Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje treft met Turkije meteen concurrent voor groepszege

Oranje treft met Turkije meteen concurrent voor groepszege

ZEIST (ANP) - Na slechts twee trainingen trapt het Nederlands elftal woensdagavond met een uitwedstrijd tegen Turkije het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar af. "Het was wel lekker geweest als we nog een paar dagen de tijd hadden gehad om ons voor te bereiden", erkende bondscoach Frank de Boer tijdens een persconferentie in Zeist. "Maar we moeten er klaar voor zijn."

Oranje stuit in het Atatürk Olympisch Stadion van Istanbul op een van de grootste concurrenten voor de groepszege, die een rechtstreeks ticket voor het WK van 2022 oplevert. De Turken en de Noren hebben goede hoop dat ze het Nederland minimaal heel lastig kunnen maken. De overige tegenstanders Letland, Montenegro en Gibraltar zijn normaal gesproken van een lager niveau.

Er is De Boer veel aan gelegen dat Oranje de poule wint. De nummers twee van tien kwalificatiepoules strijden in de play-offs met twee landen uit de Nations League om slechts drie resterende tickets voor het WK. "Maar het zal niet makkelijk worden", zei hij. "De Turken hebben gewoon een goede ploeg. Dat bewijzen ze de laatste tijd steeds weer."

Sterke defensie

Turkije plaatste zich achter Frankrijk als nummer 2 van een poule voor het EK, dat vanwege corona is uitgesteld naar komende zomer. De Turken wonnen zelfs de thuiswedstrijd tegen de Fransen (2-0) en vochten zich in het uitduel tegen de regerend wereldkampioen naar een gelijkspel (1-1). De Turkse bondscoach Senol Günes kan beschikken over spelers als Merih Demiral (Juventus), Cengiz Ünder en Caglar Soyuncu (beiden Leicester City), Ozan Kabak (Liverpool), Burak Yilmaz (Lille) en Hakan Calhanoglu (AC Milan). Ook Feyenoorder Orkun Kökçü maakt deel uit van de Turkse selectie.

"Ik vind dat ze vooral een sterke defensie hebben", zei De Boer die zelf nog een seizoen voor Galatasaray voetbalde. De bondscoach moet zelf drie topverdedigers missen. Virgil van Dijk (Liverpool), Nathan Aké (Manchester City) en Stefan de Vrij (Internazionale) zijn om verschillende redenen niet beschikbaar. Toch kan de bondscoach met doelman Jasper Cillessen en verdedigers Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Daley Blind en Owen Wijndal nog steeds een aardige defensie formeren.

De Boer noemde het een voordeel dat er nog geen publiek welkom is in Istanbul. Oranje vervolgt de WK-kwalificatie komende week met een thuiswedstrijd zaterdag tegen Letland en een uitduel volgende week dinsdag tegen Gibraltar. Tegen de Letten zitten er 5000 fans in de Johan Cruijff ArenA. In Gibraltar zijn 600 fans welkom, mits ze tweemaal zijn gevaccineerd.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

10 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

11 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

12 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

12 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

13 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

14 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

18 uur geleden