Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint met Depay en Dumfries in Doha

Oranje traint met Depay en Dumfries in Doha

DOHA (ANP) - Memphis Depay en Denzel Dumfries zijn begonnen aan de eerste volledige training van het Nederlands elftal in Doha. Beide spelers stellen alles in het werk om op tijd fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd van Oranje op het WK van maandag tegen Senegal.

Louis van Gaal staat met al zijn 26 spelers op een van de velden van de Qatar University in Doha. Het was bij aanvang van de training 12.30 uur in de hoofdstad van Qatar, twee uur later dan in Nederland. Oranje oefent onder een strakblauwe lucht en het is al ruim 32 graden. De training is maar een kwartier toegankelijk voor de media.

Denzel Dumfries viel zaterdag tijdens een uitduel van zijn club Internazionale met Atalanta uit met een knieblessure. Hij liet een scan van zijn rechterknie maken en die maakte duidelijk dat zijn kwetsuur niet ernstig is. Depay liep op 22 september een hamstringblessure op tijdens een uitwedstrijd van Nederland tegen Polen. De aanvaller kwam sindsdien niet meer in actie voor zijn club FC Barcelona.

Van Gaal over Depay

Van Gaal zei afgelopen vrijdag bij de bekendmaking van zijn WK-selectie dat de topscorer van Oranje weliswaar medisch fit is, maar nog tijd nodig heeft. Depay begint daardoor maandag normaal gesproken niet als basisspeler tegen Senegal. "Al weet je het nooit", zei de bondscoach die Vincent Janssen als een goede vervanger ziet.

Oranje arriveerde dinsdagavond in Qatar. Direct na uitkomst mochten de 26 internationals even uitlopen bij de de Qatar University, het trainingscomplex van Oranje tijdens het WK. De nationale ploeg reisde vervolgens naar het St. Regis Doha-hotel, de verblijfplaats van Oranje tijdens de mondiale eindronde in Qatar.

Openingswedstrijd WK

Het WK begint zondag met de openingswedstrijd tussen gastland Qatar en Ecuador.

Meer uit Voetbal

Duitsland kijkt vooruit na nederlaag op EK voetbal tegen Zweden

ZÜRICH (ANP/DPA) - De 4-1-nederlaag tegen Zweden is hard aangekomen bij de Duitse ploeg. Niet eerder leed Duitsland op een EK voetbal voor vrouwen zo'n forse nederlaag als zaterdagavond in Zürich. Duitsland eindigde als tweede in groep C achter Zweden. "We gingen deze wedstrijd in met de ambitie om als eerste in de groep te eindigen", verzuchtte bondscoach Christian Wück in Zwitserland tegen persbureau DPA.

30 minuten geleden
Messi maakt voor vijfde keer op rij twee doelpunten voor Miami

MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.

2 uur geleden
Trump bezoekt finale WK voetbal voor clubs

EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.

2 uur geleden
Zweedse voetbalsters groepswinnaar op EK na zege op Duitsland

ZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.

12 uur geleden
'Boze en beledigde' Oranjevrouwen maken het Jonker makkelijker

BASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.

15 uur geleden
Jonker past tactiek niet aan voor zware opgave tegen Frankrijk

BASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.

16 uur geleden
PSV in oefenduel langs Duitse club Elversberg

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.

21 uur geleden