Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint regelmatig op strafschoppen

Oranje traint regelmatig op strafschoppen

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent zo'n twee keer in de week tijdens besloten trainingen op strafschoppen. Dat verklapte bondscoach Frank de Boer tijdens zijn afsluitende persconferentie voor het laatste groepsduel van maandag op het EK met Noord-Macedonië.

"Wij nemen het heel serieus", zei De Boer. "Wij zijn daar al in Portugal tijdens het trainingskamp mee begonnen. Met camera's erbij. Iedereen neemt daarbij een penalty, omdat je weet dat het er mogelijk aan zit te komen."

"Je krijgt op zo'n training nooit het gevoel als in een echte wedstrijd, maar je kunt wel heel veel rituelen erin brengen', vervolgde de bondscoach. "Dan heb je een houvast, al is het natuurlijk geen garantie. De verleiding om iets anders te doen, is dan alleen wel kleiner."

Het is ook De Boer opgevallen dat er op het EK veel strafschoppen gemist worden. Hij weet niet waarom. "Ze worden waarschijnlijk steeds slecht genomen", zocht hij naar mogelijke oorzaken "Maar het is wel opvallend, dat klopt. Wij hebben er de vinger nog niet achter kunnen krijgen. Misschien worden ze wel heel goed geanalyseerd met alle technieken die er nu zijn."

Oranje kreeg één strafschop in de eerste duels met Oekraïne en Oostenrijk op het EK. Memphis Depay schoot Oranje vanaf 11 meter tegen Oostenrijk op voorsprong.

Meer uit Voetbal

Ajax verlengt contract verdediger Janse tot 2030

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract van Dies Janse verlengd met een jaar. Dat maakte de Amsterdamse club woensdag bekend. Het contract van de 20-jarige centrale verdediger loopt nu tot en met 2030.

3 uur geleden
Real Madrid verdedigt spelers die Ceuta-boodschap weigerden

MADRID (ANP) - Real Madrid steunt de spelers die dinsdagavond weigerden mee te doen aan het geven van een boodschap als steun voor de inwoners van Ceuta, de Spaanse exclave in Marokko. Dat zei een vertegenwoordiger van de voetbalclub woensdag tegen persbureau Reuters. Dinsdag droegen de spelers voorafgaand aan de wedstrijd tussen Elche en Real (2-3) een shirt met een boodschap voor de inwoners van de exclave waar eind juli meer dan 70.000 migranten via Marokko binnenkwamen. Kylian Mbappé en Vinícius Júnior maakten de boodschap onleesbaar door hun shirt op te rollen.

3 uur geleden
Bologna ontslaat trainer Tedesco na vier speelronden

BOLOGNA (ANP) - Bologna heeft na vier speelronden in de Italiaanse Serie A trainer Domenico Tedesco ontslagen. De club maakte het nieuws bekend op zijn website. Een opvolger is er al: Raffaele Palladino heeft een contract getekend tot medio 2029.

5 uur geleden
Nieuwe bondscoach Klopp laat 'supersub' Undav uit Duitse selectie

BERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe bondscoach Jürgen Klopp van het Duitse voetbalelftal laat zeer waarschijnlijk een opvallende speler uit zijn eerste selectie. Hij zal aanvaller Deniz Undav niet oproepen voor de interlands in de Nations League tegen Nederland, Griekenland en Servië. Dat meldt de Duitse tv-zender Sky, zonder een reden te noemen.

6 uur geleden
Ajax versterkt zich met Malinese middenvelder Bissouma

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de selectie per direct versterkt met Yves Bissouma. De 30-jarige Malinese middenvelder was transfervrij nadat zijn contract bij Tottenham Hotspur na vorig seizoen was afgelopen. Hij heeft een contract getekend dat loopt tot medio 2027, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

7 uur geleden
Echtgenote van oud-bondscoach Ronald Koeman overleden

DEN HAAG (ANP) - Bartina Koeman, de vrouw van Ronald Koeman, is op 65-jarige leeftijd overleden. De voormalig bondscoach maakte het nieuws bekend op zijn Instagram-account. De echtgenote van Koeman leed aan chronische borstkanker. "Met intens verdriet, maar ook met grote trots en liefde, nemen wij afscheid van mijn prachtige vrouw, onze allerliefste mama en oma", schrijft Koeman.

7 uur geleden
Scorende Gakpo helpt Liverpool langs Spurs in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo was dinsdagavond met een doelpunt belangrijk voor Liverpool in de derde ronde van de League Cup. Op Anfield werd Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Gakpo scoorde de 2-0.

16 uur geleden