Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint met reserves voor uitduel met Wales

Oranje traint met reserves voor uitduel met Wales

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een bescheiden groep begonnen aan de eerste training voor het uitduel met Wales in de Nations League. Bondscoach Louis van Gaal heeft de basisspelers van de gewonnen wedstrijd tegen België (1-4) rust gegeven. Hij oefent met de reserves.

Nederland vierde vrijdagavond de eerste zege in bijna 25 jaar op België. Memphis Depay (2), Steven Bergwijn en Denzel Dumfries maakten de doelpunten voor Oranje in het Koning Boudewijnstadion. Wales verloor woensdag het eerste duel in de Nations League. Polen maakte voor eigen publiek een achterstand ongedaan (2-1).

Voor Wales zijn de wedstrijden in de Nations League voorlopig van ondergeschikt belang. De ploeg speelt zondag nog een beslissend duel met Oekraïne om een ticket voor het WK van eind dit jaar in Qatar.

Van Gaal ziet de duels in de Nations League vooral als een mogelijkheid om te oefenen voor het WK. Toch biedt de groepswinst ook voordelen. De poulewinnaar wordt in het kwalificatietoernooi voor het EK van 2024 in een poule van vijf in plaats van een groep van zes ingedeeld. Twintig ploegen en gastland Duitsland plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van 2024. Drie ploegen kunnen zich op basis van hun prestaties in de Nations League ook nog voor de Europese eindronde van 2024 kwalificeren.

Meer uit Voetbal

Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

4 minuten geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

22 minuten geleden
Heracles stuurt na degradatie algemeen directeur Toussaint weg

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.

47 minuten geleden
Feyenoorder Trauner na rentree niet met Oostenrijk naar WK

WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.

1 uur geleden
Kroatië met PSV'er Perisic en Ajacied Sutalo naar WK

ZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.

2 uur geleden
Kaapverdië met zes in Nederland geboren spelers naar WK voetbal

PRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.

2 uur geleden
Buitenlandse aandeelhouders ontslaan rvc en directie Vitesse

ARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.

2 uur geleden