Oranje traint met fitte groep voor beslissend duel met Qatar
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het beslissende groepsduel van dinsdag met Qatar op het WK. Bondscoach Louis van Gaal staat sinds 9.30 uur Nederlandse tijd met al zijn 26 internationals op veld nummer 6 van de Qatar Univerity van Doha.
Ook Noa Lang traint weer mee. De aanvaller staakte zaterdag eerder de training nadat hij een trap op zijn rechterenkel had gekregen. Het Nederlands elftal heeft tegen Qatar aan een gelijkspel voldoende voor een plek in de achtste finales van het WK. Een ruime zege volstaat waarschijnlijk voor de groepswinst.
Nederland en Ecuador hebben na twee groepsduels 4 punten en hetzelfde doelsaldo van 3-1. Senegal volgt met 3 punten en Qatar is na twee nederlagen al uitgeschakeld. Bij een gelijke stand na drie pouleduels geeft het doelsaldo de doorslag. Het duel tussen Ecuador en Senegal wordt tegelijkertijd met de wedstrijd tussen Oranje en Qatar afgewerkt en begint om 16.00 uur.
Van Gaal en Frenkie de Jong geven om 12.45 uur een persconferentie voor de wedstrijd tegen Qatar.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
18 minuten geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
8 uur geleden