Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint met doelman Noppert voor finaleronde Nations League

Oranje traint met doelman Noppert voor finaleronde Nations League

ZEIST (ANP) - Andries Noppert is met het Nederlands elftal begonnen aan de voorbereiding op de finaleronde van de Nations League. De doelman hoefde zich pas zaterdag te melden in Zeist omdat hij afgelopen zondag nog met sc Heerenveen tegen FC Twente in de play-offs voor Europees voetbal speelde, maar hij wilde nu al aansluiten.

Noppert maakte pas vorige week zijn rentree bij sc Heerenveen. Hij stond daarvoor vier maanden aan de kant met een liesblessure. Toch selecteerde bondscoach Ronald Koeman hem voor de finaleronde van de Nations League. Justin Bijlow en Mark Flekken zijn de andere keepers in de selectie van Oranje.

Jasper Cillessen is niet geselecteerd na een reeks mindere optredens. Noppert was onder de vorige bondscoach Louis van Gaal de eerste doelman van de nationale ploeg op het WK in Qatar.

Champions League

Koeman traint maandag met zestien internationals. Ook heeft hij een aantal spelers uitgenodigd van Jong Oranje, die zich voorbereiden op het EK in Roemenië en Georgië. De internationals van het Nederlands elftal komen uit voor clubs uit de Eredivisie, Premier League en Bundesliga en waren, op Noppert na, vorige week vrij.

De overige internationals melden zich zaterdag in Zeist. Alleen Nathan Aké (Manchester City) en Denzel Dumfries (Internazionale) zijn dan nog niet van de partij. Zij spelen zaterdagavond de finale van de Champions League.

Depay

Oranje speelt volgende week woensdag tegen Kroatië in de halve finale. Dat duel wordt gespeeld in De Kuip. Daar is op 18 juni ook de finale. Italië en Spanje treffen elkaar donderdag in Enschede voor de halve eindstrijd.

Oranje begon de voorbereiding op de finaleronde met een domper. Memphis Depay, met 44 doelpunten topscorer van het huidige Oranje, is niet inzetbaar. De aanvaller is onvoldoende hersteld van een kuitblessure. De spits hoopte aanvankelijk dat hij in Zeist weer volledig fit kon worden.

Vervangen

De 29-jarige Depay was de laatste jaren vaak geblesseerd. Hij stond na december 2019 bijna zeven maanden aan de kant met een zware knieblessure. Vorig seizoen ontbrak hij bijna drie maanden bij FC Barcelona vanwege blessures aan een dijbeen, achillespees en hamstring. Ook voor Atlético Madrid kwam hij dit kalenderjaar maar weinig in actie vanwege een hamstring - en een kuitblessure.

Cody Gakpo is een voorname kandidaat om Depay in het centrum van de aanval te vervangen. De oud-speler van PSV speelt bij Liverpool ook regelmatig in de punt van de aanval. Ook Wout Weghorst is van origine een centrumspits. Steven Bergwijn en Donyell Malen hebben ook weleens in het centrum van de aanval gespeeld.

Meer uit Voetbal

Liverpool na zege bij Burnley nog zonder puntenverlies aan kop

BURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.

15 minuten geleden
Heracles blijft na thuisnederlaag tegen AZ puntloos laatste

ALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.

35 minuten geleden
Directeur Leverkusen: met ontslag Ten Hag is fout rechtgezet

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.

2 uur geleden
Oufkir helpt Sparta in blessuretijd langs tien man Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.

3 uur geleden
Van Persie vindt rode kaart voor Hadj Moussa onterecht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.

18 uur geleden
Feyenoord blijft met kleine thuiszege op sc Heerenveen koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.

19 uur geleden
FC Twente speelt na vertrek Oosting gelijk tegen NAC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.

19 uur geleden