Oranje traint zonder Gakpo voor finaleronde Nations League
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Cody Gakpo aan de tweede training voor de finaleronde van de Nations League begonnen. De aanvaller van Liverpool ontbreekt vanwege 'prettige familieomstandigheden' in Zeist, laat een woordvoerder van de KNVB weten.
Bondscoach Ronald Koeman traint met spelers die voor clubs uit de Eredivisie, Premier League en Bundesliga uitkomen. De overige internationals hoeven zich pas zaterdag te melden. Nathan Aké (Manchester City) en Denzel Dumfries (Internazionale) arriveren nog later in Zeist. Zij spelen zaterdagavond de finale van de Champions League.
Koeman heeft zijn huidige trainingsgroep aangevuld met Sepp van den Berg, Ian Maatsen, Devyne Rensch, Quinten Timber en keepers Bart Verbruggen en Jasper Schendelaar. Die spelers van Jong Oranje houden hun conditie op peil met het oog op het EK van later deze maand in Georgië en Roemenië.
Aanloop naar Kroatië-thuis
Daley Blind en Tijjani Reijnders trainen ook mee. Koeman heeft hen niet opgenomen in zijn definitieve selectie van 23 spelers voor de finaleronde van de Nations League. Het duo blijft tot en met de wedstrijd tegen Kroatië van volgende week woensdag bij Oranje, omdat het aan het einde van het seizoen lastig is om op het laatste moment nog spelers op te roepen. Tot aan die wedstrijd kan Koeman geblesseerde of zieke internationals nog vervangen. Blind kreeg de afgelopen maanden nauwelijks speeltijd bij Bayern München. Reijnders traint deze week na een goed seizoen met AZ voor het eerst mee met de nationale ploeg.
Oranje stuit woensdag op Kroatië in de halve finale van de Nations League. Vier dagen na dat duel in De Kuip wacht een finale of wedstrijd om de derde plaats tegen Spanje of Italië. Memphis Depay komt niet in actie tijdens beide duels. De aanvaller is onvoldoende hersteld van een spierblessure, liet de KNVB maandag al weten. Gakpo lijkt een belangrijke kandidaat om de topscorer van het huidige Oranje in de punt van de aanval te vervangen. Wout Weghorst is de andere spits uit de selectie van Oranje. Steven Bergwijn en Donyell Malen hebben in het verleden ook als centrumaanvaller gespeeld.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
14 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
15 uur geleden