patrick Pentz, de keeper van Oostenrijk. Vlak na rust was het wel raak. Geertruida veroverde de bal op het middenveld en Simons bracht Cody Gakpo in stelling. De aanvaller van Liverpool dribbelde vanaf de linkerflank richting de as van het speelveld en schoot raak met zijn rechtervoet (1-1).
Oostenrijk wankelde even na de gelijkmaker, maar kwam in de 59e minuut toch weer op voorsprong. Romano Schmid schoot raak via een been van Stefan de Vrij. Koeman reageerde snel en bracht Georginio Wijnaldum, Micky van de Ven en Wout Weghorst voor Reijnders, Nathan Aké en de geblesseerde Malen. In de 75e minuut was het Depay die op aangeven van Weghorst scoorde. De arbiter dacht nog even aan hands, maar de videoscheidsrechter zag dat het een geldige treffer was. Vijf minuten later schoot Marcel Sabitzer, de uitblinker van Oostenrijk, Oranje alsnog naar de derde plaats van de poule.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
12 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden