Oranje verliest opnieuw een halve finale van een EK
DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal heeft opnieuw een halve finale op een EK verloren. Oranje ging in de halve eindstrijd van de eindronde in Duitsland onderuit tegen Engeland (1-2). De ingevallen Ollie Watkins maakte in de negentigste minuut het winnende doelpunt (1-2).
Nederland stond voor de zesde keer in de halve finale van het Europees kampioenschap voetbal. Oranje bereikte maar één keer de eindstrijd, in 1988. Dat gebeurde na een zege op West-Duitsland (2-1). Nederland versloeg vervolgens de Sovjet-Unie in de finale met 2-0.
Op het EK van 1976 ging Oranje in de halve eindstrijd met 3-1 onderuit tegen Tsjecho-Slowakije. In 1992 verloor het Nederlands elftal na strafschoppen van Denemarken, na een misser van Marco van Basten.
21e eeuw
Het EK van 2000 deed het meeste pijn bij de Nederlandse fans. In eigen land leek een finaleplek op het EK binnen handbereik. Tegen Italië kreeg de ploeg van de toenmalige bondscoach Frank Rijkaard in de reguliere speeltijd twee penalty's. Eerst miste Frank de Boer, daarna Patrick Kluivert. In de strafschoppenserie faalde De Boer opnieuw, net als Jaap Stam en Paul Bosvelt.
In 2004 stond het Nederlands elftal ook in de halve finale van het EK. Portugal won met 2-1.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
1 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
10 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
12 uur geleden