Oranje treft gehavend Polen in uitverkochte Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Robert Lewandowski ontbreekt mogelijk in de basisformatie van Polen voor het uitduel van zaterdag met het Nederlands elftal in de Nations League. "We zijn nog met hem in gesprek", vertelde bondscoach Czesław Michniewicz tijdens een persconferentie. "We moeten het even bekijken."
Ook Lewandowski is moe na een lang seizoen met Bayern München. "Ik wisselde hem woensdag in België met het oog op het duel met Nederland", zei Michniewicz over de grote vedette van zijn ploeg. "Maar we willen hem er ook graag bij hebben als we dinsdag voor eigen publiek weer tegen België spelen."
Arkadiusz Milik en Kamil Jóźwiak verschijnen waarschijnlijk niet aan de aftrap in een uitverkochte Kuip. Bondscoach Michniewicz liet doorschemeren dat ook zijn aanvoerder Kamil Glik behoefte aan rust heeft.
Qatar
Polen opende de Nations League vorige week met een thuiszege op de tweede keus van Wales (2-1). De ploeg ging woensdag hard onderuit tegen de Belgen (6-1). Polen stond na 73 minuten nog maar met 2-1 achter in Brussel.
Polen mag eind dit jaar aan het WK in Qatar deelnemen. De ploeg was eind maart in de finale van de play-offs te sterk voor Zweden (2-0).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
9 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
6 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
8 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
20 uur geleden