Oranje traint met fitte selectie voor thuisduel met Wales
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het thuisduel van dinsdag met Wales in de Nations League. Bondscoach Louis van Gaal verscheen met 25 internationals op het trainingsveld in Zeist.
Jasper Cillessen en Vincent Janssen zijn ook van de partij. Cillessen miste zaterdag het duel met Polen. De keeper raakte licht geblesseerd op de training toen hij tegen een doelpaal botste. Janssen kreeg de afgelopen drie interlands nog geen speeltijd. De 27-jarige spits van de Mexicaanse club Monterrey trouwde vorige week in de Verenigde Staten en sloot daarom pas later aan bij Oranje.
Janssen mag zich tegen Wales laten zien aan Van Gaal. Hij kwam op 10 oktober 2017 tijdens een duel met Zweden voor het laatst in actie voor Oranje. Bruno Martins Indi zal ook op speeltijd hopen. De verdediger van AZ kreeg de afgelopen anderhalve week geen speeltijd tegen België en Polen. Hij mocht tegen Wales na 84 minuten invallen.
De Ligt
Matthijs de Ligt verschijnt waarschijnlijk ook aan de aftrap in De Kuip. De verdediger viel in de slotfase van het gewonnen uitduel met Wales (1-2) uit met liesklachten. Vervolgens kreeg hij zaterdag rust tegen Polen (2-2). Van Gaal zei na het duel met Polen dat Jurriën Timber behoefte heeft aan vakantie na een lang seizoen.
Oranje is halverwege de Nations League met 7 punten koploper van groep 4 van de A-divisie. België en Polen volgen met 4 punten. Wales heeft vooralsnog slechts 1 punt.
De bondscoach geeft vanaf 14.00 uur een persconferentie. De Ligt schuift dan ook aan.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
29 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
1 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
16 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
19 uur geleden