Oranje traint in aanloop naar duel met Denen zonder Gakpo
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Denemarken begonnen zonder Cody Gakpo. De aanvaller van PSV is nog niet hersteld van de blessure die hij donderdag opliep in de ontmoeting met FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League. Gakpo ontbrak zondag ook in de thuiswedstrijd van PSV tegen Fortuna Sittard (5-0).
Ajax-verdediger Jurriën Timber hield aan het thuisduel met Feyenoord (3-2) ook lichte klachten over, maar hij verscheen maandag aan het begin van de avond wel op het trainingsveld in Zeist. Datzelfde geldt voor de andere 23 geselecteerde veldspelers en drie keepers.
Van Gaal nodigde voor deze interlandperiode bewust een grote groep spelers uit en hij wil ook graag dat Gakpo ondanks zijn blessure de gehele periode bij Oranje blijft. De bondscoach wil namelijk gaan werken aan een nieuw spelsysteem, wat in november bij het WK in Qatar tot succes moet leiden.
Implementatie
"Ik wil dat bijna iedereen die implementatie meemaakt. Dan kan ik namelijk zien welke spelers er wel in kunnen functioneren en welke spelers niet", legde de 70-jarige Van Gaal uit. "Het is ook makkelijk omdat ik dan meerdere spelers heb die enige notie hebben van de wijze waarop wij het willen uitvoeren. Daarom zijn Gakpo en Timber er ook, zodat ze wel kunnen kijken en luisteren wat er gezegd wordt. Iedere dag is er een evaluatie van de training, om iedereen duidelijk te maken hoe we het willen hebben."
Van Gaal wil in principe terug naar het 5-3-2-systeem, waarmee hij acht jaar geleden bij het wereldkampioenschap in Brazilië veel succes had met Oranje. "Er zijn al zoveel teams die in dit systeem, of een variatie erop, spelen. Er zijn daardoor ook veel meer spelers met dit systeem in aanraking gekomen. Het wordt in principe makkelijker dan in 2014. Maar toen had ik zes weken de tijd en nu heb ik eigenlijk alleen deze week om er echt goed aan te werken." Oranje kent in aanloop naar het WK nog twee interlandperiodes, maar dan is de groep minder lang bij elkaar en zijn er minder trainingsdagen.
Hoe het systeem er precies uit gaat zien, weet Van Gaal nog niet. "Dat hangt af van de uitvoering. Ik kan het wel in theorie beschouwen en indenken, maar de spelers moeten het uitvoeren. Als zij het goed uitvoeren, denk ik dat wij een grote kans maken om ver te komen."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord speelt zaterdag zonder Anis Hadj Moussa tegen NEC. De Algerijn zit niet bij de selectie van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hadj Moussa zou naar Al-Ittihad in Saudi-Arabië willen vertrekken. Die club heeft meerdere keren een bod op de aanvaller uitgebracht.
19 minuten geledenKATOWICE (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA is zaterdag aanwezig bij de openingswedstrijd van het WK voor vrouwen onder de 20 tussen Polen en Argentinië in het Poolse Katowice. Het is het eerste toernooi van de FIFA sinds het ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
16 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.
18 uur geleden