Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje uitgeschakeld in Daviscup na nederlaag Van de Zandschulp

Oranje uitgeschakeld in Daviscup na nederlaag Van de Zandschulp

MÁLAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn er in Málaga niet in geslaagd de halve finales van de Daviscup te bereiken. Kopman Botic van de Zandschulp moest in de tweede wedstrijd tegen Australië met 5-7 6-3 6-4 zijn meerdere erkennen in Alex de Minaur, de nummer 24 van de wereld.

Van de Zandschulp besloot het duel met een lovegame, kort nadat beiden elkaar in de een na laatste game tot het uiterste hadden gedwongen. In een ellenlange game met een aantal spectaculaire slagenwisselingen overleefde De Minaur, luidkeels aangemoedigd door captain Lleyton Hewitt, een breakpoint.

Kort na die sleutelgame speelde Van de Zandschulp de slechtste game van de wedstrijd, waarin hij een afzwaaier bij 0-0 liet volgen door een dubbele fout. Terwijl het publiek duidelijk uitkeek naar een spannende slotfase werd het een anticlimax.

Omslag spel Van de Zandschulp

In de eerste set benutte de Nederlander bij een 6-5-voorsprong zijn derde setpunt, waarna hij in de tweede set direct met 2-0 achter kwam. De Minaur ging steeds beter spelen en noteerde amper nog onnodige fouten.

Van de Zandschulp probeerde met agressief tennis punten af te dwingen, maar de taaie Australiër had op veel slagen een passend antwoord. Met regelmaat keek de Nederlander wanhopig naar de kant. Na 2 uur en 40 minuten en een ruim een uur durende derde set moest hij de kopman van de Australiërs na zijn eerste matchpoint feliciteren.

Eerste nederlaag sinds 2019

Voor Van de Zandschulp, de mondiale nummer 35, was het pas zijn eerste nederlaag in het landentoernooi in drie jaar tijd. In 2019 verloor hij op de Daviscup Finals van de Kazach Michail Koekoesjkin en sindsdien won hij vijf partijen op rij in de Daviscup. Dit jaar had hij in de groepsfase van de Finals al van onder anderen Taylor Fritz en Cameron Norrie gewonnen.

Eerder op de dag verloor Tallon Griekspoor met 4-6 7-5 6-3 van Jordan Thompson. De Australiërs nemen het vrijdag bij de laatste vier op tegen Spanje of Kroatië.

2001 voor het laatst

Nederland had zich voor het eerst sinds 2001 bij de laatste vier van de Daviscup kunnen scharen.

Kort na de nederlaag van Van de Zandschulp werd besloten het dubbelspel niet meer te spelen, waardoor de uitslag 2-0 is geworden.

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

11 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

14 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

15 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

15 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

18 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

1 dag geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden