Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje treft Duitsland in nieuwe Nations League

Oranje treft Duitsland in nieuwe Nations League

PARIJS (ANP) - Het Nederlands elftal stuit in de nieuwe editie van de Nations League op Duitsland, Hongarije en Bosnië en Herzegovina. Dat is het resultaat van een loting in Parijs.

Duitsland en Hongarije zijn komende zomer van de partij op het EK, net als Oranje. Bosnië en Herzegovina kan zich nog via de play-offs voor de Europese eindronde in Duitsland plaatsen. Nederland treft de Duitsers op 26 maart voor een oefenduel in Frankfurt. Het Nederlands elftal had zwaarder kunnen loten. Zo bestaat poule B uit Italië, België, Frankrijk en Israël

Bondscoach Ronald Koeman woonde de loting bij in Parijs en is tevreden. "Een goede loting", reageerde hij bij de NOS. "Het had zwaarder gekund. Bosnië en Hongarije zijn niet voor niets in de hoogste divisie gekomen. Op het eerste gezicht zijn wij en Duitsland de sterkste landen. Maar dat moeten we laten zien."

Nieuwe opzet

Nederland komt weer uit in de hoogste divisie van de Nations League, na een vierde eindklassering vorig jaar. De ploeg van Koeman verloor afgelopen zomer in de finaleronde in eigen land van Kroatië en Italië. Spanje versloeg de Kroaten na strafschoppen van een spannende finale in De Kuip.

De vierde editie van het toernooi krijgt een nieuwe opzet met kwartfinales, waarvoor de twee beste ploegen van iedere poule zich plaatsen. De winnaars van die duels van volgend jaar maart gaan naar de finaleronde die voor 4 tot en met 8 juni 2025 op de agenda is gezet.

Groepsindeling

De eerste groepswedstrijden van de nieuwe Nations League worden dit jaar op 5, 6 en 7 september gespeeld. De UEFA komt later met een speelschema.

Groepsindeling Nations League, divisie A.

Poule A: Kroatië, Portugal, Polen en Schotland.

Poule B: Italië, België, Frankrijk en Israël.

Poule C: Nederland, Hongarije, Duitsland en Bosnië en Herzegovina.

Poule D: Spanje, Denemarken, Zwitserland en Servië.

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

27 minuten geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

5 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

10 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

21 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

23 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

23 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden