Oranje traint nog zonder Feyenoorder Timber in Zeist
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Quinten Timber aan de training van woensdag begonnen. De middenvelder liet zich wel zien in Zeist maar oefende apart. Hij miste de laatste duels van Feyenoord door een spierblessure.
De KNVB maakt rond 15.00 uur bekend of Timber met het Nederlands elftal naar het EK gaat. De voetbalbond wil dan de selectie van Oranje voor de Europese eindronde bekendmaken. Bondscoach Ronald Koeman licht zijn keurkorps vanaf 16.15 uur toe tijdens een persconferentie in Zeist.
De voorlopige selectie van Oranje bestaat uit 29 spelers, na het wegvallen van Marten de Roon. Koeman neemt 23 veldspelers en drie doelmannen mee naar Duitsland.
Open training
Alle 24 deelnemers moeten hun definitieve EK-selectie uiterlijk 7 juni bij de UEFA inleveren. Als een speler daarna nog serieus geblesseerd raakt, dan mag er na goedkeuring van de UEFA voor de eerste groepswedstrijd van 16 juni tegen Polen nog een vervanger worden opgeroepen. Doelmannen mogen tot de tweede groepswedstrijd van 21 juni tegen Frankrijk worden vervangen.
Koeman geeft zijn internationals donderdag en vrijdag vrij. Oranje komt zaterdag weer bijeen voor een open training met publiek waarvoor alle beschikbare 2000 tickets snel waren verkocht. Donyell Malen en Ian Maatsen komen zaterdag nog in actie met Borussia Dortmund tegen Real Madrid in de finale van de Champions League.
Reijnders en Koopmeiners
Ook Tijjani Reijnders en Teun Koopmeiners melden zich later in Zeist. Reijnders oefent op 31 mei nog met AC Milan tegen AS Roma in het Australische Perth. Koopmeiners heeft voor zaterdag met Atalanta nog een uitgestelde competitiewedstrijd tegen Fiorentina op het programma staan.
Oranje oefent voor vertrek naar Duitsland nog tegen Canada (6 juni) en IJsland (10 juni) in De Kuip.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.
9 uur geledenROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.
14 uur geledenMARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
1 dag geleden