Oranje traint met fitte selectie voor WK-duel met Ecuador
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de tweede groepswedstrijd op het WK, vrijdag tegen Ecuador. Bondscoach Louis van Gaal staat sinds 09.40 uur Nederlandse tijd (in Qatar is het twee uur later) met al zijn 26 internationals op veld nummer 6 van de Qatar University in Doha. Journalisten mogen de oefensessie slechts een kwartier volgen, daarna gaat de nationale ploeg verder achter gesloten deuren.
Oranje en Ecuador zijn het WK met een zege begonnen. De ploeg van Van Gaal nam maandag in de slotfase afstand van Senegal (2-0) en Ecuador versloeg zondag Qatar met dezelfde cijfers in het openingsduel. Enner Valencia maakte beide doelpunten tegen het gastland. Ecuador heeft niet alleen een gevaarlijke spits. De ploeg van bondscoach Gustavo Alfaro heeft al zeven duels op rij geen doelpunt tegen gekregen.
Van Gaal geeft vanaf 12.45 uur een persconferentie. De bondscoach heeft al laten weten dat Memphis Depay waarschijnlijk een helft meedoet. Mogelijk vertelt Van Gaal ook of Matthijs de Ligt weer aan de aftrap verschijnt. De verdediger van Bayern München was zelf niet tevreden over zijn spel tegen Senegal. Zowel Jurriën Timber als Stefan de Vrij kan hem vervangen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
4 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
8 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
9 uur geleden