Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint met De Ligt in opvallende shirts

Oranje traint met De Ligt in opvallende shirts

ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt is met het Nederlands elftal begonnen aan de laatste training voor het thuisduel van zaterdag met Polen in de Nations League. De verdediger van Juventus liet zich woensdagavond in de slotfase van de gewonnen uitwedstrijd tegen Wales in Cardiff (1-2) uit voorzorg vervangen vanwege lichte liesklachten.

Louis van Gaal verklapte na de wedstrijd dat hij van plan was om met De Ligt tegen Polen te beginnen. "Maar dan moet hij natuurlijk wel helemaal fit zijn", zei de bondscoach. "Ik wil hem niet overbelasten."

De spelers van het Nederlands elftal begonnen de training in shirts van hun eerste amateurclub. Zo droeg Daley Blind tijdens de warming-up een shirt van AFC en waren Memphis Depay en Frenkie de Jong gehuld in de clubkleuren van respectievelijk vv Moordrecht en ASV Arkel. De internationals gaven zo het startschot voor de Nationale Voetbaldag, waarop de meeste amateurclubs extra activiteiten houden.

Persconferentie

Van Gaal geeft vanaf 14.00 uur een persconferentie. De bondscoach zal dan zijn plannen voor het duel met Polen in een uitverkochte Kuip toelichten. Oranje is na twee gewonnen uitwedstrijden tegen België (1-4) en Wales (1-2) nog zonder puntenverlies. Polen versloeg de tweede keus van Wales (2-1) en ging woensdag hard onderuit bij België (6-1).

Het lijkt er op dat Polen niet met de sterkst mogelijke basisformatie aan de aftrap verschijnt. Bondscoach Czeslaw Michniewicz vertelde vrijdag aan Poolse verslaggevers dat sterspeler Robert Lewandowski rust nodig heeft. Polen speelt dinsdag nog voor eigen publiek tegen België. Michniewicz vindt het belangrijk dat de spits van Bayern München dan wel aan de aftrap staat.

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

10 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

13 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

14 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

15 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

18 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden