Oranje traint nog zonder Feyenoorder Timber in Zeist
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Quinten Timber aan de training van woensdag begonnen. De middenvelder liet zich wel zien in Zeist maar oefende apart. Hij miste de laatste duels van Feyenoord door een spierblessure.
De KNVB maakt rond 15.00 uur bekend of Timber met het Nederlands elftal naar het EK gaat. De voetbalbond wil dan de selectie van Oranje voor de Europese eindronde bekendmaken. Bondscoach Ronald Koeman licht zijn keurkorps vanaf 16.15 uur toe tijdens een persconferentie in Zeist.
De voorlopige selectie van Oranje bestaat uit 29 spelers, na het wegvallen van Marten de Roon. Koeman neemt 23 veldspelers en drie doelmannen mee naar Duitsland.
Open training
Alle 24 deelnemers moeten hun definitieve EK-selectie uiterlijk 7 juni bij de UEFA inleveren. Als een speler daarna nog serieus geblesseerd raakt, dan mag er na goedkeuring van de UEFA voor de eerste groepswedstrijd van 16 juni tegen Polen nog een vervanger worden opgeroepen. Doelmannen mogen tot de tweede groepswedstrijd van 21 juni tegen Frankrijk worden vervangen.
Koeman geeft zijn internationals donderdag en vrijdag vrij. Oranje komt zaterdag weer bijeen voor een open training met publiek waarvoor alle beschikbare 2000 tickets snel waren verkocht. Donyell Malen en Ian Maatsen komen zaterdag nog in actie met Borussia Dortmund tegen Real Madrid in de finale van de Champions League.
Reijnders en Koopmeiners
Ook Tijjani Reijnders en Teun Koopmeiners melden zich later in Zeist. Reijnders oefent op 31 mei nog met AC Milan tegen AS Roma in het Australische Perth. Koopmeiners heeft voor zaterdag met Atalanta nog een uitgestelde competitiewedstrijd tegen Fiorentina op het programma staan.
Oranje oefent voor vertrek naar Duitsland nog tegen Canada (6 juni) en IJsland (10 juni) in De Kuip.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor komende week een kort trainingskamp in het buitenland belegd. Trainer Robin van Persie wil aanwinst Raheem Sterling met zijn selectie laten trainen en leuke dingen met zijn spelers doen.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat hij voorlopig geen beroep kan doen op Oussama Targhalline. "We laten nog allerlei testen uitvoeren", zei hij na een nipte zege op Go Ahead Eagles. "Maar dit ziet er niet goed uit. We zijn hem wel even kwijt."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
17 uur geleden