Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint zonder zieke Wijnaldum

Oranje traint zonder zieke Wijnaldum

ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft woensdag de training van het Nederlands elftal overgeslagen. De middenvelder van Paris Saint-Germain is ziek. Arnaut Danjuma Groeneveld was wel van de partij in Zeist. De aanvaller van Villarreal trainde dinsdag nog individueel, nadat hij zondag was uitgevallen met een knieblessure.

Louis van Gaal trainde met 23 internationals. De media waren maar een kwartiertje welkom. De bondscoach wil zijn ploeg in alle rust voorbereiden op het uitduel van zaterdag met Montenegro. Hij traint donderdag helemaal achter gesloten deuren.

De opstelling van het Nederlands elftal voor het uitduel met Montenegro zal niet veel verrassingen bevatten. Als Wijnaldum op tijd is hersteld, dan moet Van Gaal waarschijnlijk alleen nog beslissen welke vleugelaanvallers aan de aftrap verschijnen in Podgorica. Linksbuiten Danjuma, mits helemaal fit, en Donyell Malen lijken een klein streepje voor te hebben op Noa Lang en Steven Bergwijn.

Bijlow

Als de schijn niet bedriegt, dan zal doelman Justin Bijlow een defensie vormen met Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, Virgil van Dijk en Daley Blind. Het favoriete middenveld van Van Gaal bestaat voorlopig uit Wijnaldum, Davy Klaassen en Frenkie de Jong. Memphis Depay is de centrumspits van Oranje, dat dinsdag de WK-kwalificatie afsluit met een thuiswedstrijd tegen Noorwegen in een uitverkochte Kuip.

Oranje verdedigt in de laatste twee groepsduels een voorsprong op 2 punten op Noorwegen, dat zaterdag tegen Letland speelt. Turkije volgt op 4 punten. Alleen de groepswinnaar kwalificeert zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. De nummer 2 krijgt in maart een herkansing in de play-offs. Bij een gelijke stand in de groep geeft het doelsaldo de doorslag. Oranje is wat betreft doelsaldo alleen nog in theorie te achterhalen door de Noren en Turken. Nederlands staat 23 treffers in de plus, Noorwegen 9 en Turkije slechts 4.

Meer uit Voetbal

Doelman Verbruggen voelde zich machteloos bij Japanse doelpunten

ARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen hield een gefrustreerd gevoel over aan de openingswedstrijd van het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap tegen Japan. De doelman kreeg in het Dallas Stadium in Arlington weinig te doen, maar moest wel twee treffers incasseren: 2-2.

58 minuten geleden
Oranje-opponent Zweden op WK met ruime cijfers langs Tunesië

MONTERREY (ANP) - Zweden begint zaterdag met een goed gevoel aan de ontmoeting met het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap voetbal. De Scandinaviërs, die zich ternauwernood voor het toernooi wisten te plaatsen, versloegen Tunesië in Monterrey met ruime cijfers: 5-1. Zweden gaat daarmee aan de leiding in groep F, voor Japan en Nederland, die eerder op zondag in het Dallas Stadium met 2-2 gelijkspeelden.

2 uur geleden
Japanse coach prijst zijn spelers na gelijkspel tegen Oranje

DALLAS (ANP) - Bondscoach Hajime Moriyasu overlaadde zijn spelers van Japan met complimenten na het gelijkspel in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen het Nederlands elftal (2-2). "Het is jammer dat we de wedstrijd niet hebben gewonnen", zei hij op een persconferentie in het Dallas Stadium. "Maar ik denk dat dit een goed resultaat voor ons is."

2 uur geleden
Ivoorkust verrast op WK voetbal met overwinning op Ecuador

PHILADELPHIA (ANP) - Ivoorkust heeft in de nacht van zondag op maandag op het WK voetbal met 1-0 van Ecuador gewonnen. Invaller Amad Diallo maakte in de blessuretijd het enige doelpunt van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium. Het was de eerste van een reeks van zes wedstrijden in het stadion dat normaal gesproken het onderkomen is van het American football-team van de Philadelphia Eagles.

4 uur geleden
Bondscoach Koeman staat achter wisselbeleid in duel met Japan

ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman staat achter zijn wisselbeleid in de slotfase van het eerste duel van het Nederlands elftal met Japan (2-2) op het WK. "Daar heb ik zeker geen spijt van", zei de bondscoach in de perskamer van het Dallas Stadium.

6 uur geleden
Van Hecke houdt flinke wond aan oog over aan duel met Japan

ARLINGTON (ANP) - Oranje-international Jan Paul van Hecke heeft een flinke wond aan zijn rechteroog overgehouden aan de eerste WK-wedstrijd tegen Japan. De verdediger kwam, na een voorzet vanaf de zijkant, al in de eerste minuut in aanraking met een hoofd van een van de Japanse spelers.

6 uur geleden
Bondscoach Koeman kan leven met gelijkspel van Oranje tegen Japan

ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman kan leven met het gelijkspel van het Nederlands elftal in de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan (2-2). "Als je tweemaal hebt voorgestaan, ben je niet helemaal tevreden", zei de bondscoach. "Maar op basis van de kansen en goede momenten aan beide kanten, want ik vond het een topwedstrijd, dan kun je wel vrede hebben met een gelijkspel."

6 uur geleden