Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje verliest van Kroatië en mist finale Nations League

Oranje verliest van Kroatië en mist finale Nations League

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal is er niet in geslaagd om net als vier jaar geleden de finale van de Nations League te bereiken. Kroatië was in de halve eindstrijd te sterk voor Oranje in De Kuip (2-4). Bruno Petkovic en Luka Modric scoorden in de verlenging, nadat Noa Lang in blessuretijd van de reguliere speeltijd gelijk had gemaakt

Daardoor besluiten de spelers van bondscoach Ronald Koeman zondagmiddag het seizoen in Enschede met een wedstrijd om de derde plaats tegen Italië of Spanje, die elkaar donderdag treffen. Het zal lastig voor ze zijn om zich nog voor zo'n troostfinale op te laden.

Het Nederlands elftal genoot nauwelijks thuisvoordeel in Rotterdam. Oranje werd herhaaldelijk uitgefloten door de ruim 15.000 aanwezige supporters van Kroatië, die de fans van Oranje luidkeels overstemden. Voetbal is razend populair in het land met zo'n 4 miljoen inwoners. Zeker na de tweede plaats op het WK van 2018 en derde plaats op de mondiale eindronde van vorig jaar in Qatar.

Voor veel internationals van Kroatië is deze editie van de Nations League misschien wel de laatste kans op een prijs met hun landenploeg. Voor de 37-jarige Modric bijvoorbeeld. Hij stond tegenover Frenkie de Jong, net als ruim vier jaar geleden tijdens een voor Ajax magische avond in Madrid. Met dank aan Modric en middenvelders als Marcelo Brozevic en Mateo Kovacic voetbalde Kroatië makkelijker dan Oranje, dat wel veel energieker speelde dan in maart tegen Frankrijk en Gibraltar.

Kroatië was sterker, maar Oranje kwam in de 34e minuut na een prachtige aanval op voorsprong. Cody Gakpo, Nathan Aké, Xavi Simons en Mats Wieffer combineerden razendsnel. Vervolgens opende Donyell Malen de score (1-0). Dat was een opsteker voor de ploeg waar de geblesseerde Memphis Depay en Matthijs de Ligt ontbraken en Lutsharel Geertruida en Teun Koopmeiners de voorkeur kregen boven Jurriën Timber en Georginio Wijnaldum.

Kroatië kwam in de 55e minuut op gelijke hoogte. Andrej Kramaric benutte een strafschop nadat Gakpo heel licht Modric had aangeraakt (1-1). Mario Pasalic passeerde doelman Justin Bijlow in de 72e minuut opnieuw (1-2). Vervolgens bracht Koeman met Lang, Wijnaldum, Wout Weghorst en Steven Bergwijn vier frisse spelers in de ploeg. Ook met hen in de gelederen leek Oranje zich niet meer naar een verlenging te knokken. Totdat Lang de bal in blessuretijd voor zijn voet kreeg en voor hoop en blijdschap zorgde (2-2).

Petkovic tekende in de 98e minuut voor 2-3. Oranje kreeg daarna nog maar een echte kans. Lang schoot de bal in het zijnet. Modric besliste het duel door een strafschop te benutten.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Hakimi roemt 'mentale kracht' Marokko

GUADALUPE (ANP/AFP) - Aanvoerder Achraf Hakimi roemde de mentale kracht van Marokko nadat zijn ploeg na strafschoppen het Nederlands elftal had uitgeschakeld in de zestiende finales van het WK voetbal.

8 minuten geleden
Wieffer, Geertruida en twee keepers bleven tijdens WK op de bank

GUADALUPE (ANP) - Vier van de 26 internationals die bondscoach Ronald Koeman meenam naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kwamen geen minuut in actie. Naast verdedigers Lutsharel Geertruida en Mats Wieffer bleven ook de twee reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken de vier duels op de reservebank.

9 minuten geleden
President van Paraguay roept feestdag uit na WK-overwinning

ASUNCIÓN (ANP) - President Santiago Peña van Paraguay heeft dinsdag tot een nationale feestdag uitgeroepen na de overwinning van het nationale elftal op Duitsland op het WK. "Paraguay geeft nooit op, vrije dag verdorie", aldus Peña in een decreet dat hij verspreidde via sociale media.

11 minuten geleden
Bondscoach Ouabhi: Marokko is op deze manier niet te stoppen

GUADALUPE (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouabhi gelooft dat Marokko 'niet te stoppen is' als het zo blijft presteren op het WK. "Dan houdt niemand ons tegen", zei hij na de zege op Nederland na strafschoppen in de zestiende finale. "Maar ik zeg ook tegen mijn jongens dat niemand onverslaanbaar is. Als we plotseling fouten gaan maken, dan zijn we snel thuis."

1 uur geleden
Ibrahimović: nederlaag Oranje is de schuld van Koeman

GUADALUPE (ANP) - De nederlaag van het Nederlands elftal tegen Marokko na strafschoppen is de schuld van Ronald Koeman. Dat zei Zlatan Ibrahimović, die veel wedstrijden op het WK voor de Amerikaanse televisiezender FOX analyseert.

1 uur geleden
De Jong na vroege uitschakeling: dit is natuurlijk onvoldoende

GUADALUPE (ANP) - Frenkie de Jong vindt dat het Nederlands elftal een teleurstellend WK achter de rug heeft. "Het is moeilijk om nu al te zeggen waar het aan lag en alles te analyseren. Ik heb een leeg gevoel nu. Welk cijfer ik dit toernooi zou geven? Dat weet ik niet. We gaan er in de eerste knock-outronde al uit, dat is niet iets waar je op hoopt. Dit is natuurlijk onvoldoende", sprak de middenvelder in het Monterrey Stadium in Guadalupe na de nederlaag in de zestiende finales tegen Marokko.

1 uur geleden
Koeman: Van Dijk nam geen strafschop omdat hij kramp had

GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk nam geen strafschop voor het Nederlands elftal tegen Marokko omdat hij kramp had. Dat vertelde Ronald Koeman vlak na de uitschakeling van Oranje in de zestiende finale op het WK tijdens een persconferentie.

1 uur geleden