Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint op heetst van de dag voor het eerst in Doha

Oranje traint op heetst van de dag voor het eerst in Doha

DOHA (ANP) - Op het heetst van de dag heeft het Nederlands elftal tijdens een eerste serieuze training in Doha kennisgemaakt met het klimaat van Qatar. "Met data kunnen we bijna alles meten", zegt bondscoach Louis van Gaal. "In deze omstandigheden komen we te weten hoe we spelers de komende tijd kunnen belasten."

Het is bijna 12.45 uur in Doha als de 26 spelers van Oranje veld zes van de Qatar University betreden. Het is bijna winter in Qatar, maar toch nog altijd 32 graden. De gevoelstemperatuur ligt nog wel een paar graden hoger. De hemel is strakblauw, de fraaie grasmat lijkt met een nagelschaartje gekipt. Aan de horizon glinstert de skyline van West Bay, de luxe wijk van Doha.

Van Gaal ziet dat zijn internationals het prima naar hun zin hebben. De bondscoach heeft herhaaldelijk laten weten dat hij het belachelijk vindt dat het WK in Qatar wordt gehouden, maar over de faciliteiten voor zijn ploeg in het oliestaatje is hij zeer tevreden. "Het hotel is top en het trainingsveld kan niet beter", vertelt hij vlak voor de training. "Dat geldt ook voor de kleedkamers en eigenlijk alles."

Temperatuursverwachtingen en airco

"Maar de hoge temperaturen zijn geen voordeel voor mensen uit een kikkerland", vindt Van Gaal. "Maar we hebben tegenwoordig ook in Nederland vaker hoge temperaturen. We wisten dat het een factor zou worden. Volgende week is het waarschijnlijk minder warm en er is airco in ieder stadion. Dus we gaan ervan uit dat het allemaal goed geregeld is tijdens de wedstrijden."

Aan de zijlijn zoemen camera's uit wel twintig verschillende landen. Een verslaggever uit Curaçao ziet dat Denzel Dumfries geen last meer lijkt te hebben van zijn rechterknie. Spaanse en Engelse verslaggevers willen weten of het klopt dat Memphis Depay, pas net hersteld van een hamstringblessure, tegen Senegal alleen kan invallen. "Ik denk het wel", antwoordt Van Gaal. "Al weet je het natuurlijk nooit."

Tactische keuzes Van Gaal

De media zijn maar een kwartiertje welkom. Daarna gaat Van Gaal tactisch trainen. Daar heeft hij geen journalisten bij nodig. Als het aan de bondscoach ligt, dan duurt het nog even voordat uitlekt wie het doel tegen Senegal gaat verdedigen en of Cody Gakpo of Steven Berghuis achter beide spitsen gaat voetballen. Van Gaal keek dinsdag tijdens de vlucht naar Doha naar beelden van Senegal. "Maar ook daar ga ik niets over zeggen", stelt hij. "Ik wil niemand wijzer maken. Dat zou niet verstandig zijn. Want dan breng ik mensen misschien wel weer op andere gedachten."

Meer uit Voetbal

Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

1 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

7 uur geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

9 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

11 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

12 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

20 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

20 uur geleden