Oranje verliest spectaculair duel met Spanje na strafschoppen
VALENCIA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de Nations League met opgeheven hoofd verlaten. Oranje kwam in de uitwedstrijd tegen Spanje in de kwartfinale driemaal terug van een achterstand (3-3) en bracht de Europees kampioen in Valencia in het nauw. Uiteindelijk won de thuisploeg na verlenging en een spannende strafschoppenserie (5-4).
Voor Nederland misten Noa Lang en Donyell Malen vanaf elf meter. Lamine Yamal verzuimde een penalty voor de thuisploeg te benutten. Het eerste duel tussen beide ploegen eindigde donderdag in een gelijkspel (2-2) in De Kuip.
Gesteund door het publiek zette de thuisploeg de bezoekers na het eerste fluitsignaal direct onder druk. Frenkie de Jong bracht zijn doelman Bart Verbruggen na 22 seconden in de problemen met een riskante terugspeelbal. Spanje mocht in de achtste minuut een strafschop nemen nadat Mikel Oyarzabal was gevallen in een duel met Jan Paul van Hecke. Oyarzabal nam de penalty zelf (1-0). Even dreigde Spanje het duel snel te beslissen. Maar Oyarzabal stond buitenspel toen hij opnieuw doel trof en doelman Verbruggen voorkwam dat de doorgebroken Nico Williams hem passeerde.
Honderdste
Vergeleken met het thuisduel wijzigde Koeman zijn basisformatie op één positie. Ian Maatsen debuteerde voor Oranje. De linksback van Aston Villa kreeg vrijdag een oproep voor de nationale ploeg nadat duidelijk was geworden dat de zieke Jurriën Timber en geschorste Jorrel Hato niet konden spelen. Oranje kwam na een chaotische openingsfase steeds beter in de wedstrijd. De Franse scheidsrechter Clément Turpin floot in de 54e minuut voor de tweede keer makkelijk voor een strafschop, na een duel tussen Depay en de Spaanse verdediger Robin Le Normand. Depay benutte de penalty en maakte zijn 47e treffer in zijn honderdste interland.
Nederland domineerde het duel kort na de gelijkmaker, maar in de 67e minuut scoorde Oyarzabal opnieuw voor de thuisploeg. Oranje gaf niet op en kwam in de 79e minuut opnieuw op gelijke hoogte door debutant Maatsen. Beide ploegen bleven vol op de aanval spelen. Yamal schoot raak in de verlenging, op aangeven van zijn in Amsterdam geboren ploeggenoot Dean Huijsen. Simons benutte een penalty voor Oranje en leidde zijn ploeg zo naar een strafschoppenserie, die verloren ging.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
8 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
18 uur geleden