Oranje traint met volledige selectie voor Noord-Macedonië
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een volledige selectie begonnen aan de laatste training voor het afsluitende groepsduel met Noord-Macedonië op het EK. Frank de Boer staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
De bondscoach geeft rond 13.45 uur een persconferentie. Mogelijk vertelt hij dan iets over zijn plannen voor de wedstrijd tegen het land dat zich in 1991 als Macedonië onafhankelijk verklaarde van het voormalige Joegoslavië. Na een geschil met Griekenland gaat Macedonië sinds 2019 als Noord-Macedonië door het leven.
Oranje is na twee overwinningen op Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) al zeker van de groepswinst en een achtste finale in Boedapest tegen de nummer 3 van groep D, E of F. Macedonië heeft beide duels op het EK met Oostenrijk (1-3) en Oekraïne (1-2) verloren.
Supporters
De Boer kan ervoor kiezen om spelers rust te geven. Mogelijk kiest hij tegen Noord-Macedonië voor internationals die nog maar weinig speeltijd hebben gekregen. Wellicht houdt hij Marten de Roon maandag helemaal aan de kant in de Johan Cruijff ArenA, De middenvelder is bij een volgende gele kaart geschorst.
Oranje heeft aan populariteit gewonnen. Voor de training werden de spelers opgewacht door honderden fans. Zij juichten de selectie van De Boer hartstochtelijk toe. De supporters waren naar Zeist gekomen, zonder dat ze de training konden bijwonen.
Vliegtuigje
De training van Oranje was net begonnen toen er opnieuw een vliegtuigje boven het trainingsveld in Zeist cirkelde. Achter het vliegtuig wapperde een banner met de tekst: Ben jij nou zo slim Frank? Blijf Malen. De makers van het spandoek zien kennelijk liever Donyell Malen als basisspeler dan Wout Weghorst.
In het begin van de laatste training voor de duels met Oekraïne en Oostenrijk kreeg bondscoach De Boer al advies uit de lucht. Voor de wedstrijd tegen Oekraïne werd aangedrongen op een speelwijze met drie aanvallers. 'Auf Wiener Schnitzel!', was de boodschap vlak voor de ontmoeting met Oostenrijk.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
18 uur geleden