Oranje traint zonder Gakpo voor finaleronde Nations League
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Cody Gakpo aan de tweede training voor de finaleronde van de Nations League begonnen. De aanvaller van Liverpool ontbreekt vanwege 'prettige familieomstandigheden' in Zeist, laat een woordvoerder van de KNVB weten.
Bondscoach Ronald Koeman traint met spelers die voor clubs uit de Eredivisie, Premier League en Bundesliga uitkomen. De overige internationals hoeven zich pas zaterdag te melden. Nathan Aké (Manchester City) en Denzel Dumfries (Internazionale) arriveren nog later in Zeist. Zij spelen zaterdagavond de finale van de Champions League.
Koeman heeft zijn huidige trainingsgroep aangevuld met Sepp van den Berg, Ian Maatsen, Devyne Rensch, Quinten Timber en keepers Bart Verbruggen en Jasper Schendelaar. Die spelers van Jong Oranje houden hun conditie op peil met het oog op het EK van later deze maand in Georgië en Roemenië.
Aanloop naar Kroatië-thuis
Daley Blind en Tijjani Reijnders trainen ook mee. Koeman heeft hen niet opgenomen in zijn definitieve selectie van 23 spelers voor de finaleronde van de Nations League. Het duo blijft tot en met de wedstrijd tegen Kroatië van volgende week woensdag bij Oranje, omdat het aan het einde van het seizoen lastig is om op het laatste moment nog spelers op te roepen. Tot aan die wedstrijd kan Koeman geblesseerde of zieke internationals nog vervangen. Blind kreeg de afgelopen maanden nauwelijks speeltijd bij Bayern München. Reijnders traint deze week na een goed seizoen met AZ voor het eerst mee met de nationale ploeg.
Oranje stuit woensdag op Kroatië in de halve finale van de Nations League. Vier dagen na dat duel in De Kuip wacht een finale of wedstrijd om de derde plaats tegen Spanje of Italië. Memphis Depay komt niet in actie tijdens beide duels. De aanvaller is onvoldoende hersteld van een spierblessure, liet de KNVB maandag al weten. Gakpo lijkt een belangrijke kandidaat om de topscorer van het huidige Oranje in de punt van de aanval te vervangen. Wout Weghorst is de andere spits uit de selectie van Oranje. Steven Bergwijn en Donyell Malen hebben in het verleden ook als centrumaanvaller gespeeld.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
7 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
7 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
18 uur geleden