Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje treft met VS een energieke en talentvolle ploeg op WK

Oranje treft met VS een energieke en talentvolle ploeg op WK

DOHA (ANP) - Christian Pulisic weet het zeker. Ondanks een bekkenkneuzing, opgelopen in het laatste groepsduel met Iran, speelt de aanvaller van Chelsea zaterdag mee in de achtste finale op het WK tegen Oranje. Bondscoach Gregg Berhalter, oud-speler van PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, hoopt dat zijn sterspeler gelijk krijgt. Maar hij heeft meer goede internationals. Zoals Sergino Dest, opgegroeid bij Ajax en dit seizoen door FC Barcelona verhuurd aan AC Milan.

Dest, geboren in Almere, verstuurde tegen Iran (1-0) de voorzet waaruit Pulisic de Verenigde Staten naar de laatste zestien van het WK schoot. De doelpuntenmaker viel na zijn treffer geblesseerd uit na een harde botsing met doelman Alireza Beiranvand van Iran. Hij stelde zijn fans na een bezoek aan het ziekenhuis echter gerust.

De 22-jarige Dest is een van de uitblinkers van de Verenigde Staten in Qatar, het oliestaatje dat hij begin 2020 tijdens een trainingskamp van Ajax angstig verliet. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran waren toen zo hoog opgelopen na de gewelddadige dood van een Iraanse topmilitair dat hij zich niet meer veilig voelde.

Earnest Stewart

Niet alleen Dest, zoon van een Amerikaanse vader en Nederlandse moeder, geniet bekendheid in Nederland. Earnest Stewart, geboren in Veghel en oud-speler van VVV-Venlo, Willem II en NAC, werkt sinds 2018 als technisch directeur bij de Amerikaanse voetbalbond. Na een pijnlijke nederlaag tegen Trinidad en Tobago (2-1) en het mislopen van het WK van Rusland stelde hij Berhalter aan als bondscoach. De oud-verdediger moet de nationale ploeg klaarstomen voor het volgende WK dat in Amerika, Mexico en Canada wordt afgewerkt.

Met de op een na jongste ploeg van het WK presteert de Verenigde Staten in Qatar al boven verwachting. Met aanvalsspel in zo'n razend hoog tempo dat veel spelers na een uur wel moe zijn. Toch incasseerde Amerika in de groepsfase tegen Wales (1-1), Engeland (0-0) en Iran (1-0) slechts één treffer. Gareth Bale had daar een strafschop voor nodig. Naast Pulisic en Dest genieten ook Timothy Weah (Lille OSC), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Tyler Adams (Leeds United) en Giovanni Reyna (Borussia Dortmund) bekendheid in Europa.

Populariteit vrouwenelftal

Zo populair als het vrouwenelftal, regerend en viervoudig wereldkampioen, is de formatie van Berhalter thuis nog niet. Maar dat kan veranderen met het WK van over vier jaar in eigen land aan de horizon. De achtste finale van de mannenploeg in Qatar is overigens geen unieke prestatie. De Amerikanen haalden op het WK van 2002 al eens de kwartfinale en werden in 1994, 2010 en 2014 in de achtste finales uitgeschakeld.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles verlengt trainingskamp door winterweer

ESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

13 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

13 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

15 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

16 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

16 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

17 uur geleden