Oranje traint zonder zieke Zirkzee voor duel met Oostenrijk
WOLFSBURG (ANP) - Joshua Zirkzee mist de laatste training van het Nederlands elftal voor het EK-duel van dinsdag met Oostenrijk. De spits is ziek en een woordvoerder van de KNVB kan nog niet zeggen of hij maandagmiddag met de selectie van Oranje op de trein naar Berlijn stapt.
Zirkzee maakte aanvankelijk geen deel uit van de selectie van Oranje voor het EK, maar de spits van Bologna werd anderhalve week geleden alsnog opgeroepen nadat Brian Brobbey last van stijve spieren in een bovenbeen had gekregen. De 23-jarige Zirkzee kreeg geen speeltijd in de groepsduels met Polen (2-1) en Frankrijk (0-0) op het EK en moet zijn debuut nog maken voor de nationale ploeg.
Journalisten mogen alleen het eerste kwartier van de laatste training van Oranje voor het duel met Oostenrijk bijwonen. Bondscoach Ronald Koeman en verdediger Stefan de Vrij verschijnen om 19.45 uur nog op een persconferentie in het Olympiastadion van Berlijn, waar het duel met Oostenrijk dinsdag om 18.00 uur begint.
Weghorst
Ronald Koeman licht tijdens de persconferentie mogelijk iets van zijn plannen toe. Als de schijn niet bedriegt, dan krijgt Memphis Depay tegen Oostenrijk opnieuw een kans als centrumspits. Wout Weghorst gaf zondag aan dat hij voor zijn gevoel steeds dichter bij een basisplaats komt.
Nederland weet mogelijk maandagavond al of het zich heeft geplaatst voor de achtste finales. Oranje kan niet meer uitgeschakeld worden in de groepsfase als Albanië niet van Spanje wint. Dat komt omdat naast de nummers 1 en 2 ook de vier beste nummers 3 zich plaatsen voor de achtste finales. Oranje eindigt minimaal als tweede in de groep als het niet verliest van Oostenrijk.
Mogelijke tegenstander
De winnaar van de groep met het Nederlands elftal speelt op 2 juli een achtste finale in Leipzig. De nummer 2 van groep F, op dit moment Turkije, is daar de tegenstander. De nummer 2 van de poule van Oranje speelt op 1 juli een achtste finale in Düsseldorf tegen de nummer 2 van groep E, op dit moment België. Als Nederland als een van de beste nummers 3 verder gaat, dan speelt het een achtste finale in München, Keulen of Gelsenkirchen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
9 uur geleden