Oranje verliest in slotfase van Engeland en loopt finale EK mis
DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal is er niet in geslaagd zich voor de finale van het EK te plaatsen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman verloor in Dortmund met 2-1 van Engeland. Invaller Ollie Watkins maakte in de 90e minuut het winnende doelpunt.
Oranje was al in de zevende minuut op voorsprong gekomen door een fraai afstandsschot van Xavi Simons. Harry Kane benutte niet veel later een strafschop voor de Engelsen, die in de eerste helft duidelijk de betere ploeg waren.
De tweede helft was meer in evenwicht en kansen vielen er weinig te noteren. Toen een verlenging aanstaande leek, schoot Watkins vanuit de draai in de verre hoek raak.
Engeland neemt het zondag om 21.00 uur in de finale in Berlijn op tegen Spanje.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
7 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
2 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
11 uur geleden