Oranje treft met Turkije meteen concurrent voor groepszege
ZEIST (ANP) - Na slechts twee trainingen trapt het Nederlands elftal woensdagavond met een uitwedstrijd tegen Turkije het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar af. "Het was wel lekker geweest als we nog een paar dagen de tijd hadden gehad om ons voor te bereiden", erkende bondscoach Frank de Boer tijdens een persconferentie in Zeist. "Maar we moeten er klaar voor zijn."
Oranje stuit in het Atatürk Olympisch Stadion van Istanbul op een van de grootste concurrenten voor de groepszege, die een rechtstreeks ticket voor het WK van 2022 oplevert. De Turken en de Noren hebben goede hoop dat ze het Nederland minimaal heel lastig kunnen maken. De overige tegenstanders Letland, Montenegro en Gibraltar zijn normaal gesproken van een lager niveau.
Er is De Boer veel aan gelegen dat Oranje de poule wint. De nummers twee van tien kwalificatiepoules strijden in de play-offs met twee landen uit de Nations League om slechts drie resterende tickets voor het WK. "Maar het zal niet makkelijk worden", zei hij. "De Turken hebben gewoon een goede ploeg. Dat bewijzen ze de laatste tijd steeds weer."
Sterke defensie
Turkije plaatste zich achter Frankrijk als nummer 2 van een poule voor het EK, dat vanwege corona is uitgesteld naar komende zomer. De Turken wonnen zelfs de thuiswedstrijd tegen de Fransen (2-0) en vochten zich in het uitduel tegen de regerend wereldkampioen naar een gelijkspel (1-1). De Turkse bondscoach Senol Günes kan beschikken over spelers als Merih Demiral (Juventus), Cengiz Ünder en Caglar Soyuncu (beiden Leicester City), Ozan Kabak (Liverpool), Burak Yilmaz (Lille) en Hakan Calhanoglu (AC Milan). Ook Feyenoorder Orkun Kökçü maakt deel uit van de Turkse selectie.
"Ik vind dat ze vooral een sterke defensie hebben", zei De Boer die zelf nog een seizoen voor Galatasaray voetbalde. De bondscoach moet zelf drie topverdedigers missen. Virgil van Dijk (Liverpool), Nathan Aké (Manchester City) en Stefan de Vrij (Internazionale) zijn om verschillende redenen niet beschikbaar. Toch kan de bondscoach met doelman Jasper Cillessen en verdedigers Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Daley Blind en Owen Wijndal nog steeds een aardige defensie formeren.
De Boer noemde het een voordeel dat er nog geen publiek welkom is in Istanbul. Oranje vervolgt de WK-kwalificatie komende week met een thuiswedstrijd zaterdag tegen Letland en een uitduel volgende week dinsdag tegen Gibraltar. Tegen de Letten zitten er 5000 fans in de Johan Cruijff ArenA. In Gibraltar zijn 600 fans welkom, mits ze tweemaal zijn gevaccineerd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
4 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
22 uur geleden