Oranje treft met Turkije meteen concurrent voor groepszege
ZEIST (ANP) - Na slechts twee trainingen trapt het Nederlands elftal woensdagavond met een uitwedstrijd tegen Turkije het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar af. "Het was wel lekker geweest als we nog een paar dagen de tijd hadden gehad om ons voor te bereiden", erkende bondscoach Frank de Boer tijdens een persconferentie in Zeist. "Maar we moeten er klaar voor zijn."
Oranje stuit in het Atatürk Olympisch Stadion van Istanbul op een van de grootste concurrenten voor de groepszege, die een rechtstreeks ticket voor het WK van 2022 oplevert. De Turken en de Noren hebben goede hoop dat ze het Nederland minimaal heel lastig kunnen maken. De overige tegenstanders Letland, Montenegro en Gibraltar zijn normaal gesproken van een lager niveau.
Er is De Boer veel aan gelegen dat Oranje de poule wint. De nummers twee van tien kwalificatiepoules strijden in de play-offs met twee landen uit de Nations League om slechts drie resterende tickets voor het WK. "Maar het zal niet makkelijk worden", zei hij. "De Turken hebben gewoon een goede ploeg. Dat bewijzen ze de laatste tijd steeds weer."
Sterke defensie
Turkije plaatste zich achter Frankrijk als nummer 2 van een poule voor het EK, dat vanwege corona is uitgesteld naar komende zomer. De Turken wonnen zelfs de thuiswedstrijd tegen de Fransen (2-0) en vochten zich in het uitduel tegen de regerend wereldkampioen naar een gelijkspel (1-1). De Turkse bondscoach Senol Günes kan beschikken over spelers als Merih Demiral (Juventus), Cengiz Ünder en Caglar Soyuncu (beiden Leicester City), Ozan Kabak (Liverpool), Burak Yilmaz (Lille) en Hakan Calhanoglu (AC Milan). Ook Feyenoorder Orkun Kökçü maakt deel uit van de Turkse selectie.
"Ik vind dat ze vooral een sterke defensie hebben", zei De Boer die zelf nog een seizoen voor Galatasaray voetbalde. De bondscoach moet zelf drie topverdedigers missen. Virgil van Dijk (Liverpool), Nathan Aké (Manchester City) en Stefan de Vrij (Internazionale) zijn om verschillende redenen niet beschikbaar. Toch kan de bondscoach met doelman Jasper Cillessen en verdedigers Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Daley Blind en Owen Wijndal nog steeds een aardige defensie formeren.
De Boer noemde het een voordeel dat er nog geen publiek welkom is in Istanbul. Oranje vervolgt de WK-kwalificatie komende week met een thuiswedstrijd zaterdag tegen Letland en een uitduel volgende week dinsdag tegen Gibraltar. Tegen de Letten zitten er 5000 fans in de Johan Cruijff ArenA. In Gibraltar zijn 600 fans welkom, mits ze tweemaal zijn gevaccineerd.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
1 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
19 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
1 dag geleden