Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint met lach daags na succesvolle ouverture van EK

Oranje traint met lach daags na succesvolle ouverture van EK

WOLFSBURG (ANP) - Met beide handen veelal in zijn zij ziet Ronald Koeman op de training van het Nederlands elftal nogmaals dat hij veel aanvallende opties heeft bij het Nederlands elftal. Steven Bergwijn draait tijdens een partijspel de ene na de andere bal in de verre hoek en Joshua Zirkzee maakt het mooiste doelpunt van de training. De sierlijke spits, vlak voor het EK alsnog opgeroepen, scoort met een hakbal achter zijn standbeen.

Het Nederlands elftal traint alleen met de reserves van het gewonnen duel van zondag met Polen (2-1). De basisspelers doen mee met de warming-up en fietsen daarna rustig uit op gele hometrainers. Muziek galmt door de speakers in de gymzaal naast het veld. Er wordt gelachen en de zon laat zich zelfs even zien boven Wolfsburg. Hoe anders was de sfeer geweest als Wout Weghorst 137 seconden na zijn invalbeurt niet tegen de Polen had gescoord?

Bergwijn en Zirkzee kregen geen speeltijd tegen Polen, de geblesseerde Brian Brobbey ook niet. De aanvaller van Ajax maakt vrijdag waarschijnlijk wel weer deel uit van de selectie voor de tweede groepswedstrijd tegen Frankrijk. Koeman liet zijn snelle aanvallers Jeremie Frimpong en Donyell Malen invallen tegen Polen. Toen dat ook geen treffer opleverde, speelde hij met Weghorst de juiste troefkaart.

Doorschuiven

De bondscoach heeft voorlopig weinig defensieve zorgen. Nathan Aké blonk uit tegen Polen en was bij beide treffers betrokken. Stefan de Vrij scoorde ook een ruime voldoende, net als de pas 21-jarige doelman Bart Verbruggen. Virgil van Dijk en Denzel Dumfries zullen de komende dagen nog wel even analyseren hoe de Poolse spits Adam Buksa kon scoren na een hoekschop. De laatste drie tegentreffers van Oranje zijn nu door een corner ingeleid.

Koeman heeft minder opties voor het middenveld van Oranje. Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon haakten vlak voor het EK geblesseerd af. Voor de gekwetste Mats Wieffer en Quinten Timber kwam de Europese eindronde ook te vroeg. Tijjani Reijnders en Jerdy Schouten bleven overeind tegen Polen, maar Joey Veerman stelde teleur en Georginio Wijnaldum viel onopvallend in. Ryan Gravenberch kreeg geen speeltijd.

De bondscoach zal de komende dagen beslissen of hij Frankrijk, finalist van het laatste WK, ook met vier verdedigers gaat bestrijden. Krijgt Veerman een tweede kans? Hij kan ook Cody Gakpo of Memphis Depay als meest aanvallende middenvelder laten spelen of verdedigers als Daley Blind of Ian Maatsen doorschuiven naar zijn middelste linie.

Meer uit Voetbal

Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

9 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

12 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

13 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

14 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

15 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

16 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

16 uur geleden