Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint voor zo'n 1500 Duitsers in Wolfsburg

Oranje traint voor zo'n 1500 Duitsers in Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal heeft onder luid applaus van zo'n 1500 Duitsers de tweede training in Wolfsburg voor het EK afgewerkt. Het EK-lied 'Larger Than Life' van Armin van Buuren en Chef'Special galmde door het stadion toen bondscoach Ronald Koeman en zijn 25 internationals het speelveld van het AOK Stadion betraden. Veel toeschouwers wapperden met oranje vlaggen, met daarop het logo van de KNVB.

Fans van VfL Wolfsburg zijn Wout Weghorst en Micky van de Ven nog niet vergeten. De spits en verdediger voetbalden voor de Duitse club in de Bundesliga. Kinderen scandeerden ook de naam van Xavi Simons, die in het afgelopen seizoen vaak uitblonk voor RB Leipzig. Ze herkenden Matthijs de Ligt (Bayern München), Donyell Malen en Ian Maatsen (beiden Borussia Dortmund) ook uit de Bundesliga. Verder bleken Virgil van Dijk en Memphis Depay populair.

Oranje sloot de training af met een partijspel. Koeman liet Lutsharel Geertruida en Jeremie Frimpong opnieuw samen spelen op de rechterflank. Het is nog onduidelijk of zij zondag als basisspeler of reserves aan het eerste duel van Oranje met Polen op het EK beginnen. Zij concurreren met Denzel Dumfries en Xavi Simons om een basisplaats.

Veel wisselen

Ronald Koeman zei voor de training dat hij zijn basisploeg voor het eerste duel met Polen van zondag op het EK wel in zijn hoofd heeft zitten. De bondscoach verwacht dat hij veel gaat wisselen tijdens de EK-wedstrijden. "Want ik heb veel goede alternatieven", zei hij.

Alle deelnemers aan het EK werken een openbare training af in de Duitse plaats waar ze een trainingskamp hebben belegd. De gemeente had zo'n 1500 kaarten uitgedeeld voor de oefensessie van Oranje. Ook veel buitenlandse journalisten waren naar Wolfsburg gekomen om Oranje aan het werk te zien. Zij zagen hoe de spelers van het Nederlands elftal na de training oranje ballen het publiek in schoten.

Meer uit Voetbal

Oud-bondscoach Gattuso nieuwe trainer Lazio

ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.

42 minuten geleden
Spaanse coach García na vertrek bij Ajax aan de slag in Polen

SZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.

1 uur geleden
Algerije neemt op WK in slotfase afstand van Jordanië

SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.

9 uur geleden
Haaland met twee doelpunten aan basis van Noorse zege op Senegal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.

12 uur geleden
Frankrijk verslaat Irak, duel twee uur onderbroken door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).

13 uur geleden
Duel tussen Frankrijk en Irak hervat, fans terug in stadion

PHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.

14 uur geleden
Tweede helft van duel Frankrijk met Irak uitgesteld door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.

16 uur geleden