Oranje traint met lach daags na succesvolle ouverture van EK
WOLFSBURG (ANP) - Met beide handen veelal in zijn zij ziet Ronald Koeman op de training van het Nederlands elftal nogmaals dat hij veel aanvallende opties heeft bij het Nederlands elftal. Steven Bergwijn draait tijdens een partijspel de ene na de andere bal in de verre hoek en Joshua Zirkzee maakt het mooiste doelpunt van de training. De sierlijke spits, vlak voor het EK alsnog opgeroepen, scoort met een hakbal achter zijn standbeen.
Het Nederlands elftal traint alleen met de reserves van het gewonnen duel van zondag met Polen (2-1). De basisspelers doen mee met de warming-up en fietsen daarna rustig uit op gele hometrainers. Muziek galmt door de speakers in de gymzaal naast het veld. Er wordt gelachen en de zon laat zich zelfs even zien boven Wolfsburg. Hoe anders was de sfeer geweest als Wout Weghorst 137 seconden na zijn invalbeurt niet tegen de Polen had gescoord?
Bergwijn en Zirkzee kregen geen speeltijd tegen Polen, de geblesseerde Brian Brobbey ook niet. De aanvaller van Ajax maakt vrijdag waarschijnlijk wel weer deel uit van de selectie voor de tweede groepswedstrijd tegen Frankrijk. Koeman liet zijn snelle aanvallers Jeremie Frimpong en Donyell Malen invallen tegen Polen. Toen dat ook geen treffer opleverde, speelde hij met Weghorst de juiste troefkaart.
Doorschuiven
De bondscoach heeft voorlopig weinig defensieve zorgen. Nathan Aké blonk uit tegen Polen en was bij beide treffers betrokken. Stefan de Vrij scoorde ook een ruime voldoende, net als de pas 21-jarige doelman Bart Verbruggen. Virgil van Dijk en Denzel Dumfries zullen de komende dagen nog wel even analyseren hoe de Poolse spits Adam Buksa kon scoren na een hoekschop. De laatste drie tegentreffers van Oranje zijn nu door een corner ingeleid.
Koeman heeft minder opties voor het middenveld van Oranje. Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon haakten vlak voor het EK geblesseerd af. Voor de gekwetste Mats Wieffer en Quinten Timber kwam de Europese eindronde ook te vroeg. Tijjani Reijnders en Jerdy Schouten bleven overeind tegen Polen, maar Joey Veerman stelde teleur en Georginio Wijnaldum viel onopvallend in. Ryan Gravenberch kreeg geen speeltijd.
De bondscoach zal de komende dagen beslissen of hij Frankrijk, finalist van het laatste WK, ook met vier verdedigers gaat bestrijden. Krijgt Veerman een tweede kans? Hij kan ook Cody Gakpo of Memphis Depay als meest aanvallende middenvelder laten spelen of verdedigers als Daley Blind of Ian Maatsen doorschuiven naar zijn middelste linie.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
6 uur geleden