Oranje verliest dubbelspel en is uitgeschakeld op Daviscup Finals
MÁLAGA (ANP) - Het Nederlands Daviscupteam is er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van de Daviscup Finals. Wesley Koolhof en Tallon Griekspoor verloren in Málaga het beslissende dubbelspel van de Italianen Jannik Sinner en Lorenzo Sonego. Het werd 6-3 6-4.
Koolhof en Griekspoor wisten geen break te forceren en verloren zelf in beide sets één keer hun servicegame, beide keren de opslaggame van Koolhof. Na een uur en 24 minuten maakten de Italianen het af op de service van Sinner.
Laatstgenoemde, zondag nog finalist het enkelspel van de ATP Finals, toonde zijn goede vorm ook in het dubbelspel. Hij won zijn servicegames vrij eenvoudig en was een klasse apart met zijn harde slagen vanuit het achterveld.
Middelkoop
Eerder op de dag had Botic van de Zandschulp Oranje op voorsprong gezet door Matteo Arnaldi in drie sets te verslaan. Griekspoor verloor vervolgens in twee sets van Sinner, de nummer 4 van de wereld in het enkelspel.
Captain Paul Haarhuis gaf Griekspoor - debutant in het dubbelspel van de Daviscup - in de beslissende partij de voorkeur boven onder anderen dubbelspecialist Jean-Julien Rojer, drievoudig grandslamkampioen in het mannendubbelspel. Matwé Middelkoop, die de afgelopen jaren met regelmaat dubbelde in het landentoernooi, was gepasseerd voor de knock-outfase van de Daviscup Finals.
2001
Alleen in 2001 slaagde Nederland erin de laatste vier te halen van het landentoernooi. Frankrijk was toen in een uitverkocht Ahoy te sterk.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
17 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
18 uur geleden