Oranje traint met reserves in Zeist
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met de reservespelers begonnen aan de voorbereiding op het laatste groepsduel van maandag met Noord-Macedonië op het EK. Bondscoach Frank de Boer gunde zijn basisploeg van de gewonnen wedstrijd tegen Oostenrijk rust (2-0). De basisspelers bekeken de training vanaf de zijkant van het trainingsveld.
De sfeer in de spelersgroep is goed. Na twee wedstrijden in de poule tegen Oekraïne en Oostenrijk heeft Oranje de groepszege al binnen. "Onze eerste doel is bereikt", zei Matthijs de Ligt. "We gaan als groepswinnaar naar de achtste finales. Nu moeten we verder groeien in het toernooi."
De Boer moet de komende dagen beslissen met welke spelers en tactiek hij Noord-Macedonië gaat bestrijden. Moet Oranje blijven spelen met drie centrale verdedigers? Hebben er internationals rust nodig? Of is het juist beter om met nagenoeg dezelfde basisploeg verder te spelen, zodat iedereen nog beter op elkaar raakt ingespeeld? De bondscoach hield donderdagavond na de zege op Oostenrijk alle opties open. Hij wil van de medische staf horen hoe fit iedereen is en sloot zelfs niet uit dat Oranje tegen Noord-Macedonië met drie aanvallers gaat starten.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
7 uur geleden