Oranje traint zonder zieke Zirkzee voor duel met Oostenrijk
WOLFSBURG (ANP) - Joshua Zirkzee mist de laatste training van het Nederlands elftal voor het EK-duel van dinsdag met Oostenrijk. De spits is ziek en een woordvoerder van de KNVB kan nog niet zeggen of hij maandagmiddag met de selectie van Oranje op de trein naar Berlijn stapt.
Zirkzee maakte aanvankelijk geen deel uit van de selectie van Oranje voor het EK, maar de spits van Bologna werd anderhalve week geleden alsnog opgeroepen nadat Brian Brobbey last van stijve spieren in een bovenbeen had gekregen. De 23-jarige Zirkzee kreeg geen speeltijd in de groepsduels met Polen (2-1) en Frankrijk (0-0) op het EK en moet zijn debuut nog maken voor de nationale ploeg.
Journalisten mogen alleen het eerste kwartier van de laatste training van Oranje voor het duel met Oostenrijk bijwonen. Bondscoach Ronald Koeman en verdediger Stefan de Vrij verschijnen om 19.45 uur nog op een persconferentie in het Olympiastadion van Berlijn, waar het duel met Oostenrijk dinsdag om 18.00 uur begint.
Weghorst
Ronald Koeman licht tijdens de persconferentie mogelijk iets van zijn plannen toe. Als de schijn niet bedriegt, dan krijgt Memphis Depay tegen Oostenrijk opnieuw een kans als centrumspits. Wout Weghorst gaf zondag aan dat hij voor zijn gevoel steeds dichter bij een basisplaats komt.
Nederland weet mogelijk maandagavond al of het zich heeft geplaatst voor de achtste finales. Oranje kan niet meer uitgeschakeld worden in de groepsfase als Albanië niet van Spanje wint. Dat komt omdat naast de nummers 1 en 2 ook de vier beste nummers 3 zich plaatsen voor de achtste finales. Oranje eindigt minimaal als tweede in de groep als het niet verliest van Oostenrijk.
Mogelijke tegenstander
De winnaar van de groep met het Nederlands elftal speelt op 2 juli een achtste finale in Leipzig. De nummer 2 van groep F, op dit moment Turkije, is daar de tegenstander. De nummer 2 van de poule van Oranje speelt op 1 juli een achtste finale in Düsseldorf tegen de nummer 2 van groep E, op dit moment België. Als Nederland als een van de beste nummers 3 verder gaat, dan speelt het een achtste finale in München, Keulen of Gelsenkirchen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
28 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
15 uur geleden