Oranje traint regelmatig op strafschoppen
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent zo'n twee keer in de week tijdens besloten trainingen op strafschoppen. Dat verklapte bondscoach Frank de Boer tijdens zijn afsluitende persconferentie voor het laatste groepsduel van maandag op het EK met Noord-Macedonië.
"Wij nemen het heel serieus", zei De Boer. "Wij zijn daar al in Portugal tijdens het trainingskamp mee begonnen. Met camera's erbij. Iedereen neemt daarbij een penalty, omdat je weet dat het er mogelijk aan zit te komen."
"Je krijgt op zo'n training nooit het gevoel als in een echte wedstrijd, maar je kunt wel heel veel rituelen erin brengen', vervolgde de bondscoach. "Dan heb je een houvast, al is het natuurlijk geen garantie. De verleiding om iets anders te doen, is dan alleen wel kleiner."
Het is ook De Boer opgevallen dat er op het EK veel strafschoppen gemist worden. Hij weet niet waarom. "Ze worden waarschijnlijk steeds slecht genomen", zocht hij naar mogelijke oorzaken "Maar het is wel opvallend, dat klopt. Wij hebben er de vinger nog niet achter kunnen krijgen. Misschien worden ze wel heel goed geanalyseerd met alle technieken die er nu zijn."
Oranje kreeg één strafschop in de eerste duels met Oekraïne en Oostenrijk op het EK. Memphis Depay schoot Oranje vanaf 11 meter tegen Oostenrijk op voorsprong.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
5 uur geleden