Oranje verliest dubbelspel en is uitgeschakeld op Daviscup Finals
MÁLAGA (ANP) - Het Nederlands Daviscupteam is er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van de Daviscup Finals. Wesley Koolhof en Tallon Griekspoor verloren in Málaga het beslissende dubbelspel van de Italianen Jannik Sinner en Lorenzo Sonego. Het werd 6-3 6-4.
Koolhof en Griekspoor wisten geen break te forceren en verloren zelf in beide sets één keer hun servicegame, beide keren de opslaggame van Koolhof. Na een uur en 24 minuten maakten de Italianen het af op de service van Sinner.
Laatstgenoemde, zondag nog finalist het enkelspel van de ATP Finals, toonde zijn goede vorm ook in het dubbelspel. Hij won zijn servicegames vrij eenvoudig en was een klasse apart met zijn harde slagen vanuit het achterveld.
Middelkoop
Eerder op de dag had Botic van de Zandschulp Oranje op voorsprong gezet door Matteo Arnaldi in drie sets te verslaan. Griekspoor verloor vervolgens in twee sets van Sinner, de nummer 4 van de wereld in het enkelspel.
Captain Paul Haarhuis gaf Griekspoor - debutant in het dubbelspel van de Daviscup - in de beslissende partij de voorkeur boven onder anderen dubbelspecialist Jean-Julien Rojer, drievoudig grandslamkampioen in het mannendubbelspel. Matwé Middelkoop, die de afgelopen jaren met regelmaat dubbelde in het landentoernooi, was gepasseerd voor de knock-outfase van de Daviscup Finals.
2001
Alleen in 2001 slaagde Nederland erin de laatste vier te halen van het landentoernooi. Frankrijk was toen in een uitverkocht Ahoy te sterk.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
6 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden