Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje verliest opnieuw een halve finale van een EK

Oranje verliest opnieuw een halve finale van een EK

DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal heeft opnieuw een halve finale op een EK verloren. Oranje ging in de halve eindstrijd van de eindronde in Duitsland onderuit tegen Engeland (1-2). De ingevallen Ollie Watkins maakte in de negentigste minuut het winnende doelpunt (1-2).

Nederland stond voor de zesde keer in de halve finale van het Europees kampioenschap voetbal. Oranje bereikte maar één keer de eindstrijd, in 1988. Dat gebeurde na een zege op West-Duitsland (2-1). Nederland versloeg vervolgens de Sovjet-Unie in de finale met 2-0.

Op het EK van 1976 ging Oranje in de halve eindstrijd met 3-1 onderuit tegen Tsjecho-Slowakije. In 1992 verloor het Nederlands elftal na strafschoppen van Denemarken, na een misser van Marco van Basten.

21e eeuw

Het EK van 2000 deed het meeste pijn bij de Nederlandse fans. In eigen land leek een finaleplek op het EK binnen handbereik. Tegen Italië kreeg de ploeg van de toenmalige bondscoach Frank Rijkaard in de reguliere speeltijd twee penalty's. Eerst miste Frank de Boer, daarna Patrick Kluivert. In de strafschoppenserie faalde De Boer opnieuw, net als Jaap Stam en Paul Bosvelt.

In 2004 stond het Nederlands elftal ook in de halve finale van het EK. Portugal won met 2-1.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

3 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

5 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

5 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

7 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

7 uur geleden