Oranje traint met De Ligt in opvallende shirts
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt is met het Nederlands elftal begonnen aan de laatste training voor het thuisduel van zaterdag met Polen in de Nations League. De verdediger van Juventus liet zich woensdagavond in de slotfase van de gewonnen uitwedstrijd tegen Wales in Cardiff (1-2) uit voorzorg vervangen vanwege lichte liesklachten.
Louis van Gaal verklapte na de wedstrijd dat hij van plan was om met De Ligt tegen Polen te beginnen. "Maar dan moet hij natuurlijk wel helemaal fit zijn", zei de bondscoach. "Ik wil hem niet overbelasten."
De spelers van het Nederlands elftal begonnen de training in shirts van hun eerste amateurclub. Zo droeg Daley Blind tijdens de warming-up een shirt van AFC en waren Memphis Depay en Frenkie de Jong gehuld in de clubkleuren van respectievelijk vv Moordrecht en ASV Arkel. De internationals gaven zo het startschot voor de Nationale Voetbaldag, waarop de meeste amateurclubs extra activiteiten houden.
Persconferentie
Van Gaal geeft vanaf 14.00 uur een persconferentie. De bondscoach zal dan zijn plannen voor het duel met Polen in een uitverkochte Kuip toelichten. Oranje is na twee gewonnen uitwedstrijden tegen België (1-4) en Wales (1-2) nog zonder puntenverlies. Polen versloeg de tweede keus van Wales (2-1) en ging woensdag hard onderuit bij België (6-1).
Het lijkt er op dat Polen niet met de sterkst mogelijke basisformatie aan de aftrap verschijnt. Bondscoach Czeslaw Michniewicz vertelde vrijdag aan Poolse verslaggevers dat sterspeler Robert Lewandowski rust nodig heeft. Polen speelt dinsdag nog voor eigen publiek tegen België. Michniewicz vindt het belangrijk dat de spits van Bayern München dan wel aan de aftrap staat.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
23 uur geleden