Oranje-uitblinker Van Domselaar 'is het keepen nog niet verleerd'
SYDNEY (ANP) - Keepster Daphne van Domselaar is na afloop van haar goede optreden tegen Zuid-Afrika (2-0) blij dat ze het keepen "niet is verleerd". De speelster van Aston Villa had het in de drie wedstrijden in de groepsfase van het WK rustig, maar blonk in de achtste finale uit met meerdere belangrijke reddingen. "Dit is waarom je er staat. Maar dat het zo goed lukt en je het doel schoon weet te houden, is fantastisch. Dat is gaaf", zei de doelvrouw.
Van Domselaar is vooral blij dat het haar in een 1-op-1 met Thembi Kgatlana in de eerste helft lukte om overeind te blijven. "We stonden 1-0 voor, als je dan een goal tegen krijgt, draait de wedstrijd helemaal om. Je hoopt dat ze tegen je aan schiet en dat ging gelukkig goed", zei de 23-jarige keepster. "Ik weet dat ze rechtsbenig is en eigenlijk alles met rechts doet, dat hielp wel mee."
Van Domselaar kreeg zoveel te doen, omdat de verdediging van Oranje niet was opgewassen tegen de snelheid van Zuid-Afrika. De keepster zei tegen de NOS dat ze veel aanwijzingen heeft moeten geven om het achterin beter neer te zetten. "Ik denk dat ik morgen schor ben. Normaal staat het als een huis achterin, maar vandaag lieten we steekjes vallen in de omschakeling. Gelukkig was ik sterk en hebben we samen de nul gehouden."
Bondscoach Andries Jonker zei na afloop van de wedstrijd met een grote glimlach dat Oranje aan Van Domselaar een fantastische keepster heeft. "Dat is fijn om van een coach te horen", zei ze. Oranje kreeg mede dankzij Van Domselaar dit toernooi pas één doelpunt tegen, tegen de Verenigde Staten (1-1). Tegen Portugal (1-0) en Vietnam (7-0) hield de keepster ook al haar doel schoon.
Meer uit Voetbal
CAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Vinícius Júnior heeft zijn contract bij Real Madrid met vijf jaar verlengd tot de zomer van 2032. Dat meldt de Spaanse voetbalclub donderdag op zijn website. De 26-jarige Braziliaanse vleugelaanvaller speelt sinds 2018 voor Real en had een contract dat na komend seizoen af zou lopen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan de FIFA waarin de bond steun voor de herverkiezing van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond intrekt. Dat melden Britse media waaronder de BBC en Sky News. De positie van Infantino staat onder grote druk sinds de aankondiging van een, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
3 uur geledenLUQUE (ANP) - De Zuid-Amerikaanse voetbalbond CONMEBOL pleit voor "institutionele integriteit" bij wereldvoetbalbond FIFA. Ook juicht de bond het intrekken van het omstreden WK-investeringsplan van de FIFA toe, meldt zij in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Shelbourne. De linksbuiten staat in de belangstelling van Paris Saint-Germain. De winnaar van de Champions League heeft nog geen overeenstemming met Ajax bereikt over een transfer.
4 uur geleden