Oranje traint met Depay en Wijnaldum
ZEIST (ANP) - Memphis Depay en Georginio Wijnaldum zijn van de partij op de laatste training van het Nederlands elftal voor het thuisduel met Estland in de EK-kwalificatie. Beide spelers misten zaterdag het uitduel met Noord-Ierland in Belfast (0-0).
Bondscoach Ronald Koeman wilde geen risico nemen met Depay, die anderhalve week aan de kant stond met een bovenbeenblessure. Wijnaldum miste een groot deel van de voorbereiding op het duel met Noord-Ierland omdat hij met griep op bed lag.
Virgil van Dijk en Ryan Babel ontbreken op de training van Oranje in Zeist. De aanvoerder heeft het trainingskamp wegens persoonlijke omstandigheden verlaten. Babel heeft een blessure overgehouden aan het duel met Noord-Ierland. Marten de Roon mist het laatste duel in de EK-kwalificatie omdat hij geschorst is.
Topscorer Depay
Depay wilde zelf graag in actie komen tegen Noord-Ierland. Wellicht vertelt Koeman maandagmiddag op een persconferentie of hij zijn topscorer wel opstelt tegen Estland.
Depay was met elf doelpunten en tien assists betrokken bij 21 van de 38 doelpunten die Oranje onder Koeman maakte. Wijnaldum trof viermaal doel in zijn laatste vier duels in de EK-kwalificatie.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse amateurvoetbalclub USV Hercules bevestigt dat oud-speler Mats Grotenbreg (28) donderdag is overleden. Hij werd door een boot aangevaren toen hij aan het zwemmen was bij de Mookerplas in het noorden van Limburg. Hercules noemt Grotenbreg een held en wenst zijn nabestaanden "alle kracht dit verlies te dragen".
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.
7 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
8 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
8 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
8 uur geleden