Oranje traint met De Ligt in opvallende shirts
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt is met het Nederlands elftal begonnen aan de laatste training voor het thuisduel van zaterdag met Polen in de Nations League. De verdediger van Juventus liet zich woensdagavond in de slotfase van de gewonnen uitwedstrijd tegen Wales in Cardiff (1-2) uit voorzorg vervangen vanwege lichte liesklachten.
Louis van Gaal verklapte na de wedstrijd dat hij van plan was om met De Ligt tegen Polen te beginnen. "Maar dan moet hij natuurlijk wel helemaal fit zijn", zei de bondscoach. "Ik wil hem niet overbelasten."
De spelers van het Nederlands elftal begonnen de training in shirts van hun eerste amateurclub. Zo droeg Daley Blind tijdens de warming-up een shirt van AFC en waren Memphis Depay en Frenkie de Jong gehuld in de clubkleuren van respectievelijk vv Moordrecht en ASV Arkel. De internationals gaven zo het startschot voor de Nationale Voetbaldag, waarop de meeste amateurclubs extra activiteiten houden.
Persconferentie
Van Gaal geeft vanaf 14.00 uur een persconferentie. De bondscoach zal dan zijn plannen voor het duel met Polen in een uitverkochte Kuip toelichten. Oranje is na twee gewonnen uitwedstrijden tegen België (1-4) en Wales (1-2) nog zonder puntenverlies. Polen versloeg de tweede keus van Wales (2-1) en ging woensdag hard onderuit bij België (6-1).
Het lijkt er op dat Polen niet met de sterkst mogelijke basisformatie aan de aftrap verschijnt. Bondscoach Czeslaw Michniewicz vertelde vrijdag aan Poolse verslaggevers dat sterspeler Robert Lewandowski rust nodig heeft. Polen speelt dinsdag nog voor eigen publiek tegen België. Michniewicz vindt het belangrijk dat de spits van Bayern München dan wel aan de aftrap staat.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
15 uur geleden