Oranje traint met reserves voor uitduel met Wales
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een bescheiden groep begonnen aan de eerste training voor het uitduel met Wales in de Nations League. Bondscoach Louis van Gaal heeft de basisspelers van de gewonnen wedstrijd tegen België (1-4) rust gegeven. Hij oefent met de reserves.
Nederland vierde vrijdagavond de eerste zege in bijna 25 jaar op België. Memphis Depay (2), Steven Bergwijn en Denzel Dumfries maakten de doelpunten voor Oranje in het Koning Boudewijnstadion. Wales verloor woensdag het eerste duel in de Nations League. Polen maakte voor eigen publiek een achterstand ongedaan (2-1).
Voor Wales zijn de wedstrijden in de Nations League voorlopig van ondergeschikt belang. De ploeg speelt zondag nog een beslissend duel met Oekraïne om een ticket voor het WK van eind dit jaar in Qatar.
Van Gaal ziet de duels in de Nations League vooral als een mogelijkheid om te oefenen voor het WK. Toch biedt de groepswinst ook voordelen. De poulewinnaar wordt in het kwalificatietoernooi voor het EK van 2024 in een poule van vijf in plaats van een groep van zes ingedeeld. Twintig ploegen en gastland Duitsland plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van 2024. Drie ploegen kunnen zich op basis van hun prestaties in de Nations League ook nog voor de Europese eindronde van 2024 kwalificeren.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
5 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
16 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
22 uur geleden