Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje treft Duitsland in nieuwe Nations League

Oranje treft Duitsland in nieuwe Nations League

PARIJS (ANP) - Het Nederlands elftal stuit in de nieuwe editie van de Nations League op Duitsland, Hongarije en Bosnië en Herzegovina. Dat is het resultaat van een loting in Parijs.

Duitsland en Hongarije zijn komende zomer van de partij op het EK, net als Oranje. Bosnië en Herzegovina kan zich nog via de play-offs voor de Europese eindronde in Duitsland plaatsen. Nederland treft de Duitsers op 26 maart voor een oefenduel in Frankfurt. Het Nederlands elftal had zwaarder kunnen loten. Zo bestaat poule B uit Italië, België, Frankrijk en Israël

Bondscoach Ronald Koeman woonde de loting bij in Parijs en is tevreden. "Een goede loting", reageerde hij bij de NOS. "Het had zwaarder gekund. Bosnië en Hongarije zijn niet voor niets in de hoogste divisie gekomen. Op het eerste gezicht zijn wij en Duitsland de sterkste landen. Maar dat moeten we laten zien."

Nieuwe opzet

Nederland komt weer uit in de hoogste divisie van de Nations League, na een vierde eindklassering vorig jaar. De ploeg van Koeman verloor afgelopen zomer in de finaleronde in eigen land van Kroatië en Italië. Spanje versloeg de Kroaten na strafschoppen van een spannende finale in De Kuip.

De vierde editie van het toernooi krijgt een nieuwe opzet met kwartfinales, waarvoor de twee beste ploegen van iedere poule zich plaatsen. De winnaars van die duels van volgend jaar maart gaan naar de finaleronde die voor 4 tot en met 8 juni 2025 op de agenda is gezet.

Groepsindeling

De eerste groepswedstrijden van de nieuwe Nations League worden dit jaar op 5, 6 en 7 september gespeeld. De UEFA komt later met een speelschema.

Groepsindeling Nations League, divisie A.

Poule A: Kroatië, Portugal, Polen en Schotland.

Poule B: Italië, België, Frankrijk en Israël.

Poule C: Nederland, Hongarije, Duitsland en Bosnië en Herzegovina.

Poule D: Spanje, Denemarken, Zwitserland en Servië.

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

8 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

8 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

9 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

9 uur geleden
Klaassen zag een beter Ajax dan in de afgelopen weken

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."

9 uur geleden
Ajax verliest van Benfica en blijft puntloos in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.

10 uur geleden
Aanvoerder Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft in CL

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.

10 uur geleden