Oranje traint zonder Gakpo voor finaleronde Nations League
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Cody Gakpo aan de tweede training voor de finaleronde van de Nations League begonnen. De aanvaller van Liverpool ontbreekt vanwege 'prettige familieomstandigheden' in Zeist, laat een woordvoerder van de KNVB weten.
Bondscoach Ronald Koeman traint met spelers die voor clubs uit de Eredivisie, Premier League en Bundesliga uitkomen. De overige internationals hoeven zich pas zaterdag te melden. Nathan Aké (Manchester City) en Denzel Dumfries (Internazionale) arriveren nog later in Zeist. Zij spelen zaterdagavond de finale van de Champions League.
Koeman heeft zijn huidige trainingsgroep aangevuld met Sepp van den Berg, Ian Maatsen, Devyne Rensch, Quinten Timber en keepers Bart Verbruggen en Jasper Schendelaar. Die spelers van Jong Oranje houden hun conditie op peil met het oog op het EK van later deze maand in Georgië en Roemenië.
Aanloop naar Kroatië-thuis
Daley Blind en Tijjani Reijnders trainen ook mee. Koeman heeft hen niet opgenomen in zijn definitieve selectie van 23 spelers voor de finaleronde van de Nations League. Het duo blijft tot en met de wedstrijd tegen Kroatië van volgende week woensdag bij Oranje, omdat het aan het einde van het seizoen lastig is om op het laatste moment nog spelers op te roepen. Tot aan die wedstrijd kan Koeman geblesseerde of zieke internationals nog vervangen. Blind kreeg de afgelopen maanden nauwelijks speeltijd bij Bayern München. Reijnders traint deze week na een goed seizoen met AZ voor het eerst mee met de nationale ploeg.
Oranje stuit woensdag op Kroatië in de halve finale van de Nations League. Vier dagen na dat duel in De Kuip wacht een finale of wedstrijd om de derde plaats tegen Spanje of Italië. Memphis Depay komt niet in actie tijdens beide duels. De aanvaller is onvoldoende hersteld van een spierblessure, liet de KNVB maandag al weten. Gakpo lijkt een belangrijke kandidaat om de topscorer van het huidige Oranje in de punt van de aanval te vervangen. Wout Weghorst is de andere spits uit de selectie van Oranje. Steven Bergwijn en Donyell Malen hebben in het verleden ook als centrumaanvaller gespeeld.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
16 uur geleden