Oranje traint zonder zieke Wijnaldum
ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft woensdag de training van het Nederlands elftal overgeslagen. De middenvelder van Paris Saint-Germain is ziek. Arnaut Danjuma Groeneveld was wel van de partij in Zeist. De aanvaller van Villarreal trainde dinsdag nog individueel, nadat hij zondag was uitgevallen met een knieblessure.
Louis van Gaal trainde met 23 internationals. De media waren maar een kwartiertje welkom. De bondscoach wil zijn ploeg in alle rust voorbereiden op het uitduel van zaterdag met Montenegro. Hij traint donderdag helemaal achter gesloten deuren.
De opstelling van het Nederlands elftal voor het uitduel met Montenegro zal niet veel verrassingen bevatten. Als Wijnaldum op tijd is hersteld, dan moet Van Gaal waarschijnlijk alleen nog beslissen welke vleugelaanvallers aan de aftrap verschijnen in Podgorica. Linksbuiten Danjuma, mits helemaal fit, en Donyell Malen lijken een klein streepje voor te hebben op Noa Lang en Steven Bergwijn.
Bijlow
Als de schijn niet bedriegt, dan zal doelman Justin Bijlow een defensie vormen met Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, Virgil van Dijk en Daley Blind. Het favoriete middenveld van Van Gaal bestaat voorlopig uit Wijnaldum, Davy Klaassen en Frenkie de Jong. Memphis Depay is de centrumspits van Oranje, dat dinsdag de WK-kwalificatie afsluit met een thuiswedstrijd tegen Noorwegen in een uitverkochte Kuip.
Oranje verdedigt in de laatste twee groepsduels een voorsprong op 2 punten op Noorwegen, dat zaterdag tegen Letland speelt. Turkije volgt op 4 punten. Alleen de groepswinnaar kwalificeert zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. De nummer 2 krijgt in maart een herkansing in de play-offs. Bij een gelijke stand in de groep geeft het doelsaldo de doorslag. Oranje is wat betreft doelsaldo alleen nog in theorie te achterhalen door de Noren en Turken. Nederlands staat 23 treffers in de plus, Noorwegen 9 en Turkije slechts 4.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
20 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
22 uur geleden