Oranje traint met reserves na feestelijke ontvangst in hotel
DOHA (ANP) - Met de zege op de Verenigde Staten nog vers in het geheugen zijn de spelers van het Nederlands elftal rond 10.30 uur Nederlandse tijd begonnen aan een training in Doha. Bondscoach Louis van Gaal is met al zijn 26 spelers naar veld 6 van de Qatar University gekomen. Hij traint met de reserves van de gewonnen achtste finale van zaterdagavond op het WK tegen de VS (3-1). De basisspelers van dat duel krijgen rust. Ze volgen de training vanaf een hometrainer.
Stefan de Vrij volgt een aangepast programma. De verdediger kwam dit WK nog niet in actie. Hij miste de afgelopen weken al enkele trainingen vanwege lichte klachten. Nederland plaatste zich vrijdagavond voor de zevende keer voor de kwartfinale van een WK dankzij doelpunten van Memphis Depay, Daley Blind en Denzel Dumfries.
Van Gaal en zijn internationals vierden zaterdagavond nog even feest in het spelershotel. Ze werden opgewacht door personeelsleden van het St. Regis Doha-hotel, die een erehaag vormden en met oranje vlaggetjes zwaaiden op het ritme van het nummer 'Waka, Waka' van Shakira.
De voetballers van het Nederlands elftal dansten door de lobby. Van Gaal genoot zichtbaar van de feestelijke ontvangst en filmde het feestje lachend met zijn telefoon. Argentinië is vrijdagavond de tegenstander van Oranje in de kwartfinales van het WK. Lionel Messi en zijn ploeggenoten versloegen zaterdagavond Australië (2-1) in de achtste finale.
Meer uit Voetbal
MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
1 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.
3 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
11 uur geleden