Oranje traint regelmatig op strafschoppen
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent zo'n twee keer in de week tijdens besloten trainingen op strafschoppen. Dat verklapte bondscoach Frank de Boer tijdens zijn afsluitende persconferentie voor het laatste groepsduel van maandag op het EK met Noord-Macedonië.
"Wij nemen het heel serieus", zei De Boer. "Wij zijn daar al in Portugal tijdens het trainingskamp mee begonnen. Met camera's erbij. Iedereen neemt daarbij een penalty, omdat je weet dat het er mogelijk aan zit te komen."
"Je krijgt op zo'n training nooit het gevoel als in een echte wedstrijd, maar je kunt wel heel veel rituelen erin brengen', vervolgde de bondscoach. "Dan heb je een houvast, al is het natuurlijk geen garantie. De verleiding om iets anders te doen, is dan alleen wel kleiner."
Het is ook De Boer opgevallen dat er op het EK veel strafschoppen gemist worden. Hij weet niet waarom. "Ze worden waarschijnlijk steeds slecht genomen", zocht hij naar mogelijke oorzaken "Maar het is wel opvallend, dat klopt. Wij hebben er de vinger nog niet achter kunnen krijgen. Misschien worden ze wel heel goed geanalyseerd met alle technieken die er nu zijn."
Oranje kreeg één strafschop in de eerste duels met Oekraïne en Oostenrijk op het EK. Memphis Depay schoot Oranje vanaf 11 meter tegen Oostenrijk op voorsprong.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.
25 minuten geledenDEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn vierde zege van het seizoen geboekt. De club uit Enschede won in de eigen Veste met 2-0 van ADO Den Haag, dankzij een benutte strafschop van Wout Weghorst en een rake kopbal van Robin Pröpper. De doelpunten vielen in de tweede helft.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft kritische vragen over het omstreden en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond FIFA Forward Enterprise van voorzitter Gianni Infantino ontweken. Dat stelt Jesper Møller, voorzitter van de Deense voetbalbond DBU, na een vergadering van de juridische commissie van de FIFA.
6 uur geledenLEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
1 dag geleden