Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint met volledige selectie voor Noord-Macedonië

Oranje traint met volledige selectie voor Noord-Macedonië

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een volledige selectie begonnen aan de laatste training voor het afsluitende groepsduel met Noord-Macedonië op het EK. Frank de Boer staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.

De bondscoach geeft rond 13.45 uur een persconferentie. Mogelijk vertelt hij dan iets over zijn plannen voor de wedstrijd tegen het land dat zich in 1991 als Macedonië onafhankelijk verklaarde van het voormalige Joegoslavië. Na een geschil met Griekenland gaat Macedonië sinds 2019 als Noord-Macedonië door het leven.

Oranje is na twee overwinningen op Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) al zeker van de groepswinst en een achtste finale in Boedapest tegen de nummer 3 van groep D, E of F. Macedonië heeft beide duels op het EK met Oostenrijk (1-3) en Oekraïne (1-2) verloren.

Supporters

De Boer kan ervoor kiezen om spelers rust te geven. Mogelijk kiest hij tegen Noord-Macedonië voor internationals die nog maar weinig speeltijd hebben gekregen. Wellicht houdt hij Marten de Roon maandag helemaal aan de kant in de Johan Cruijff ArenA, De middenvelder is bij een volgende gele kaart geschorst.

Oranje heeft aan populariteit gewonnen. Voor de training werden de spelers opgewacht door honderden fans. Zij juichten de selectie van De Boer hartstochtelijk toe. De supporters waren naar Zeist gekomen, zonder dat ze de training konden bijwonen.

Vliegtuigje

De training van Oranje was net begonnen toen er opnieuw een vliegtuigje boven het trainingsveld in Zeist cirkelde. Achter het vliegtuig wapperde een banner met de tekst: Ben jij nou zo slim Frank? Blijf Malen. De makers van het spandoek zien kennelijk liever Donyell Malen als basisspeler dan Wout Weghorst.

In het begin van de laatste training voor de duels met Oekraïne en Oostenrijk kreeg bondscoach De Boer al advies uit de lucht. Voor de wedstrijd tegen Oekraïne werd aangedrongen op een speelwijze met drie aanvallers. 'Auf Wiener Schnitzel!', was de boodschap vlak voor de ontmoeting met Oostenrijk.

Meer uit Voetbal

NEC haalt middenvelder Hansen-Aarøen naar Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.

39 minuten geleden
Aston Villa verliest van tien man Brentford, ManUnited wint nipt

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.

49 minuten geleden
PSV-trainer Bosz verlengt aflopend contract met twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.

54 minuten geleden
Doelman Pasveer keert met zege terug bij Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.

1 uur geleden
PSV laat Feyenoord kansloos (3-0) en ziet landstitel al naderen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.

1 uur geleden
PSV vergroot enorme voorsprong nog verder met zege op Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.

1 uur geleden
Mbappé laat Real Madrid in tiende minuut blessuretijd ontsnappen

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).

1 uur geleden