Oranje traint zonder zieke Zirkzee voor duel met Oostenrijk
WOLFSBURG (ANP) - Joshua Zirkzee mist de laatste training van het Nederlands elftal voor het EK-duel van dinsdag met Oostenrijk. De spits is ziek en een woordvoerder van de KNVB kan nog niet zeggen of hij maandagmiddag met de selectie van Oranje op de trein naar Berlijn stapt.
Zirkzee maakte aanvankelijk geen deel uit van de selectie van Oranje voor het EK, maar de spits van Bologna werd anderhalve week geleden alsnog opgeroepen nadat Brian Brobbey last van stijve spieren in een bovenbeen had gekregen. De 23-jarige Zirkzee kreeg geen speeltijd in de groepsduels met Polen (2-1) en Frankrijk (0-0) op het EK en moet zijn debuut nog maken voor de nationale ploeg.
Journalisten mogen alleen het eerste kwartier van de laatste training van Oranje voor het duel met Oostenrijk bijwonen. Bondscoach Ronald Koeman en verdediger Stefan de Vrij verschijnen om 19.45 uur nog op een persconferentie in het Olympiastadion van Berlijn, waar het duel met Oostenrijk dinsdag om 18.00 uur begint.
Weghorst
Ronald Koeman licht tijdens de persconferentie mogelijk iets van zijn plannen toe. Als de schijn niet bedriegt, dan krijgt Memphis Depay tegen Oostenrijk opnieuw een kans als centrumspits. Wout Weghorst gaf zondag aan dat hij voor zijn gevoel steeds dichter bij een basisplaats komt.
Nederland weet mogelijk maandagavond al of het zich heeft geplaatst voor de achtste finales. Oranje kan niet meer uitgeschakeld worden in de groepsfase als Albanië niet van Spanje wint. Dat komt omdat naast de nummers 1 en 2 ook de vier beste nummers 3 zich plaatsen voor de achtste finales. Oranje eindigt minimaal als tweede in de groep als het niet verliest van Oostenrijk.
Mogelijke tegenstander
De winnaar van de groep met het Nederlands elftal speelt op 2 juli een achtste finale in Leipzig. De nummer 2 van groep F, op dit moment Turkije, is daar de tegenstander. De nummer 2 van de poule van Oranje speelt op 1 juli een achtste finale in Düsseldorf tegen de nummer 2 van groep E, op dit moment België. Als Nederland als een van de beste nummers 3 verder gaat, dan speelt het een achtste finale in München, Keulen of Gelsenkirchen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
7 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
11 uur geleden