Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje traint in aanloop naar duel met Denen zonder Gakpo

Oranje traint in aanloop naar duel met Denen zonder Gakpo

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Denemarken begonnen zonder Cody Gakpo. De aanvaller van PSV is nog niet hersteld van de blessure die hij donderdag opliep in de ontmoeting met FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League. Gakpo ontbrak zondag ook in de thuiswedstrijd van PSV tegen Fortuna Sittard (5-0).

Ajax-verdediger Jurriën Timber hield aan het thuisduel met Feyenoord (3-2) ook lichte klachten over, maar hij verscheen maandag aan het begin van de avond wel op het trainingsveld in Zeist. Datzelfde geldt voor de andere 23 geselecteerde veldspelers en drie keepers.

Van Gaal nodigde voor deze interlandperiode bewust een grote groep spelers uit en hij wil ook graag dat Gakpo ondanks zijn blessure de gehele periode bij Oranje blijft. De bondscoach wil namelijk gaan werken aan een nieuw spelsysteem, wat in november bij het WK in Qatar tot succes moet leiden.

Implementatie

"Ik wil dat bijna iedereen die implementatie meemaakt. Dan kan ik namelijk zien welke spelers er wel in kunnen functioneren en welke spelers niet", legde de 70-jarige Van Gaal uit. "Het is ook makkelijk omdat ik dan meerdere spelers heb die enige notie hebben van de wijze waarop wij het willen uitvoeren. Daarom zijn Gakpo en Timber er ook, zodat ze wel kunnen kijken en luisteren wat er gezegd wordt. Iedere dag is er een evaluatie van de training, om iedereen duidelijk te maken hoe we het willen hebben."

Van Gaal wil in principe terug naar het 5-3-2-systeem, waarmee hij acht jaar geleden bij het wereldkampioenschap in Brazilië veel succes had met Oranje. "Er zijn al zoveel teams die in dit systeem, of een variatie erop, spelen. Er zijn daardoor ook veel meer spelers met dit systeem in aanraking gekomen. Het wordt in principe makkelijker dan in 2014. Maar toen had ik zes weken de tijd en nu heb ik eigenlijk alleen deze week om er echt goed aan te werken." Oranje kent in aanloop naar het WK nog twee interlandperiodes, maar dan is de groep minder lang bij elkaar en zijn er minder trainingsdagen.

Hoe het systeem er precies uit gaat zien, weet Van Gaal nog niet. "Dat hangt af van de uitvoering. Ik kan het wel in theorie beschouwen en indenken, maar de spelers moeten het uitvoeren. Als zij het goed uitvoeren, denk ik dat wij een grote kans maken om ver te komen."

Meer uit Voetbal

Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

4 uur geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

4 uur geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

4 uur geleden
AZ-spits Parrott schiet Ierland naar play-offs WK voetbal

BOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.

7 uur geleden
Portugal verplettert Armenië en plaatst zich voor het WK voetbal

PORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.

7 uur geleden
Valente maakt maandag tegen Litouwen debuut voor Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

8 uur geleden
Gakpo zag na duel met Polen alleen teleurgestelde gezichten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.

9 uur geleden