Oranje treft met VS een energieke en talentvolle ploeg op WK
DOHA (ANP) - Christian Pulisic weet het zeker. Ondanks een bekkenkneuzing, opgelopen in het laatste groepsduel met Iran, speelt de aanvaller van Chelsea zaterdag mee in de achtste finale op het WK tegen Oranje. Bondscoach Gregg Berhalter, oud-speler van PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, hoopt dat zijn sterspeler gelijk krijgt. Maar hij heeft meer goede internationals. Zoals Sergino Dest, opgegroeid bij Ajax en dit seizoen door FC Barcelona verhuurd aan AC Milan.
Dest, geboren in Almere, verstuurde tegen Iran (1-0) de voorzet waaruit Pulisic de Verenigde Staten naar de laatste zestien van het WK schoot. De doelpuntenmaker viel na zijn treffer geblesseerd uit na een harde botsing met doelman Alireza Beiranvand van Iran. Hij stelde zijn fans na een bezoek aan het ziekenhuis echter gerust.
De 22-jarige Dest is een van de uitblinkers van de Verenigde Staten in Qatar, het oliestaatje dat hij begin 2020 tijdens een trainingskamp van Ajax angstig verliet. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran waren toen zo hoog opgelopen na de gewelddadige dood van een Iraanse topmilitair dat hij zich niet meer veilig voelde.
Earnest Stewart
Niet alleen Dest, zoon van een Amerikaanse vader en Nederlandse moeder, geniet bekendheid in Nederland. Earnest Stewart, geboren in Veghel en oud-speler van VVV-Venlo, Willem II en NAC, werkt sinds 2018 als technisch directeur bij de Amerikaanse voetbalbond. Na een pijnlijke nederlaag tegen Trinidad en Tobago (2-1) en het mislopen van het WK van Rusland stelde hij Berhalter aan als bondscoach. De oud-verdediger moet de nationale ploeg klaarstomen voor het volgende WK dat in Amerika, Mexico en Canada wordt afgewerkt.
Met de op een na jongste ploeg van het WK presteert de Verenigde Staten in Qatar al boven verwachting. Met aanvalsspel in zo'n razend hoog tempo dat veel spelers na een uur wel moe zijn. Toch incasseerde Amerika in de groepsfase tegen Wales (1-1), Engeland (0-0) en Iran (1-0) slechts één treffer. Gareth Bale had daar een strafschop voor nodig. Naast Pulisic en Dest genieten ook Timothy Weah (Lille OSC), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Tyler Adams (Leeds United) en Giovanni Reyna (Borussia Dortmund) bekendheid in Europa.
Populariteit vrouwenelftal
Zo populair als het vrouwenelftal, regerend en viervoudig wereldkampioen, is de formatie van Berhalter thuis nog niet. Maar dat kan veranderen met het WK van over vier jaar in eigen land aan de horizon. De achtste finale van de mannenploeg in Qatar is overigens geen unieke prestatie. De Amerikanen haalden op het WK van 2002 al eens de kwartfinale en werden in 1994, 2010 en 2014 in de achtste finales uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
7 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
7 uur geledenNYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
11 uur geleden