Oranje treft Duitsland in nieuwe Nations League
PARIJS (ANP) - Het Nederlands elftal stuit in de nieuwe editie van de Nations League op Duitsland, Hongarije en Bosnië en Herzegovina. Dat is het resultaat van een loting in Parijs.
Duitsland en Hongarije zijn komende zomer van de partij op het EK, net als Oranje. Bosnië en Herzegovina kan zich nog via de play-offs voor de Europese eindronde in Duitsland plaatsen. Nederland treft de Duitsers op 26 maart voor een oefenduel in Frankfurt. Het Nederlands elftal had zwaarder kunnen loten. Zo bestaat poule B uit Italië, België, Frankrijk en Israël
Bondscoach Ronald Koeman woonde de loting bij in Parijs en is tevreden. "Een goede loting", reageerde hij bij de NOS. "Het had zwaarder gekund. Bosnië en Hongarije zijn niet voor niets in de hoogste divisie gekomen. Op het eerste gezicht zijn wij en Duitsland de sterkste landen. Maar dat moeten we laten zien."
Nieuwe opzet
Nederland komt weer uit in de hoogste divisie van de Nations League, na een vierde eindklassering vorig jaar. De ploeg van Koeman verloor afgelopen zomer in de finaleronde in eigen land van Kroatië en Italië. Spanje versloeg de Kroaten na strafschoppen van een spannende finale in De Kuip.
De vierde editie van het toernooi krijgt een nieuwe opzet met kwartfinales, waarvoor de twee beste ploegen van iedere poule zich plaatsen. De winnaars van die duels van volgend jaar maart gaan naar de finaleronde die voor 4 tot en met 8 juni 2025 op de agenda is gezet.
Groepsindeling
De eerste groepswedstrijden van de nieuwe Nations League worden dit jaar op 5, 6 en 7 september gespeeld. De UEFA komt later met een speelschema.
Groepsindeling Nations League, divisie A.
Poule A: Kroatië, Portugal, Polen en Schotland.
Poule B: Italië, België, Frankrijk en Israël.
Poule C: Nederland, Hongarije, Duitsland en Bosnië en Herzegovina.
Poule D: Spanje, Denemarken, Zwitserland en Servië.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
5 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
5 uur geleden