Oranje traint met invallers en reserves na halen achtste finales
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal werkt op het WK in Qatar met een complete groep toe naar de achtste finale tegen de Verenigde Staten. Een dag na het veiligstellen van de groepswinst (2-0 tegen Qatar), verschenen alle 26 selectiespelers op veld 6 van de Qatar University.
De basisspelers van dinsdag deden mee aan de warming-up en verdwenen vervolgens naar binnen, zoals dat gebruikelijk is een dag na een wedstrijd. Bondscoach Louis van Gaal ging vervolgens verder met de internationals die invielen tegen Qatar en de reserves.
Het is naar alle waarschijnlijkheid een van de laatste keren dat Oranje op dit tijdstip, op het heetst van de dag, traint. Van Gaal legde maandag uit dat hij de eerste twee weken aan dit tijdstip vasthield, zodat zijn spelers konden acclimatiseren. Nu dat proces is voltooid, schakelt het Nederlands elftal over naar trainen in de avond. Donderdag traint Oranje plaatselijke tijd 17.00 uur en vrijdag om 16.30 uur. Dan is de zon al even onder.
Oranje en de Verenigde Staten, het land dat in groep B als tweede eindigde achter Engeland, nemen het zaterdag om 16.00 uur (Nederlandse tijd) tegen elkaar op in de achtste finales. De winnaar mag naar de kwartfinale, op vrijdag 9 december.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
5 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden