Oranje-uitblinker Van Domselaar 'is het keepen nog niet verleerd'
SYDNEY (ANP) - Keepster Daphne van Domselaar is na afloop van haar goede optreden tegen Zuid-Afrika (2-0) blij dat ze het keepen "niet is verleerd". De speelster van Aston Villa had het in de drie wedstrijden in de groepsfase van het WK rustig, maar blonk in de achtste finale uit met meerdere belangrijke reddingen. "Dit is waarom je er staat. Maar dat het zo goed lukt en je het doel schoon weet te houden, is fantastisch. Dat is gaaf", zei de doelvrouw.
Van Domselaar is vooral blij dat het haar in een 1-op-1 met Thembi Kgatlana in de eerste helft lukte om overeind te blijven. "We stonden 1-0 voor, als je dan een goal tegen krijgt, draait de wedstrijd helemaal om. Je hoopt dat ze tegen je aan schiet en dat ging gelukkig goed", zei de 23-jarige keepster. "Ik weet dat ze rechtsbenig is en eigenlijk alles met rechts doet, dat hielp wel mee."
Van Domselaar kreeg zoveel te doen, omdat de verdediging van Oranje niet was opgewassen tegen de snelheid van Zuid-Afrika. De keepster zei tegen de NOS dat ze veel aanwijzingen heeft moeten geven om het achterin beter neer te zetten. "Ik denk dat ik morgen schor ben. Normaal staat het als een huis achterin, maar vandaag lieten we steekjes vallen in de omschakeling. Gelukkig was ik sterk en hebben we samen de nul gehouden."
Bondscoach Andries Jonker zei na afloop van de wedstrijd met een grote glimlach dat Oranje aan Van Domselaar een fantastische keepster heeft. "Dat is fijn om van een coach te horen", zei ze. Oranje kreeg mede dankzij Van Domselaar dit toernooi pas één doelpunt tegen, tegen de Verenigde Staten (1-1). Tegen Portugal (1-0) en Vietnam (7-0) hield de keepster ook al haar doel schoon.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord kan zaterdag voor het thuisduel met AZ weer beschikken over Anis Hadj Moussa. De aanvaller liep vorige week bij een interland van Algerije tegen Zambia een lichte blessure op.
36 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Trainer Enzo Maresca van Manchester City heeft gezegd dat hij het volste vertrouwen in de club heeft. De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Meer dan de helft van de spelers, coaches en officials die tijdens het WK voetbal werden gemonitord door de wereldbond FIFA, is doelwit geweest van discriminerende beledigingen op sociale media. Het betrof 812 van de 1606 gevolgde spelers, coaches en officials. Racisme sprong eruit als meest voorkomende vorm van onlinehaat, aldus de FIFA.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de jonge veldbetreder tijdens de interland tussen Nederland en Duitsland (1-1) van vorige maand een landelijk stadionverbod van vijf jaar opgelegd. Ook kreeg de 13-jarige jongen de bijbehorende geldboete van 100 euro voor een minderjarige, liet de KNVB vrijdag weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballers van Ajax en FC Barcelona spelen op 15 november een vriendschappelijke wedstrijd ter ere van Johan Cruijff. Dat maakte de Amsterdamse club vrijdag bekend. Cruijff, een icoon van beide clubs, maakte op 15 november 1964 zijn debuut voor Ajax. Hij overleed op 24 maart 2016.
4 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
20 uur geleden