Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint regelmatig op strafschoppen

Oranje traint regelmatig op strafschoppen

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent zo'n twee keer in de week tijdens besloten trainingen op strafschoppen. Dat verklapte bondscoach Frank de Boer tijdens zijn afsluitende persconferentie voor het laatste groepsduel van maandag op het EK met Noord-Macedonië.

"Wij nemen het heel serieus", zei De Boer. "Wij zijn daar al in Portugal tijdens het trainingskamp mee begonnen. Met camera's erbij. Iedereen neemt daarbij een penalty, omdat je weet dat het er mogelijk aan zit te komen."

"Je krijgt op zo'n training nooit het gevoel als in een echte wedstrijd, maar je kunt wel heel veel rituelen erin brengen', vervolgde de bondscoach. "Dan heb je een houvast, al is het natuurlijk geen garantie. De verleiding om iets anders te doen, is dan alleen wel kleiner."

Het is ook De Boer opgevallen dat er op het EK veel strafschoppen gemist worden. Hij weet niet waarom. "Ze worden waarschijnlijk steeds slecht genomen", zocht hij naar mogelijke oorzaken "Maar het is wel opvallend, dat klopt. Wij hebben er de vinger nog niet achter kunnen krijgen. Misschien worden ze wel heel goed geanalyseerd met alle technieken die er nu zijn."

Oranje kreeg één strafschop in de eerste duels met Oekraïne en Oostenrijk op het EK. Memphis Depay schoot Oranje vanaf 11 meter tegen Oostenrijk op voorsprong.

Meer uit Voetbal

Trainer Flick hoopt dat De Jong snel terugkeert bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick hoopt dat Frenkie de Jong zo snel mogelijk weer aansluit bij zijn selectie van FC Barcelona. "Hij is een geweldige speler van hoog niveau die goed herstelt van zijn blessure en volgens plan werkt. Ik hoop dat hij snel weer inzetbaar is, misschien na de interlandperiode. Dan moeten we kijken hoe het met hem gaat."

20 minuten geleden
Liverpool sluit deal voor nieuwe shirtsponsor vanaf 2027

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool heeft met Turkish Airlines vanaf seizoen 2027/2028 een nieuwe shirtsponsor. De club heeft geen bedrag voor de deal bekendgemaakt, maar volgens de BBC gaat het om 300 miljoen pond (350 miljoen euro) over een periode van vijf jaar.

34 minuten geleden
Onderzoek naar vuurwerkincident FC Utrecht duurt mogelijk weken

UTRECHT (ANP) - De aanklager betaald voetbal is informatie aan het verzamelen om een vooronderzoek te beginnen naar de ongeregeldheden bij FC Utrecht - Go Ahead Eagles van zaterdagavond. Het competitieduel werd twee keer onderbroken en daarna definitief gestaakt wegens het gooien van vuurwerk en bekers op het veld door de aanhang van de thuisclub. Het restant van 26 minuten wordt dinsdag uitgespeeld.

45 minuten geleden
Mensenrechtengroep dient bij FIFA nieuwe klacht over Infantino in

LAUSANNE (ANP/DPA) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft een nieuwe klacht tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingediend bij de ethische commissie van de wereldvoetbalbond. De klachten staan allemaal in verband met de relatie van Infantino met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Duitse persbureau dpa na eerdere berichten van het Duitse Sportschau en de Franse krant L'Équipe.

1 uur geleden
SC Cambuur laat tegen NEC weer uitfans toe na vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.

17 uur geleden
Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

18 uur geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

20 uur geleden