Oranje-uitblinker Van Domselaar 'is het keepen nog niet verleerd'
SYDNEY (ANP) - Keepster Daphne van Domselaar is na afloop van haar goede optreden tegen Zuid-Afrika (2-0) blij dat ze het keepen "niet is verleerd". De speelster van Aston Villa had het in de drie wedstrijden in de groepsfase van het WK rustig, maar blonk in de achtste finale uit met meerdere belangrijke reddingen. "Dit is waarom je er staat. Maar dat het zo goed lukt en je het doel schoon weet te houden, is fantastisch. Dat is gaaf", zei de doelvrouw.
Van Domselaar is vooral blij dat het haar in een 1-op-1 met Thembi Kgatlana in de eerste helft lukte om overeind te blijven. "We stonden 1-0 voor, als je dan een goal tegen krijgt, draait de wedstrijd helemaal om. Je hoopt dat ze tegen je aan schiet en dat ging gelukkig goed", zei de 23-jarige keepster. "Ik weet dat ze rechtsbenig is en eigenlijk alles met rechts doet, dat hielp wel mee."
Van Domselaar kreeg zoveel te doen, omdat de verdediging van Oranje niet was opgewassen tegen de snelheid van Zuid-Afrika. De keepster zei tegen de NOS dat ze veel aanwijzingen heeft moeten geven om het achterin beter neer te zetten. "Ik denk dat ik morgen schor ben. Normaal staat het als een huis achterin, maar vandaag lieten we steekjes vallen in de omschakeling. Gelukkig was ik sterk en hebben we samen de nul gehouden."
Bondscoach Andries Jonker zei na afloop van de wedstrijd met een grote glimlach dat Oranje aan Van Domselaar een fantastische keepster heeft. "Dat is fijn om van een coach te horen", zei ze. Oranje kreeg mede dankzij Van Domselaar dit toernooi pas één doelpunt tegen, tegen de Verenigde Staten (1-1). Tegen Portugal (1-0) en Vietnam (7-0) hield de keepster ook al haar doel schoon.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.
11 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft opnieuw punten verspeeld in de Premier League. De ploeg kwam in de uitwedstrijd tegen Everton niet verder dan een gelijkspel (2-2).
13 uur geleden