Oranje treft Duitsland in nieuwe Nations League
PARIJS (ANP) - Het Nederlands elftal stuit in de nieuwe editie van de Nations League op Duitsland, Hongarije en Bosnië en Herzegovina. Dat is het resultaat van een loting in Parijs.
Duitsland en Hongarije zijn komende zomer van de partij op het EK, net als Oranje. Bosnië en Herzegovina kan zich nog via de play-offs voor de Europese eindronde in Duitsland plaatsen. Nederland treft de Duitsers op 26 maart voor een oefenduel in Frankfurt. Het Nederlands elftal had zwaarder kunnen loten. Zo bestaat poule B uit Italië, België, Frankrijk en Israël
Bondscoach Ronald Koeman woonde de loting bij in Parijs en is tevreden. "Een goede loting", reageerde hij bij de NOS. "Het had zwaarder gekund. Bosnië en Hongarije zijn niet voor niets in de hoogste divisie gekomen. Op het eerste gezicht zijn wij en Duitsland de sterkste landen. Maar dat moeten we laten zien."
Nieuwe opzet
Nederland komt weer uit in de hoogste divisie van de Nations League, na een vierde eindklassering vorig jaar. De ploeg van Koeman verloor afgelopen zomer in de finaleronde in eigen land van Kroatië en Italië. Spanje versloeg de Kroaten na strafschoppen van een spannende finale in De Kuip.
De vierde editie van het toernooi krijgt een nieuwe opzet met kwartfinales, waarvoor de twee beste ploegen van iedere poule zich plaatsen. De winnaars van die duels van volgend jaar maart gaan naar de finaleronde die voor 4 tot en met 8 juni 2025 op de agenda is gezet.
Groepsindeling
De eerste groepswedstrijden van de nieuwe Nations League worden dit jaar op 5, 6 en 7 september gespeeld. De UEFA komt later met een speelschema.
Groepsindeling Nations League, divisie A.
Poule A: Kroatië, Portugal, Polen en Schotland.
Poule B: Italië, België, Frankrijk en Israël.
Poule C: Nederland, Hongarije, Duitsland en Bosnië en Herzegovina.
Poule D: Spanje, Denemarken, Zwitserland en Servië.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
10 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
16 uur geleden