Oranje traint met fitte selectie voor thuisduel met Wales
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het thuisduel van dinsdag met Wales in de Nations League. Bondscoach Louis van Gaal verscheen met 25 internationals op het trainingsveld in Zeist.
Jasper Cillessen en Vincent Janssen zijn ook van de partij. Cillessen miste zaterdag het duel met Polen. De keeper raakte licht geblesseerd op de training toen hij tegen een doelpaal botste. Janssen kreeg de afgelopen drie interlands nog geen speeltijd. De 27-jarige spits van de Mexicaanse club Monterrey trouwde vorige week in de Verenigde Staten en sloot daarom pas later aan bij Oranje.
Janssen mag zich tegen Wales laten zien aan Van Gaal. Hij kwam op 10 oktober 2017 tijdens een duel met Zweden voor het laatst in actie voor Oranje. Bruno Martins Indi zal ook op speeltijd hopen. De verdediger van AZ kreeg de afgelopen anderhalve week geen speeltijd tegen België en Polen. Hij mocht tegen Wales na 84 minuten invallen.
De Ligt
Matthijs de Ligt verschijnt waarschijnlijk ook aan de aftrap in De Kuip. De verdediger viel in de slotfase van het gewonnen uitduel met Wales (1-2) uit met liesklachten. Vervolgens kreeg hij zaterdag rust tegen Polen (2-2). Van Gaal zei na het duel met Polen dat Jurriën Timber behoefte heeft aan vakantie na een lang seizoen.
Oranje is halverwege de Nations League met 7 punten koploper van groep 4 van de A-divisie. België en Polen volgen met 4 punten. Wales heeft vooralsnog slechts 1 punt.
De bondscoach geeft vanaf 14.00 uur een persconferentie. De Ligt schuift dan ook aan.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
4 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
10 uur geleden