Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint in aanloop naar duel met Denen zonder Gakpo

Oranje traint in aanloop naar duel met Denen zonder Gakpo

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Denemarken begonnen zonder Cody Gakpo. De aanvaller van PSV is nog niet hersteld van de blessure die hij donderdag opliep in de ontmoeting met FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League. Gakpo ontbrak zondag ook in de thuiswedstrijd van PSV tegen Fortuna Sittard (5-0).

Ajax-verdediger Jurriën Timber hield aan het thuisduel met Feyenoord (3-2) ook lichte klachten over, maar hij verscheen maandag aan het begin van de avond wel op het trainingsveld in Zeist. Datzelfde geldt voor de andere 23 geselecteerde veldspelers en drie keepers.

Van Gaal nodigde voor deze interlandperiode bewust een grote groep spelers uit en hij wil ook graag dat Gakpo ondanks zijn blessure de gehele periode bij Oranje blijft. De bondscoach wil namelijk gaan werken aan een nieuw spelsysteem, wat in november bij het WK in Qatar tot succes moet leiden.

Implementatie

"Ik wil dat bijna iedereen die implementatie meemaakt. Dan kan ik namelijk zien welke spelers er wel in kunnen functioneren en welke spelers niet", legde de 70-jarige Van Gaal uit. "Het is ook makkelijk omdat ik dan meerdere spelers heb die enige notie hebben van de wijze waarop wij het willen uitvoeren. Daarom zijn Gakpo en Timber er ook, zodat ze wel kunnen kijken en luisteren wat er gezegd wordt. Iedere dag is er een evaluatie van de training, om iedereen duidelijk te maken hoe we het willen hebben."

Van Gaal wil in principe terug naar het 5-3-2-systeem, waarmee hij acht jaar geleden bij het wereldkampioenschap in Brazilië veel succes had met Oranje. "Er zijn al zoveel teams die in dit systeem, of een variatie erop, spelen. Er zijn daardoor ook veel meer spelers met dit systeem in aanraking gekomen. Het wordt in principe makkelijker dan in 2014. Maar toen had ik zes weken de tijd en nu heb ik eigenlijk alleen deze week om er echt goed aan te werken." Oranje kent in aanloop naar het WK nog twee interlandperiodes, maar dan is de groep minder lang bij elkaar en zijn er minder trainingsdagen.

Hoe het systeem er precies uit gaat zien, weet Van Gaal nog niet. "Dat hangt af van de uitvoering. Ik kan het wel in theorie beschouwen en indenken, maar de spelers moeten het uitvoeren. Als zij het goed uitvoeren, denk ik dat wij een grote kans maken om ver te komen."

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot begrijpt boosheid gepasseerde Salah

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.

11 minuten geleden
Oud-voetballer Ibrahimovic een van de dragers olympische vlam

MILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.

1 uur geleden
Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

15 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

18 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

19 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

21 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

22 uur geleden