Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint met lach daags na succesvolle ouverture van EK

Oranje traint met lach daags na succesvolle ouverture van EK

WOLFSBURG (ANP) - Met beide handen veelal in zijn zij ziet Ronald Koeman op de training van het Nederlands elftal nogmaals dat hij veel aanvallende opties heeft bij het Nederlands elftal. Steven Bergwijn draait tijdens een partijspel de ene na de andere bal in de verre hoek en Joshua Zirkzee maakt het mooiste doelpunt van de training. De sierlijke spits, vlak voor het EK alsnog opgeroepen, scoort met een hakbal achter zijn standbeen.

Het Nederlands elftal traint alleen met de reserves van het gewonnen duel van zondag met Polen (2-1). De basisspelers doen mee met de warming-up en fietsen daarna rustig uit op gele hometrainers. Muziek galmt door de speakers in de gymzaal naast het veld. Er wordt gelachen en de zon laat zich zelfs even zien boven Wolfsburg. Hoe anders was de sfeer geweest als Wout Weghorst 137 seconden na zijn invalbeurt niet tegen de Polen had gescoord?

Bergwijn en Zirkzee kregen geen speeltijd tegen Polen, de geblesseerde Brian Brobbey ook niet. De aanvaller van Ajax maakt vrijdag waarschijnlijk wel weer deel uit van de selectie voor de tweede groepswedstrijd tegen Frankrijk. Koeman liet zijn snelle aanvallers Jeremie Frimpong en Donyell Malen invallen tegen Polen. Toen dat ook geen treffer opleverde, speelde hij met Weghorst de juiste troefkaart.

Doorschuiven

De bondscoach heeft voorlopig weinig defensieve zorgen. Nathan Aké blonk uit tegen Polen en was bij beide treffers betrokken. Stefan de Vrij scoorde ook een ruime voldoende, net als de pas 21-jarige doelman Bart Verbruggen. Virgil van Dijk en Denzel Dumfries zullen de komende dagen nog wel even analyseren hoe de Poolse spits Adam Buksa kon scoren na een hoekschop. De laatste drie tegentreffers van Oranje zijn nu door een corner ingeleid.

Koeman heeft minder opties voor het middenveld van Oranje. Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon haakten vlak voor het EK geblesseerd af. Voor de gekwetste Mats Wieffer en Quinten Timber kwam de Europese eindronde ook te vroeg. Tijjani Reijnders en Jerdy Schouten bleven overeind tegen Polen, maar Joey Veerman stelde teleur en Georginio Wijnaldum viel onopvallend in. Ryan Gravenberch kreeg geen speeltijd.

De bondscoach zal de komende dagen beslissen of hij Frankrijk, finalist van het laatste WK, ook met vier verdedigers gaat bestrijden. Krijgt Veerman een tweede kans? Hij kan ook Cody Gakpo of Memphis Depay als meest aanvallende middenvelder laten spelen of verdedigers als Daley Blind of Ian Maatsen doorschuiven naar zijn middelste linie.

Meer uit Voetbal

Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

5 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

6 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

6 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

6 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

6 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

6 uur geleden
Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

8 uur geleden