Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje verliest dubbelspel en is uitgeschakeld op Daviscup Finals

Oranje verliest dubbelspel en is uitgeschakeld op Daviscup Finals

MÁLAGA (ANP) - Het Nederlands Daviscupteam is er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van de Daviscup Finals. Wesley Koolhof en Tallon Griekspoor verloren in Málaga het beslissende dubbelspel van de Italianen Jannik Sinner en Lorenzo Sonego. Het werd 6-3 6-4.

Koolhof en Griekspoor wisten geen break te forceren en verloren zelf in beide sets één keer hun servicegame, beide keren de opslaggame van Koolhof. Na een uur en 24 minuten maakten de Italianen het af op de service van Sinner.

Laatstgenoemde, zondag nog finalist het enkelspel van de ATP Finals, toonde zijn goede vorm ook in het dubbelspel. Hij won zijn servicegames vrij eenvoudig en was een klasse apart met zijn harde slagen vanuit het achterveld.

Middelkoop

Eerder op de dag had Botic van de Zandschulp Oranje op voorsprong gezet door Matteo Arnaldi in drie sets te verslaan. Griekspoor verloor vervolgens in twee sets van Sinner, de nummer 4 van de wereld in het enkelspel.

Captain Paul Haarhuis gaf Griekspoor - debutant in het dubbelspel van de Daviscup - in de beslissende partij de voorkeur boven onder anderen dubbelspecialist Jean-Julien Rojer, drievoudig grandslamkampioen in het mannendubbelspel. Matwé Middelkoop, die de afgelopen jaren met regelmaat dubbelde in het landentoernooi, was gepasseerd voor de knock-outfase van de Daviscup Finals.

2001

Alleen in 2001 slaagde Nederland erin de laatste vier te halen van het landentoernooi. Frankrijk was toen in een uitverkocht Ahoy te sterk.

Meer uit Sport

NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

49 minuten geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

9 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

12 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

12 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

15 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

16 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

18 uur geleden