Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint zonder zieke Wijnaldum

Oranje traint zonder zieke Wijnaldum

ZEIST (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft woensdag de training van het Nederlands elftal overgeslagen. De middenvelder van Paris Saint-Germain is ziek. Arnaut Danjuma Groeneveld was wel van de partij in Zeist. De aanvaller van Villarreal trainde dinsdag nog individueel, nadat hij zondag was uitgevallen met een knieblessure.

Louis van Gaal trainde met 23 internationals. De media waren maar een kwartiertje welkom. De bondscoach wil zijn ploeg in alle rust voorbereiden op het uitduel van zaterdag met Montenegro. Hij traint donderdag helemaal achter gesloten deuren.

De opstelling van het Nederlands elftal voor het uitduel met Montenegro zal niet veel verrassingen bevatten. Als Wijnaldum op tijd is hersteld, dan moet Van Gaal waarschijnlijk alleen nog beslissen welke vleugelaanvallers aan de aftrap verschijnen in Podgorica. Linksbuiten Danjuma, mits helemaal fit, en Donyell Malen lijken een klein streepje voor te hebben op Noa Lang en Steven Bergwijn.

Bijlow

Als de schijn niet bedriegt, dan zal doelman Justin Bijlow een defensie vormen met Denzel Dumfries, Stefan de Vrij, Virgil van Dijk en Daley Blind. Het favoriete middenveld van Van Gaal bestaat voorlopig uit Wijnaldum, Davy Klaassen en Frenkie de Jong. Memphis Depay is de centrumspits van Oranje, dat dinsdag de WK-kwalificatie afsluit met een thuiswedstrijd tegen Noorwegen in een uitverkochte Kuip.

Oranje verdedigt in de laatste twee groepsduels een voorsprong op 2 punten op Noorwegen, dat zaterdag tegen Letland speelt. Turkije volgt op 4 punten. Alleen de groepswinnaar kwalificeert zich rechtstreeks voor het WK van eind volgend jaar in Qatar. De nummer 2 krijgt in maart een herkansing in de play-offs. Bij een gelijke stand in de groep geeft het doelsaldo de doorslag. Oranje is wat betreft doelsaldo alleen nog in theorie te achterhalen door de Noren en Turken. Nederlands staat 23 treffers in de plus, Noorwegen 9 en Turkije slechts 4.

Meer uit Voetbal

García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

32 minuten geleden
Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

1 uur geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

1 uur geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

2 uur geleden
KNVB: duels gedurende onderzoek aanklager niet overspelen

ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.

2 uur geleden
Franse voetballer Griezmann verruilt Atlético voor Orlando City

ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.

3 uur geleden
Fitte Brobbey wil eerste spits van het Nederlands elftal worden

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."

4 uur geleden