Oranje-uitblinker Van Domselaar 'is het keepen nog niet verleerd'
SYDNEY (ANP) - Keepster Daphne van Domselaar is na afloop van haar goede optreden tegen Zuid-Afrika (2-0) blij dat ze het keepen "niet is verleerd". De speelster van Aston Villa had het in de drie wedstrijden in de groepsfase van het WK rustig, maar blonk in de achtste finale uit met meerdere belangrijke reddingen. "Dit is waarom je er staat. Maar dat het zo goed lukt en je het doel schoon weet te houden, is fantastisch. Dat is gaaf", zei de doelvrouw.
Van Domselaar is vooral blij dat het haar in een 1-op-1 met Thembi Kgatlana in de eerste helft lukte om overeind te blijven. "We stonden 1-0 voor, als je dan een goal tegen krijgt, draait de wedstrijd helemaal om. Je hoopt dat ze tegen je aan schiet en dat ging gelukkig goed", zei de 23-jarige keepster. "Ik weet dat ze rechtsbenig is en eigenlijk alles met rechts doet, dat hielp wel mee."
Van Domselaar kreeg zoveel te doen, omdat de verdediging van Oranje niet was opgewassen tegen de snelheid van Zuid-Afrika. De keepster zei tegen de NOS dat ze veel aanwijzingen heeft moeten geven om het achterin beter neer te zetten. "Ik denk dat ik morgen schor ben. Normaal staat het als een huis achterin, maar vandaag lieten we steekjes vallen in de omschakeling. Gelukkig was ik sterk en hebben we samen de nul gehouden."
Bondscoach Andries Jonker zei na afloop van de wedstrijd met een grote glimlach dat Oranje aan Van Domselaar een fantastische keepster heeft. "Dat is fijn om van een coach te horen", zei ze. Oranje kreeg mede dankzij Van Domselaar dit toernooi pas één doelpunt tegen, tegen de Verenigde Staten (1-1). Tegen Portugal (1-0) en Vietnam (7-0) hield de keepster ook al haar doel schoon.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
33 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
16 uur geleden