Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint met reserves voor uitduel met Wales

Oranje traint met reserves voor uitduel met Wales

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een bescheiden groep begonnen aan de eerste training voor het uitduel met Wales in de Nations League. Bondscoach Louis van Gaal heeft de basisspelers van de gewonnen wedstrijd tegen België (1-4) rust gegeven. Hij oefent met de reserves.

Nederland vierde vrijdagavond de eerste zege in bijna 25 jaar op België. Memphis Depay (2), Steven Bergwijn en Denzel Dumfries maakten de doelpunten voor Oranje in het Koning Boudewijnstadion. Wales verloor woensdag het eerste duel in de Nations League. Polen maakte voor eigen publiek een achterstand ongedaan (2-1).

Voor Wales zijn de wedstrijden in de Nations League voorlopig van ondergeschikt belang. De ploeg speelt zondag nog een beslissend duel met Oekraïne om een ticket voor het WK van eind dit jaar in Qatar.

Van Gaal ziet de duels in de Nations League vooral als een mogelijkheid om te oefenen voor het WK. Toch biedt de groepswinst ook voordelen. De poulewinnaar wordt in het kwalificatietoernooi voor het EK van 2024 in een poule van vijf in plaats van een groep van zes ingedeeld. Twintig ploegen en gastland Duitsland plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van 2024. Drie ploegen kunnen zich op basis van hun prestaties in de Nations League ook nog voor de Europese eindronde van 2024 kwalificeren.

Meer uit Voetbal

Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

27 minuten geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

2 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

3 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

12 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

12 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

13 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

14 uur geleden