Oranje treft met Turkije meteen concurrent voor groepszege
ZEIST (ANP) - Na slechts twee trainingen trapt het Nederlands elftal woensdagavond met een uitwedstrijd tegen Turkije het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar af. "Het was wel lekker geweest als we nog een paar dagen de tijd hadden gehad om ons voor te bereiden", erkende bondscoach Frank de Boer tijdens een persconferentie in Zeist. "Maar we moeten er klaar voor zijn."
Oranje stuit in het Atatürk Olympisch Stadion van Istanbul op een van de grootste concurrenten voor de groepszege, die een rechtstreeks ticket voor het WK van 2022 oplevert. De Turken en de Noren hebben goede hoop dat ze het Nederland minimaal heel lastig kunnen maken. De overige tegenstanders Letland, Montenegro en Gibraltar zijn normaal gesproken van een lager niveau.
Er is De Boer veel aan gelegen dat Oranje de poule wint. De nummers twee van tien kwalificatiepoules strijden in de play-offs met twee landen uit de Nations League om slechts drie resterende tickets voor het WK. "Maar het zal niet makkelijk worden", zei hij. "De Turken hebben gewoon een goede ploeg. Dat bewijzen ze de laatste tijd steeds weer."
Sterke defensie
Turkije plaatste zich achter Frankrijk als nummer 2 van een poule voor het EK, dat vanwege corona is uitgesteld naar komende zomer. De Turken wonnen zelfs de thuiswedstrijd tegen de Fransen (2-0) en vochten zich in het uitduel tegen de regerend wereldkampioen naar een gelijkspel (1-1). De Turkse bondscoach Senol Günes kan beschikken over spelers als Merih Demiral (Juventus), Cengiz Ünder en Caglar Soyuncu (beiden Leicester City), Ozan Kabak (Liverpool), Burak Yilmaz (Lille) en Hakan Calhanoglu (AC Milan). Ook Feyenoorder Orkun Kökçü maakt deel uit van de Turkse selectie.
"Ik vind dat ze vooral een sterke defensie hebben", zei De Boer die zelf nog een seizoen voor Galatasaray voetbalde. De bondscoach moet zelf drie topverdedigers missen. Virgil van Dijk (Liverpool), Nathan Aké (Manchester City) en Stefan de Vrij (Internazionale) zijn om verschillende redenen niet beschikbaar. Toch kan de bondscoach met doelman Jasper Cillessen en verdedigers Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Daley Blind en Owen Wijndal nog steeds een aardige defensie formeren.
De Boer noemde het een voordeel dat er nog geen publiek welkom is in Istanbul. Oranje vervolgt de WK-kwalificatie komende week met een thuiswedstrijd zaterdag tegen Letland en een uitduel volgende week dinsdag tegen Gibraltar. Tegen de Letten zitten er 5000 fans in de Johan Cruijff ArenA. In Gibraltar zijn 600 fans welkom, mits ze tweemaal zijn gevaccineerd.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
12 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 dagen geleden