Oranje treft met VS een energieke en talentvolle ploeg op WK
DOHA (ANP) - Christian Pulisic weet het zeker. Ondanks een bekkenkneuzing, opgelopen in het laatste groepsduel met Iran, speelt de aanvaller van Chelsea zaterdag mee in de achtste finale op het WK tegen Oranje. Bondscoach Gregg Berhalter, oud-speler van PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, hoopt dat zijn sterspeler gelijk krijgt. Maar hij heeft meer goede internationals. Zoals Sergino Dest, opgegroeid bij Ajax en dit seizoen door FC Barcelona verhuurd aan AC Milan.
Dest, geboren in Almere, verstuurde tegen Iran (1-0) de voorzet waaruit Pulisic de Verenigde Staten naar de laatste zestien van het WK schoot. De doelpuntenmaker viel na zijn treffer geblesseerd uit na een harde botsing met doelman Alireza Beiranvand van Iran. Hij stelde zijn fans na een bezoek aan het ziekenhuis echter gerust.
De 22-jarige Dest is een van de uitblinkers van de Verenigde Staten in Qatar, het oliestaatje dat hij begin 2020 tijdens een trainingskamp van Ajax angstig verliet. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran waren toen zo hoog opgelopen na de gewelddadige dood van een Iraanse topmilitair dat hij zich niet meer veilig voelde.
Earnest Stewart
Niet alleen Dest, zoon van een Amerikaanse vader en Nederlandse moeder, geniet bekendheid in Nederland. Earnest Stewart, geboren in Veghel en oud-speler van VVV-Venlo, Willem II en NAC, werkt sinds 2018 als technisch directeur bij de Amerikaanse voetbalbond. Na een pijnlijke nederlaag tegen Trinidad en Tobago (2-1) en het mislopen van het WK van Rusland stelde hij Berhalter aan als bondscoach. De oud-verdediger moet de nationale ploeg klaarstomen voor het volgende WK dat in Amerika, Mexico en Canada wordt afgewerkt.
Met de op een na jongste ploeg van het WK presteert de Verenigde Staten in Qatar al boven verwachting. Met aanvalsspel in zo'n razend hoog tempo dat veel spelers na een uur wel moe zijn. Toch incasseerde Amerika in de groepsfase tegen Wales (1-1), Engeland (0-0) en Iran (1-0) slechts één treffer. Gareth Bale had daar een strafschop voor nodig. Naast Pulisic en Dest genieten ook Timothy Weah (Lille OSC), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Tyler Adams (Leeds United) en Giovanni Reyna (Borussia Dortmund) bekendheid in Europa.
Populariteit vrouwenelftal
Zo populair als het vrouwenelftal, regerend en viervoudig wereldkampioen, is de formatie van Berhalter thuis nog niet. Maar dat kan veranderen met het WK van over vier jaar in eigen land aan de horizon. De achtste finale van de mannenploeg in Qatar is overigens geen unieke prestatie. De Amerikanen haalden op het WK van 2002 al eens de kwartfinale en werden in 1994, 2010 en 2014 in de achtste finales uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
56 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
58 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
17 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
18 uur geleden