Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje treft met Turkije meteen concurrent voor groepszege

Oranje treft met Turkije meteen concurrent voor groepszege

ZEIST (ANP) - Na slechts twee trainingen trapt het Nederlands elftal woensdagavond met een uitwedstrijd tegen Turkije het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar af. "Het was wel lekker geweest als we nog een paar dagen de tijd hadden gehad om ons voor te bereiden", erkende bondscoach Frank de Boer tijdens een persconferentie in Zeist. "Maar we moeten er klaar voor zijn."

Oranje stuit in het Atatürk Olympisch Stadion van Istanbul op een van de grootste concurrenten voor de groepszege, die een rechtstreeks ticket voor het WK van 2022 oplevert. De Turken en de Noren hebben goede hoop dat ze het Nederland minimaal heel lastig kunnen maken. De overige tegenstanders Letland, Montenegro en Gibraltar zijn normaal gesproken van een lager niveau.

Er is De Boer veel aan gelegen dat Oranje de poule wint. De nummers twee van tien kwalificatiepoules strijden in de play-offs met twee landen uit de Nations League om slechts drie resterende tickets voor het WK. "Maar het zal niet makkelijk worden", zei hij. "De Turken hebben gewoon een goede ploeg. Dat bewijzen ze de laatste tijd steeds weer."

Sterke defensie

Turkije plaatste zich achter Frankrijk als nummer 2 van een poule voor het EK, dat vanwege corona is uitgesteld naar komende zomer. De Turken wonnen zelfs de thuiswedstrijd tegen de Fransen (2-0) en vochten zich in het uitduel tegen de regerend wereldkampioen naar een gelijkspel (1-1). De Turkse bondscoach Senol Günes kan beschikken over spelers als Merih Demiral (Juventus), Cengiz Ünder en Caglar Soyuncu (beiden Leicester City), Ozan Kabak (Liverpool), Burak Yilmaz (Lille) en Hakan Calhanoglu (AC Milan). Ook Feyenoorder Orkun Kökçü maakt deel uit van de Turkse selectie.

"Ik vind dat ze vooral een sterke defensie hebben", zei De Boer die zelf nog een seizoen voor Galatasaray voetbalde. De bondscoach moet zelf drie topverdedigers missen. Virgil van Dijk (Liverpool), Nathan Aké (Manchester City) en Stefan de Vrij (Internazionale) zijn om verschillende redenen niet beschikbaar. Toch kan de bondscoach met doelman Jasper Cillessen en verdedigers Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Daley Blind en Owen Wijndal nog steeds een aardige defensie formeren.

De Boer noemde het een voordeel dat er nog geen publiek welkom is in Istanbul. Oranje vervolgt de WK-kwalificatie komende week met een thuiswedstrijd zaterdag tegen Letland en een uitduel volgende week dinsdag tegen Gibraltar. Tegen de Letten zitten er 5000 fans in de Johan Cruijff ArenA. In Gibraltar zijn 600 fans welkom, mits ze tweemaal zijn gevaccineerd.

Meer uit Voetbal

Brenet mag na kwalificatie met Curaçao duel met Rangers overslaan

LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.

19 minuten geleden
Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

10 uur geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

11 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

12 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

16 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

17 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

17 uur geleden