Oranje verlaat na uitschakeling Wolfsburg en vliegt naar Schiphol
WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt na de nederlaag in de halve finale van het EK van woensdag tegen Engeland (1-2) rond 13.00 uur terug naar Nederland. Oranje landt zo'n uur later op Schiphol-Oost en rijdt daarna samen in een bus naar een locatie. Vanaf daar gaan bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers hun eigen weg.
De KNVB meldt dat niet alle spelers van Oranje naar Nederland vliegen. Er zijn ook internationals die vanaf Duitsland naar andere bestemmingen reizen.
Op Schiphol-Oost landen veel privévliegtuigen. Een voordeel voor de inzittenden is dat ze vaak niet door de drukke aankomsthal naar de bagageband hoeven. De aankomst van het Nederlands elftal op Schiphol-Oost zal waarschijnlijk voor veel reizigers op Schiphol onopgemerkt blijven.
Ollie Watkins
Bondscoach Koeman en zijn spelers nemen zo afscheid van het personeel van het Ritz-Carlton Hotel in Wolfsburg, waar ze precies een maand hebben verbleven. Oranje meldde zich op 11 juni in het luxe onderkomen.
Het Nederlands elftal verloor woensdagavond van Engeland in de halve finales van het EK. De ingevallen Ollie Watkins schoot de Engelsen in de negentigste minuut naar de finale.
Spanje is zondag de tegenstander van Engeland in de finale in Berlijn.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
1 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
6 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
10 uur geleden