Oranje traint met fitte selectie voor eerste WK-duel met Senegal
DOHA (ANP) - Louis van Gaal werkt met een fitte selectie toe naar de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal van maandag op het WK tegen Senegal. De bondscoach kwam om 09.45 uur Nederlandse tijd - in Qatar is het twee uur later - opnieuw met al zijn 26 internationals veld nummer 6 van de Qatar University van Doha op lopen.
Van Gaal vond eerder deze week alleen Memphis Depay nog onvoldoende fit voor een basisplaats. Hij is voorzichtig met zijn topscorer die sinds 22 september geen wedstrijd meer heeft gespeeld vanwege een hamstringblessure. "Hij is medisch fit maar niet wedstrijdfit", zei de bondscoach. "Daarom zie ik hem tegen Senegal niet beginnen."
Inmiddels traint Depay dagelijks voluit mee in Doha. De aanvaller hoopt zelf dat hij wel tegen Senegal aan de aftrap kan verschijnen. "De trainer en ik communiceren veel en hebben een goede band met elkaar", zei hij. "We weten wat verstandig is."
Aliou Cissé, de bondscoach van Senegal, beleeft een lastigere voorbereiding op het WK dan Van Gaal. Hij kan tijdens de eindronde geen beroep doen op Sadio Mané. De sterspeler van Senegal is donderdagavond geopereerd aan een kuitblessure. Daardoor mist hij het WK, meldde zijn club Bayern München.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
18 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
32 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
50 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
4 uur geleden