Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint zonder zieke Wijnaldum

Oranje traint zonder zieke Wijnaldum

ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft woensdag de training van het Nederlands elftal overgeslagen. De middenvelder van Paris Saint-Germain is ziek. Arnaut Danjuma Groeneveld was wel van de partij in Zeist. De aanvaller van Villarreal trainde dinsdag nog individueel, nadat hij zondag was uitgevallen met een knieblessure.

Louis van Gaal trainde met 23 internationals. De media waren maar een kwartiertje welkom. De bondscoach wil zijn ploeg in alle rust voorbereiden op het uitduel van zaterdag met Montenegro. Hij traint donderdag helemaal achter gesloten deuren.

De opstelling van het Nederlands elftal voor het uitduel met Montenegro zal niet veel verrassingen bevatten. Als Wijnaldum op tijd is hersteld, dan moet Van Gaal waarschijnlijk alleen nog beslissen welke vleugelaanvallers aan de aftrap verschijnen in Podgorica. Linksbuiten Danjuma, mits helemaal fit, en Donyell Malen lijken een klein streepje voor te hebben op Noa Lang en Steven Bergwijn.

Bijlow

Als de schijn niet bedriegt, dan zal doelman Justin Bijlow een defensie vormen met Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, Virgil van Dijk en Daley Blind. Het favoriete middenveld van Van Gaal bestaat voorlopig uit Wijnaldum, Davy Klaassen en Frenkie de Jong. Memphis Depay is de centrumspits van Oranje, dat dinsdag de WK-kwalificatie afsluit met een thuiswedstrijd tegen Noorwegen in een uitverkochte Kuip.

Oranje verdedigt in de laatste twee groepsduels een voorsprong op 2 punten op Noorwegen, dat zaterdag tegen Letland speelt. Turkije volgt op 4 punten. Alleen de groepswinnaar kwalificeert zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. De nummer 2 krijgt in maart een herkansing in de play-offs. Bij een gelijke stand in de groep geeft het doelsaldo de doorslag. Oranje is wat betreft doelsaldo alleen nog in theorie te achterhalen door de Noren en Turken. Nederlands staat 23 treffers in de plus, Noorwegen 9 en Turkije slechts 4.

Meer uit Voetbal

Advocaat sluit langer verblijf als bondscoach Curaçao niet uit

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat heeft een verlenging van zijn periode als bondscoach van Curaçao nog niet uit zijn hoofd gezet. De 78-jarige trainer leek op het WK voetbal zijn laatste wedstrijd te hebben gecoacht, maar houdt nu de mogelijkheid van een langer verblijf open. "Ik zeg niet bij voorbaat nee," zei Advocaat woensdag.

1 uur geleden
Belgisch international Meunier tekent bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - De Belgische verdediger Thomas Meunier verruilt het Franse Lille voor Sunderland. De 34-jarige international was transfervrij en heeft een contract getekend voor twee jaar, meldt de nummer zeven van afgelopen seizoen in de Premier League.

2 uur geleden
Franse voetbalster Diani van Lyon naar London City Lionesses

LONDEN (ANP) - De Franse voetbalster Kadidiatou Diani heeft de overstap gemaakt van OL Lyonnes naar London City Lionesses. Dat maakte haar nieuwe Engelse club woensdag bekend. De 31-jarige aanvalster van het Franse nationale elftal heeft voor drie jaar getekend bij de Engelse professionele vrouwenvoetbalclub die uitkomt in de Women's Super League (WSL).

2 uur geleden
Excelsior haalt aanvaller Silva Timas van MVV

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft Ilano Silva Timas overgenomen van MVV. De 23-jarige aanvaller maakt zo de overstap naar de Eredivisie en heeft een contract voor drie jaar getekend bij de Rotterdammers.

3 uur geleden
Media: rust in WK-finale langer dan 15 minuten door halftime-show

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De rust tijdens de finale van het WK voetbal zondag zal mogelijk langer duren dan de gebruikelijke 15 minuten door de halftime-show. Dat melden verschillende media, waaronder de BBC en The New York Times op basis van bronnen binnen wereldvoetbalbond FIFA. Het is onduidelijk hoelang de show precies zal duren.

3 uur geleden
Scaloni vreest geen vermoeidheid in halve finale tegen Engeland

ATLANTA (ANP/AFP) - De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni maakt zich geen zorgen om vermoeidheid van zijn ploeg in de halve finale op het WK voetbal. Dat zei de 48-jarige trainer in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland in het Atlanta Stadium.

4 uur geleden
Middenvelder Rice op tijd fit voor halve finale tegen Argentinië

ATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.

11 uur geleden