Oranje traint voor het laatst richting beslissende duel met Qatar
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal werkt maandag de laatste training af voor de beslissende groepswedstrijd op het WK tegen Qatar. De selectie van bondscoach Louis van Gaal verschijnt om 09.30 uur Nederlandse tijd op veld nummer 6 van de Qatar University in Doha.
Alleen het eerste kwartier van de oefensessie is te zien voor journalisten. Oranje gaat daarna achter gesloten deuren verder. Van Gaal geeft vervolgens om 12.45 uur een persconferentie.
Oranje heeft na twee duels 4 punten in groep A en heeft dinsdag tegen Qatar minimaal een gelijkspel nodig om de achtste finales te halen. Nederland zal willen winnen, het liefst met wat ruimere cijfers, om de groepswinst veilig te stellen.
Brazilië komt maandag voor de tweede keer in actie, nu zonder de geblesseerde sterspeler Neymar. De favoriet, eerder te sterk voor Servië, speelt tegen Zwitserland (17.00 uur). Servië gaat tegen Kameroen (11.00 uur) op jacht naar eerherstel. De overige duels van maandag zijn Zuid-Korea - Ghana (14.00 uur) en Portugal - Uruguay (20.00 uur).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
10 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
17 uur geleden