Oranje traint met fitte selectie voor thuisduel met Wales
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het thuisduel van dinsdag met Wales in de Nations League. Bondscoach Louis van Gaal verscheen met 25 internationals op het trainingsveld in Zeist.
Jasper Cillessen en Vincent Janssen zijn ook van de partij. Cillessen miste zaterdag het duel met Polen. De keeper raakte licht geblesseerd op de training toen hij tegen een doelpaal botste. Janssen kreeg de afgelopen drie interlands nog geen speeltijd. De 27-jarige spits van de Mexicaanse club Monterrey trouwde vorige week in de Verenigde Staten en sloot daarom pas later aan bij Oranje.
Janssen mag zich tegen Wales laten zien aan Van Gaal. Hij kwam op 10 oktober 2017 tijdens een duel met Zweden voor het laatst in actie voor Oranje. Bruno Martins Indi zal ook op speeltijd hopen. De verdediger van AZ kreeg de afgelopen anderhalve week geen speeltijd tegen België en Polen. Hij mocht tegen Wales na 84 minuten invallen.
De Ligt
Matthijs de Ligt verschijnt waarschijnlijk ook aan de aftrap in De Kuip. De verdediger viel in de slotfase van het gewonnen uitduel met Wales (1-2) uit met liesklachten. Vervolgens kreeg hij zaterdag rust tegen Polen (2-2). Van Gaal zei na het duel met Polen dat Jurriën Timber behoefte heeft aan vakantie na een lang seizoen.
Oranje is halverwege de Nations League met 7 punten koploper van groep 4 van de A-divisie. België en Polen volgen met 4 punten. Wales heeft vooralsnog slechts 1 punt.
De bondscoach geeft vanaf 14.00 uur een persconferentie. De Ligt schuift dan ook aan.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
2 uur geledenUDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
19 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
23 uur geleden