Oranje verliest van Oostenrijk en eindigt als derde in poule
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een pover en chaotisch optreden tegen Oostenrijk met een nederlaag afgesloten (2-3). Oranje is daardoor als derde in de poule geëindigd en stuit in de achtste finale van het EK op Spanje of de winnaar van groep C en E, met Engeland en België.
De uitslag van het duel tussen Frankrijk en Polen (1-1) maakte de nederlaag nog pijnlijker voor Oranje, dat met een gelijkspel tegen Oostenrijk groepswinnaar was geweest. Nu heeft Oostenrijk de poule verrassend gewonnen, voor Frankrijk en Nederland.
Bondscoach Ronald Koeman had zijn spelers nog zo gewaarschuwd. Hij benadrukte de afgelopen dagen dat Oostenrijk in een hoog tempo blijft aanvallen. Hij haalde ook aan dat de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick in vijf van de laatste zes duels voor de ontmoeting met Oranje in de openingsfase wist te scoren. Toch liet Nederland zich compleet overrompelen, met een eigen doelpunt van Donyell Malen in de zesde minuut als gevolg. De aanvaller werkte een voorzet van Alexander Prass achter de kansloze doelman Bart Verbruggen.
Hands
Koeman had zijn basisformatie van het laatste duel met Frankrijk op drie plaatsen gewijzigd. Die aanpassingen maakten het spel van zijn ploeg niet beter. Malen scoorde in eigen doel en Joey Veerman leed zoveel balverlies dat hij al na 34 minuten moest plaatsmaken voor Xavi Simons. Ook Lutsharel Geertruida, die de voorkeur kreeg boven Denzel Dumfries, slaagde er vooral voor rust niet in zijn uitverkiezing waar te maken.
Oranje stelde teleur, maar kreeg voor rust toch twee grote kansen op de gelijkmaker. Maar Tijjani Reijnders schoot naast en Malen miste oog in oog met Patrick Pentz, de keeper van Oostenrijk. Vlak na rust was het wel raak. Geertruida veroverde de bal op het middenveld en Simons bracht Cody Gakpo in stelling. De aanvaller van Liverpool dribbelde vanaf de linkerflank richting de as van het speelveld en schoot raak met zijn rechtervoet (1-1).
Oostenrijk wankelde even na de gelijkmaker, maar kwam in de 59e minuut toch weer op voorsprong. Romano Schmid schoot raak via een been van Stefan de Vrij. Koeman reageerde snel en bracht Georginio Wijnaldum, Micky van de Ven en Wout Weghorst voor Reijnders, Nathan Aké en de geblesseerde Malen. In de 75e minuut was het Depay die op aangeven van Weghorst scoorde. De arbiter dacht nog even aan hands, maar de videoscheidsrechter zag dat het een geldige treffer was. Vijf minuten later schoot Marcel Sabitzer, de uitblinker van Oostenrijk, Oranje alsnog naar de derde plaats van de poule.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
3 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
19 uur geleden