Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje treft met Gibraltar ideale team na afgang tegen Fransen

Oranje treft met Gibraltar ideale team na afgang tegen Fransen

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal krijgt al snel de kans om de schaamte over de vernedering van vrijdag door Frankrijk (4-0) een beetje van zich af te spelen. Oranje neemt het maandagavond in De Kuip op tegen Gibraltar, de nummer 200 van de wereldranglijst. De eilandengroep Seychellen staat een positie hoger in het klassement met 211 landenploegen. Eritrea is een plaatsje lager geklasseerd.

Gibraltar opende het kwalificatietoernooi voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland met een aanvaardbare nederlaag tegen Griekenland (0-3). Bondscoach Julio Ribas formeerde vrijdag een basisploeg met spelers die in de nationale competitie uitkomen. Tien van hen voetballen voor Lincoln Red Imps, de regerend kampioen van het Brits overzees gebied.

Lincoln Red Imps heeft een begroting van ruim 2 miljoen euro er werd vorig jaar in de tweede voorronde van de Conference League uitgeschakeld door Tobol uit Kazachstan. De beste spelers van de club mogen niet voor Gibraltar uitkomen. Zij hebben een Spaans of Brits paspoort.

Gibraltar door de jaren heen

Ribas kon tegen de Grieken geen beroep doen op Scott Wiseman, die liever de nationale jeugdploeg van Gibraltar voor spelers jonger dan 16 jaar leidt tijdens een toernooi in Bulgarije. De bondscoach uit Uruguay zat twee jaar geleden ook op bank tijdens de vorige twee ontmoetingen met Oranje. Hij zag zijn ploeg voor eigen publiek met 7-0 verliezen. In De Kuip bleef de nederlaag beperkt tot 6-0.

Gibraltar is sinds 2014 lid van de UEFA en leed zes jaar geleden met een visser, metselaar, advocaat, politieagent en afvalinspecteur in de gelederen tegen België de grootste nederlaag tot nu toe (9-0). Maar de voetbaldwerg won ook al eens van Letland, Armenië, San Marino en Malta. De grootste zege ooit van Gibraltar dateert van november vorig jaar, toen Liechtenstein in een oefenwedstrijd met 2-0 werd verslagen.

Recordzege Oranje

Het Nederlands elftal boekte twaalf jaar tegen San Marino een recordzege: 11-0. Oranje won ook al eens met 9-0 van Finland en Noorwegen.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

2 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

2 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

3 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

6 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

7 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

10 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

10 uur geleden