Oranje treft met VS een energieke en talentvolle ploeg op WK
DOHA (ANP) - Christian Pulisic weet het zeker. Ondanks een bekkenkneuzing, opgelopen in het laatste groepsduel met Iran, speelt de aanvaller van Chelsea zaterdag mee in de achtste finale op het WK tegen Oranje. Bondscoach Gregg Berhalter, oud-speler van PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, hoopt dat zijn sterspeler gelijk krijgt. Maar hij heeft meer goede internationals. Zoals Sergino Dest, opgegroeid bij Ajax en dit seizoen door FC Barcelona verhuurd aan AC Milan.
Dest, geboren in Almere, verstuurde tegen Iran (1-0) de voorzet waaruit Pulisic de Verenigde Staten naar de laatste zestien van het WK schoot. De doelpuntenmaker viel na zijn treffer geblesseerd uit na een harde botsing met doelman Alireza Beiranvand van Iran. Hij stelde zijn fans na een bezoek aan het ziekenhuis echter gerust.
De 22-jarige Dest is een van de uitblinkers van de Verenigde Staten in Qatar, het oliestaatje dat hij begin 2020 tijdens een trainingskamp van Ajax angstig verliet. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran waren toen zo hoog opgelopen na de gewelddadige dood van een Iraanse topmilitair dat hij zich niet meer veilig voelde.
Earnest Stewart
Niet alleen Dest, zoon van een Amerikaanse vader en Nederlandse moeder, geniet bekendheid in Nederland. Earnest Stewart, geboren in Veghel en oud-speler van VVV-Venlo, Willem II en NAC, werkt sinds 2018 als technisch directeur bij de Amerikaanse voetbalbond. Na een pijnlijke nederlaag tegen Trinidad en Tobago (2-1) en het mislopen van het WK van Rusland stelde hij Berhalter aan als bondscoach. De oud-verdediger moet de nationale ploeg klaarstomen voor het volgende WK dat in Amerika, Mexico en Canada wordt afgewerkt.
Met de op een na jongste ploeg van het WK presteert de Verenigde Staten in Qatar al boven verwachting. Met aanvalsspel in zo'n razend hoog tempo dat veel spelers na een uur wel moe zijn. Toch incasseerde Amerika in de groepsfase tegen Wales (1-1), Engeland (0-0) en Iran (1-0) slechts één treffer. Gareth Bale had daar een strafschop voor nodig. Naast Pulisic en Dest genieten ook Timothy Weah (Lille OSC), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Tyler Adams (Leeds United) en Giovanni Reyna (Borussia Dortmund) bekendheid in Europa.
Populariteit vrouwenelftal
Zo populair als het vrouwenelftal, regerend en viervoudig wereldkampioen, is de formatie van Berhalter thuis nog niet. Maar dat kan veranderen met het WK van over vier jaar in eigen land aan de horizon. De achtste finale van de mannenploeg in Qatar is overigens geen unieke prestatie. De Amerikanen haalden op het WK van 2002 al eens de kwartfinale en werden in 1994, 2010 en 2014 in de achtste finales uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
6 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
20 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
21 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
22 uur geleden