Oranje traint met fitte selectie voor eerste WK-duel met Senegal
DOHA (ANP) - Louis van Gaal werkt met een fitte selectie toe naar de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal van maandag op het WK tegen Senegal. De bondscoach kwam om 09.45 uur Nederlandse tijd - in Qatar is het twee uur later - opnieuw met al zijn 26 internationals veld nummer 6 van de Qatar University van Doha op lopen.
Van Gaal vond eerder deze week alleen Memphis Depay nog onvoldoende fit voor een basisplaats. Hij is voorzichtig met zijn topscorer die sinds 22 september geen wedstrijd meer heeft gespeeld vanwege een hamstringblessure. "Hij is medisch fit maar niet wedstrijdfit", zei de bondscoach. "Daarom zie ik hem tegen Senegal niet beginnen."
Inmiddels traint Depay dagelijks voluit mee in Doha. De aanvaller hoopt zelf dat hij wel tegen Senegal aan de aftrap kan verschijnen. "De trainer en ik communiceren veel en hebben een goede band met elkaar", zei hij. "We weten wat verstandig is."
Aliou Cissé, de bondscoach van Senegal, beleeft een lastigere voorbereiding op het WK dan Van Gaal. Hij kan tijdens de eindronde geen beroep doen op Sadio Mané. De sterspeler van Senegal is donderdagavond geopereerd aan een kuitblessure. Daardoor mist hij het WK, meldde zijn club Bayern München.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
16 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
16 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
19 uur geleden