Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje verliest van Oostenrijk en eindigt als derde in poule

Oranje verliest van Oostenrijk en eindigt als derde in poule

BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een pover en chaotisch optreden tegen Oostenrijk met een nederlaag afgesloten (2-3). Oranje is daardoor als derde in de poule geëindigd en stuit in de achtste finale van het EK op Spanje of de winnaar van groep C en E, met Engeland en België.

De uitslag van het duel tussen Frankrijk en Polen (1-1) maakte de nederlaag nog pijnlijker voor Oranje, dat met een gelijkspel tegen Oostenrijk groepswinnaar was geweest. Nu heeft Oostenrijk de poule verrassend gewonnen, voor Frankrijk en Nederland.

Bondscoach Ronald Koeman had zijn spelers nog zo gewaarschuwd. Hij benadrukte de afgelopen dagen dat Oostenrijk in een hoog tempo blijft aanvallen. Hij haalde ook aan dat de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick in vijf van de laatste zes duels voor de ontmoeting met Oranje in de openingsfase wist te scoren. Toch liet Nederland zich compleet overrompelen, met een eigen doelpunt van Donyell Malen in de zesde minuut als gevolg. De aanvaller werkte een voorzet van Alexander Prass achter de kansloze doelman Bart Verbruggen.

Hands

Koeman had zijn basisformatie van het laatste duel met Frankrijk op drie plaatsen gewijzigd. Die aanpassingen maakten het spel van zijn ploeg niet beter. Malen scoorde in eigen doel en Joey Veerman leed zoveel balverlies dat hij al na 34 minuten moest plaatsmaken voor Xavi Simons. Ook Lutsharel Geertruida, die de voorkeur kreeg boven Denzel Dumfries, slaagde er vooral voor rust niet in zijn uitverkiezing waar te maken.

Oranje stelde teleur, maar kreeg voor rust toch twee grote kansen op de gelijkmaker. Maar Tijjani Reijnders schoot naast en Malen miste oog in oog met Patrick Pentz, de keeper van Oostenrijk. Vlak na rust was het wel raak. Geertruida veroverde de bal op het middenveld en Simons bracht Cody Gakpo in stelling. De aanvaller van Liverpool dribbelde vanaf de linkerflank richting de as van het speelveld en schoot raak met zijn rechtervoet (1-1).

Oostenrijk wankelde even na de gelijkmaker, maar kwam in de 59e minuut toch weer op voorsprong. Romano Schmid schoot raak via een been van Stefan de Vrij. Koeman reageerde snel en bracht Georginio Wijnaldum, Micky van de Ven en Wout Weghorst voor Reijnders, Nathan Aké en de geblesseerde Malen. In de 75e minuut was het Depay die op aangeven van Weghorst scoorde. De arbiter dacht nog even aan hands, maar de videoscheidsrechter zag dat het een geldige treffer was. Vijf minuten later schoot Marcel Sabitzer, de uitblinker van Oostenrijk, Oranje alsnog naar de derde plaats van de poule.

Meer uit Voetbal

Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

55 minuten geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

2 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

8 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

10 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

11 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

13 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

14 uur geleden