Oranje traint in aanloop naar duel met Denen zonder Gakpo
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Denemarken begonnen zonder Cody Gakpo. De aanvaller van PSV is nog niet hersteld van de blessure die hij donderdag opliep in de ontmoeting met FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League. Gakpo ontbrak zondag ook in de thuiswedstrijd van PSV tegen Fortuna Sittard (5-0).
Ajax-verdediger Jurriën Timber hield aan het thuisduel met Feyenoord (3-2) ook lichte klachten over, maar hij verscheen maandag aan het begin van de avond wel op het trainingsveld in Zeist. Datzelfde geldt voor de andere 23 geselecteerde veldspelers en drie keepers.
Van Gaal nodigde voor deze interlandperiode bewust een grote groep spelers uit en hij wil ook graag dat Gakpo ondanks zijn blessure de gehele periode bij Oranje blijft. De bondscoach wil namelijk gaan werken aan een nieuw spelsysteem, wat in november bij het WK in Qatar tot succes moet leiden.
Implementatie
"Ik wil dat bijna iedereen die implementatie meemaakt. Dan kan ik namelijk zien welke spelers er wel in kunnen functioneren en welke spelers niet", legde de 70-jarige Van Gaal uit. "Het is ook makkelijk omdat ik dan meerdere spelers heb die enige notie hebben van de wijze waarop wij het willen uitvoeren. Daarom zijn Gakpo en Timber er ook, zodat ze wel kunnen kijken en luisteren wat er gezegd wordt. Iedere dag is er een evaluatie van de training, om iedereen duidelijk te maken hoe we het willen hebben."
Van Gaal wil in principe terug naar het 5-3-2-systeem, waarmee hij acht jaar geleden bij het wereldkampioenschap in Brazilië veel succes had met Oranje. "Er zijn al zoveel teams die in dit systeem, of een variatie erop, spelen. Er zijn daardoor ook veel meer spelers met dit systeem in aanraking gekomen. Het wordt in principe makkelijker dan in 2014. Maar toen had ik zes weken de tijd en nu heb ik eigenlijk alleen deze week om er echt goed aan te werken." Oranje kent in aanloop naar het WK nog twee interlandperiodes, maar dan is de groep minder lang bij elkaar en zijn er minder trainingsdagen.
Hoe het systeem er precies uit gaat zien, weet Van Gaal nog niet. "Dat hangt af van de uitvoering. Ik kan het wel in theorie beschouwen en indenken, maar de spelers moeten het uitvoeren. Als zij het goed uitvoeren, denk ik dat wij een grote kans maken om ver te komen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
11 uur geleden