Oranje traint met De Ligt in opvallende shirts
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt is met het Nederlands elftal begonnen aan de laatste training voor het thuisduel van zaterdag met Polen in de Nations League. De verdediger van Juventus liet zich woensdagavond in de slotfase van de gewonnen uitwedstrijd tegen Wales in Cardiff (1-2) uit voorzorg vervangen vanwege lichte liesklachten.
Louis van Gaal verklapte na de wedstrijd dat hij van plan was om met De Ligt tegen Polen te beginnen. "Maar dan moet hij natuurlijk wel helemaal fit zijn", zei de bondscoach. "Ik wil hem niet overbelasten."
De spelers van het Nederlands elftal begonnen de training in shirts van hun eerste amateurclub. Zo droeg Daley Blind tijdens de warming-up een shirt van AFC en waren Memphis Depay en Frenkie de Jong gehuld in de clubkleuren van respectievelijk vv Moordrecht en ASV Arkel. De internationals gaven zo het startschot voor de Nationale Voetbaldag, waarop de meeste amateurclubs extra activiteiten houden.
Persconferentie
Van Gaal geeft vanaf 14.00 uur een persconferentie. De bondscoach zal dan zijn plannen voor het duel met Polen in een uitverkochte Kuip toelichten. Oranje is na twee gewonnen uitwedstrijden tegen België (1-4) en Wales (1-2) nog zonder puntenverlies. Polen versloeg de tweede keus van Wales (2-1) en ging woensdag hard onderuit bij België (6-1).
Het lijkt er op dat Polen niet met de sterkst mogelijke basisformatie aan de aftrap verschijnt. Bondscoach Czeslaw Michniewicz vertelde vrijdag aan Poolse verslaggevers dat sterspeler Robert Lewandowski rust nodig heeft. Polen speelt dinsdag nog voor eigen publiek tegen België. Michniewicz vindt het belangrijk dat de spits van Bayern München dan wel aan de aftrap staat.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
8 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
17 uur geleden