Oranje traint voor het laatst richting beslissende duel met Qatar
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal werkt maandag de laatste training af voor de beslissende groepswedstrijd op het WK tegen Qatar. De selectie van bondscoach Louis van Gaal verschijnt om 09.30 uur Nederlandse tijd op veld nummer 6 van de Qatar University in Doha.
Alleen het eerste kwartier van de oefensessie is te zien voor journalisten. Oranje gaat daarna achter gesloten deuren verder. Van Gaal geeft vervolgens om 12.45 uur een persconferentie.
Oranje heeft na twee duels 4 punten in groep A en heeft dinsdag tegen Qatar minimaal een gelijkspel nodig om de achtste finales te halen. Nederland zal willen winnen, het liefst met wat ruimere cijfers, om de groepswinst veilig te stellen.
Brazilië komt maandag voor de tweede keer in actie, nu zonder de geblesseerde sterspeler Neymar. De favoriet, eerder te sterk voor Servië, speelt tegen Zwitserland (17.00 uur). Servië gaat tegen Kameroen (11.00 uur) op jacht naar eerherstel. De overige duels van maandag zijn Zuid-Korea - Ghana (14.00 uur) en Portugal - Uruguay (20.00 uur).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
10 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
15 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
19 uur geleden