Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint met lach daags na succesvolle ouverture van EK

Oranje traint met lach daags na succesvolle ouverture van EK

WOLFSBURG (ANP) - Met beide handen veelal in zijn zij ziet Ronald Koeman op de training van het Nederlands elftal nogmaals dat hij veel aanvallende opties heeft bij het Nederlands elftal. Steven Bergwijn draait tijdens een partijspel de ene na de andere bal in de verre hoek en Joshua Zirkzee maakt het mooiste doelpunt van de training. De sierlijke spits, vlak voor het EK alsnog opgeroepen, scoort met een hakbal achter zijn standbeen.

Het Nederlands elftal traint alleen met de reserves van het gewonnen duel van zondag met Polen (2-1). De basisspelers doen mee met de warming-up en fietsen daarna rustig uit op gele hometrainers. Muziek galmt door de speakers in de gymzaal naast het veld. Er wordt gelachen en de zon laat zich zelfs even zien boven Wolfsburg. Hoe anders was de sfeer geweest als Wout Weghorst 137 seconden na zijn invalbeurt niet tegen de Polen had gescoord?

Bergwijn en Zirkzee kregen geen speeltijd tegen Polen, de geblesseerde Brian Brobbey ook niet. De aanvaller van Ajax maakt vrijdag waarschijnlijk wel weer deel uit van de selectie voor de tweede groepswedstrijd tegen Frankrijk. Koeman liet zijn snelle aanvallers Jeremie Frimpong en Donyell Malen invallen tegen Polen. Toen dat ook geen treffer opleverde, speelde hij met Weghorst de juiste troefkaart.

Doorschuiven

De bondscoach heeft voorlopig weinig defensieve zorgen. Nathan Aké blonk uit tegen Polen en was bij beide treffers betrokken. Stefan de Vrij scoorde ook een ruime voldoende, net als de pas 21-jarige doelman Bart Verbruggen. Virgil van Dijk en Denzel Dumfries zullen de komende dagen nog wel even analyseren hoe de Poolse spits Adam Buksa kon scoren na een hoekschop. De laatste drie tegentreffers van Oranje zijn nu door een corner ingeleid.

Koeman heeft minder opties voor het middenveld van Oranje. Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon haakten vlak voor het EK geblesseerd af. Voor de gekwetste Mats Wieffer en Quinten Timber kwam de Europese eindronde ook te vroeg. Tijjani Reijnders en Jerdy Schouten bleven overeind tegen Polen, maar Joey Veerman stelde teleur en Georginio Wijnaldum viel onopvallend in. Ryan Gravenberch kreeg geen speeltijd.

De bondscoach zal de komende dagen beslissen of hij Frankrijk, finalist van het laatste WK, ook met vier verdedigers gaat bestrijden. Krijgt Veerman een tweede kans? Hij kan ook Cody Gakpo of Memphis Depay als meest aanvallende middenvelder laten spelen of verdedigers als Daley Blind of Ian Maatsen doorschuiven naar zijn middelste linie.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal boekt nipte zege op Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).

29 minuten geleden
Gravenberch scoort voor Liverpool in gewonnen duel met Wolves

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.

31 minuten geleden
Arsenal zonder geblesseerde Timber tegen Brighton & Hove Albion

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.

2 uur geleden
Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

3 uur geleden
Nottingham Forest wil tribune vernoemen naar overleden Robertson

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.

4 uur geleden
Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

8 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

19 uur geleden